aA
Sostinės meras Remigijus Šimašius trečiadienį, prasidėjus oficialiai savivaldybių tarybų ir merų rinkimų kampanijai, pirmasis sostinėje Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pristatė steigiamuosius komiteto dokumentus. R. Šimašius neatmeta galimybės, kad komitetas po savivaldos rinkimų gali tapti ir partija. Taip pat, pasak jo, šiuo metu yra kalbamasi su Liberalų sąjūdžio nariais prisijungti prie „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ rinkimų komiteto.
Remigijus Šimašius, Aušrinė Armonaitė
© DELFI / Kiril Čachovskij

,,Aš tikrai neatmetu tokios galimybės, formaliai žiūrint, komiteto galiojimas baigiasi su rinkimų diena, bet realiai ta komanda, kuri yra sutelkta, ta komanda, kuri nori prisijungti iš kitų Lietuvos vietų ir dairosi... Aš tikrai neatmetu, kad ilgainiui gali gauti ir stabilų, ilgalaikį (partijos. - ELTA) pobūdį“, - teigė žurnalistams R. Šimašius.

Pasak jo, šiuo metu komitete jau yra Liberalų sąjūdžio partijos narių.

„Su Liberalų sąjūdžio nariais tikrai yra labai kalbamasi (...) Komitete tikrai jau dabar yra daug liberalų, ir ne tik liberalų. Labai džiaugiuosi, kad pavyko sutelkti tuos žmones, kurie yra politiškai aktyvūs“, - teigė Vilniaus meras.

Pasak R. Šimašiaus, šiuo metu komitetas ieško rėmėjų, nes, skirtingai nei partijos, komitetas negaus lėšų iš biudžeto.

„Natūralu, kad turėsime ieškoti rėmėjų lėšų, ir pagal įstatymo nustatytą tvarką kviečiu žmones prisidėti iki dvylikos eurų, ir nedeklaruojant turto galima prisidėti. (...) Bet galiu pasakyti, kad rinkimų kampanija nebus prabangi, o bus ekonomiška (...) Nes partijos turi biudžetinį finansavimą, o mums reikės kukliau elgtis ir, be abejo, ieškoti paramos“, - teigė R. Šimašius.

Ambicingiausia iš visų komiteto idėjų meras įvardino radikalų visų Vilniaus mokyklų atnaujinimą. Vietoje kasmet atliekamų remonto darbų, kurie kainuoja apie 20 mln. eurų, siūloma privačios ir viešosios partnerystės dėka pritraukti 300 mln. eurų investiciją ir per 4-7 metus vienu sykiu atnaujinti visas Vilniaus mokyklas. Taip pat švietimo srityje žadama sukurti mokytojų pritraukimo ir motyvavimo programą, įvesti Vilniaus mokytojų atlyginimų „grindis” ir tokiu būdu dabar esančius mažiausius atlyginimus padidinti bent 50 proc. Trečiuoju švietimo srities tikslu meras įvardino mokymosi aplinkos keitimą, kuri moksleivius išmokytų spręsti gyvenime iškylančias problemas.

„Geležinis Vilnius” - taip pavadintas antrasis strateginis blokas, kuriame numatyta vietoje nebereikalingų geležinkelio bėgių pastatyti naują autobusų stotį ir požemine galerija sujungti ją su atnaujinta traukinių stotimi. Stoties rajonas turėtų virsti šiuolaikinės miesto kultūros centru su savo neformalia dvasia, gatvės menu, pramonės objektų virsmu į kultūros, kūrybos ir pramogų erdves. Stoties ir Naujininkų rajonams žadamas radikalus atnaujinimas ir jų glaudesnis sujungimas su senamiesčiu.

R. Šimašiaus komanda planuoja Vilniaus miegamuosius rajonus paversti gyvenamaisiais, tam numatytos trys priemonės. Pirmiausia - sovietinių rajonų atgaivinimas, taikant kompleksinį požiūrį į jų renovaciją. Pradedant nuo seniausiųjų rajonų, būtų atnaujinama jų aplinka - apšvietimas, takai, automobili stovėjimo vietos sporto ir žaidimų aikštelės, gatvės ir žaliosios zonos. Kiekvienam rajonui taip pat numatoma po naują išskirtinį traukos objektą, aplink kurį galėtų formuotis savotiškas kiekvieno rajono centras. Tokių traukos objektų pavyzdžiai - Nacionalinis stadionas Šeškinėje, baseinai Lazdynuose ir Fabijoniškėse, Nacionalinė koncertų salė Naujamiestyje, modernus skveras Perkūnkiemyje ir kt.

Judėjimo pagerinimui Vilniuje numatoma vystyti greitojo viešojo transporto sistemą - išnaudojant jau atnaujintą autobusų parką ir jiems sukuriant autonomines juostas mieste, kurios nesikirstų su automobilių judėjimu. Iki 2020 m. žadama sukurti vientisą mikromobilumo tinklą - dviračių ir paspirtukų takai bus sujungti į magistralinį tinklą, kuris tokiu būdu leis patogiai pasiekti bet kurį miesto rajoną. O miesto arterijų kokybiškam palaikymui siūlomas naujas standartas - kasmet sostinėje nutiesti bent po 100 km gatvių ir šaligatvių.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad, stebint savivaldybių aktualijas, galima tikėtis, kad šiais metais bus trigubai daugiau rinkimų komitetų nei per praėjusius rinkimus.

,,Vadovaujuosi šiuo klausimu savo nuojauta, bet prisimenu 2015 metais mes turėjome 58 įregistruotus visuomeninius rinkimų komitetus, kurie dalyvavo rinkimų kovoje. Šiais metais, manyčiau, bus apie porą šimtų“, - teigė L. Matjošaitytė.

,,Matome, kokios vyksta realijos bei visuomenės susidomėjimas rinkimais. Kai kurie asmenys nenori sieti savęs su politinėmis partijomis ir dalyvauti jų veikloje ir dalyvauja laikinuosiuose dariniuose. Manau, tų priežasčių yra daug ir įvairių“, - teigė VRK pirmininkė.

Kaip ELTA jau skelbė, antros kadencijos R. Šimašius nusprendė siekti be partijos pagalbos, tam pritarė ir Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyrius. Partijos valdyba tokį sprendimą pripažino pažeidusiu partijos įstatus bei pareikalavo jį anuliuoti. Vilniaus liberalai valdybos veiksmus vadino neteisėtais. Liberalų sąjūdžio vadovas Eugenijos Gentvilas kreipėsi į partijos etikos sargus, kad šie paaiškintų, kieno elgesys teisėtas, o kieno - ne.

Savivaldybių tarybų rinkimai įvyks 2019 m. kovo 3 d.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (77)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (5)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk (22)

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (8)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Tragiškas Celine Dion gyvenimas - lyg prakeiksmas: lydimas gedulo, persileidimų ir vyro kančių (4)

Kanadiečių dainininkės Celine Dion širdis niekuomet nepamirš velionio vyro ir buvusio...

Didžiuliai vandens kiekiai suteka į plyšius vandenyno dugne – kur jis dingsta?

Jūs tikriausiai žinote, kad Žemės paviršius yra tarsi suskeldėjusio kiaušinio lukštas....

8 klaidos, kurių rudenį neišvengia dažnas sodininkas

Rudenį paprastai pasijuntame išvarginti žemės ūkio darbų, todėl norime juos kuo greičiau...

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (536)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Niekam neprilygstantis česnakas: galingas antibiotikas ir daugybę negalavimų gydantis vaistas

Česnakas (Allium sativum) plačiai naudojamas kaip pagardas maisto gamyboje, tačiau ir senovėje,...

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (529)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....