aA
Po poros nepavykusių bandymų Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius dar kartą pabrėžia, kad leidimo vadinamajam antrajam „Šeimų maršui“ savivaldybė neišduos, nes, kaip teigia meras, tokio renginio negalima vadinti protestu. R. Šimašius taip pat sako nesureikšminantis ir vaivorykščių karų sostinės perėjose bei tikisi, kad, jei Seimas rudenį sugrįš prie Partnerystės įstatymo projekto, balsų jau jau nebepritrūks.

Šeimų maršas yra labai gerai, išskyrus du aspektus. Vienas aspektas yra karantino sąlygos ir jų laikymasis. Tai yra politinis festivalis, ne protestas, galiausiai Partnerystės įstatymas jau nepriimtas, nebėra prieš ką protestuoti. Kitas dalykas – tos žinutės, kurios visada skamba, kad neva ginamos šeimos vertybės, o iš tikrųjų prieštaraujama, kad žmonės galėtų kurti savo laimę patys, kaip jiems atrodo teisinga“, – „Delfi TV“ laidoje „Pokalbis su Daiva Žeimyte-Biliene“ aiškino VIlniaus meras.

„Organizatoriai labai aiškiai parodė, ką jie daro. Jie daro kažkokį festivalį. Mes neturime nei patys savęs kvailinti, nei kitų, nei leistis kvailinami. Kaip Maskvos namai yra ne kultūrinė, o propagandos įstaiga ir dėl to leidimo negauna, lygiai taip pat ir čia. Negalime vadinti protestu, kur jo nėra. Priešingu atveju turėsime bet kokį naktinio klubo renginį kaip politinį protestą“, – kalbėjo R. Šimašius.

Nors kai kas kalbą apie poreikį organizuoti referendumą dėl partnerystės įteisinimo, R. Šimašius teigia, kad šis klausimas nėra toks, kokie turėtų būti sprendžiami tokiu būdu.

„Referendumas yra gerai, kai sprendžiami įvairūs kasdienybės klausimai. Manau, kad referendumas tikrai ne pro šalį būtų ir kai kurias išlaidas patvirtinant, ir kai kuriuos įstatymus, bet kai eina kalba apie visuomenės pamatą, pagarbą, laisvę, leidimą žmonėms gyventi taip, kaip jiems atrodo tinkama, tai ne refendumo dalykai. Mes negalime nuspręsti referendumu, ar mes gerbsime kiekvieno žmogaus teisę. Jeigu referendumai tampa įrankiu apriboti arba nesuteikti visiems žmonėms vienodų teisių, tai yra ne demokratija, tai totalitarizmas, kurį bandoma pridengti demokratijos įrankiais“, – mano Vilniaus meras.

Jis sako nesureikšminantis incidentų sostinėje, kai buvo uždažytos vaivorykštės spalvų perėjos.

„Atsiranda ir tokių bepročių, kurie svastikų pripaišo kur nors. Bet tai nebūtinai reiškia, kad mes esame valstybė, visuomenė, kuri į tai linkusi. Atvirkščiai – esame viena iš dviejų Europos šalių, kur nėra jokių neonacinių nacionalinėje politikoje išrinktų į parlamentą. Tai, kad kažkas kažką užpaišo, turbūt iliustruoja, kad yra žmonių, kuriems skauda. Dėl ko skauda, aš jau nepradėsiu spekuliuoti, bet yra tokių žmonių ir jų yra kiekvienoje visuomenėje.

Aš sakyčiau, kad nereikėtų to labai sureikšminti, nes būna, kad pavagia kažkam dviratį, bet tai nereiškia, kad mes esame vagių tauta. Būna, kad kažkam skauda dėl vaivorykštės, nupieštos ant gatvės, ir [ją] uždažo, bet tai nereiškia, kad mes esame homofobų tauta. Juo labiau Vilniuje. Galiu drąsiai pasakyti, kad Vilnius ypač smarkiai keičiasi“, – sakė R. Šimašius.

Šimašius apie vaivorykščių karus: būna, kad pavagia kažkam dviratį, bet tai nereiškia, kad mes esame vagių tauta
© DELFI / Andrius Ufartas

Jis teigia nusivylęs kai kuriais Liberalų sąjūdžio bei socialdemokratų partijos atstovais, kurie Seime nepalaike Partnerystės įstatymo projekto ir nesutinka, kad Laisvės partija ne pakankamai pasiruošė prieš projekto teikimą.

„Darbų buvo padaryta tiek daug, kad kartais kyla klausimas, ar ne per daug išteklių tam išeikvota, nes klausimas čia labai paprastas. Aš matau savo Laisvės partijos kolegas Seimo narius, kiek jie kalbėjosi, ir kai matau, kad atsiranda socdemų, kuriems vis dar reikėjo tų kalbų, nors partijos rinkimų programoje parašyta apie vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimą, aš tai vertinu arba kaip dviveidiškumą, arba nesusigaudymą politinėje erdvėje“, – kalbėjo R. Šimašius.

„Man net nėra pikta dėl taip vadinamo krikščioniškojo konservatorių flango, kurie į rinkimus ėjo su nepritarimu vienos lyties asmenų partnerystės idėjai, bet dėl Liberalų sąjūdžio kelių žmonių, kurie nebalsavo, socialdemokratų, man visiškai nesuprantama“, – pabrėžė jis.

R. Šimašius tikisi, kad Seimo rudens sesijoje, jei Partnerystės įstatymo projektas vėl sugrįš, balsų jam nebepritrūks. Jo nuomone, neišspręstas partnerystės klausimas gali pakenkti ir Lietuvos įvaizdžiui tarptautinėje erdvėje.

„Matau, kad šiandien niekas neabejoja, kokia yra Vilniaus, vilniečių pozicija, ir Vilniaus prestižui tai tikrai nepakenktų, bet Lietuvos pakenktų. Aš tiktai noriu pasidžiaugti, kad ačiū DIevui mes neturime tokios situacijos kaip Estijoje, kuri ilgą laiką buvo labai progresyvi šalis, bet vėliau patekus į vyriausybę taip vadinamiems dešiniesiems radikalams ir prišnekėjus visokių negražių dalykų, matome, kad ir investuotojai, talentai pradėjo nusigręžti nuo šios šalies. Mums į tai reikia pasižiūrėti labai rimtai“, – sakė meras.

Trečios kadencijos nesiekti nusprendęs R. Šimašius, kalbėdamas apie ateities planus, sako, kad po 2023 metų rinkimų planuoja dirbti darbus, kurie su politika nesusiję.

„[Būsiu] nebent tarybos nariu, ruošiuosi dalyvauti ir tikiuosi, kad būsiu išrinktas, ir kad meras ar merė bus geri. Dėl ateities perpektyvų politikoje pažiūrėsiu, kaip bus, bet kol kas tikrai norėsiu pailsėti nuo to. Bent jau šiandien galiu pasakyti labai aiškiai, kad po 2023 metų savivaldos rinkimų planuoju daryti ką nors, kas susiję ne su politika“, – „Delfi TV“ laidoje „Pokalbis su Daiva Žeimyte-Biliene“ sakė R. Šimašius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(87 žmonės įvertino)
2.1724

Top naujienos

Dėlioja galimą Rusijos įsiveržimo scenarijų: įžengti būtų lengva, ištrūkti – ne (158)

Nepaisant daugiau nei 100 tūkst. Rusijos karių, šių metų balandžio mėn. atsiųstų prie...

Medienos kainų šuolis vos neuždarė 30 metų veikusios įmonės: šie metai mums smogė į paširdžius (21)

UAB „Tyla“ , taip vadinasi Biržų rajone įsikūrusi medienos gamybos įmonė. Jos direktorius...

Vaidas Mikaitis | D+

Rasistiniais išpuoliais garsėjančioje šalyje lietuviams prireikė apsaugos: čia pirma gausi peilį į šoną ir tik tada bus aiškinamasi, ką turi (3)

Rašau, būdavo tekstus apie keliones kaimyninėse šalyse, džiaugiuosi, kad žmonės skaito ir iš...

Jogintė Užusienytė | D+

Šešiasdešimtmetę apstulbino per pirmąjį pasimatymą nuskambėjęs pasiūlymas: ar aš senamadiška?

Pirmasis pasimatymas iš dalies gali priminti pokalbį dėl darbo. Jis yra neatsiejama besimezgančių...

Pasiruoškite: alinantys karščiai grįžta (18)

Šiandien šalies orus lems aukštesnio slėgio laukas. Rytas beveik visur išauš giedras.

Apie gerbėjams Lietuvoje sutrikdytą „grožio miegą“ kalbėjusiam Šidlauskui prasibrauti į finalą nepavyko (2)

Žmones grožio miego atsisakyti ankstyvą sekmadienio rytmetį privertęs Andrius Šidlauskas dėl...

Žinomai menininkei – nemalonumai dėl agresyvaus vilkogaudžio (100)

Baro „Keulė Rūke“ bendraturčio Dominyko Českausko buvusi sutuoktinė Rūta Jankauskaitė ,...

Klaipėdos rajone verslą kuriantys Agnė ir Raimondas: daugelis konditerių desertus kepa, o mes priešingai (24)

Klaipėdos priemiestyje, Slengiuose, kur intensyviai auga gyvenvietė, noriai būstą įsigyja...

Žaidynių karštį prisijaukinęs buriuotojas pasigenda vėjo – gal padės taifūno bučinys specialiai Delfi iš Tokijo (26)

Nuostabiu kraštovaizdžiu garsėjančioje Enošimos saloje sekmadienį savo pasirodymą Tokijo...

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (75)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...