Tokį nutarimo projektą tarybai ketinama pateikti ketvirtadienį. Šis klausimas į darbotvarkę įrašytas tarp papildomų.

Pernai balandį Šiaulių miesto savivaldybės taryba buvo nustačiusi, kad miestui reikia dviejų mero pavaduotojų pareigybių. Dabar pasikeistus politinei situacijai mieste ir susiformavus naujai daugumai, norima palikti vieną pareigybę.

Į ketvirtadienio tarybos posėdžio darbotvarkę įrašyti ir dviejų administracijos direktoriaus pavaduotojų – Martyno Šiurkaus bei Giedrės Mendozos Herreros – atleidimai iš pareigų. Dokumentuose nurodoma, kad jie pasitraukia savo noru.

Gruodžio 19 dieną taryba iš pareigų atleido vicemerą Domą Griškevičių ir administracijos direktorių Eduardą Bivainį. Jie postų neteko, nes prarado naujos valdančiosios daugumos pasitikėjimą.

Pagal priimtą nutarimą, E. Bivainis pareigas dar turėtų eiti iki sausio 2 dienos. Tačiau meras Artūras Visockas siūlo ketvirtadienį pakeisti šį sprendimą, nurodant, kad administracijos direktorius privalo dirbti, kol bus paskirtas naujas asmuo į šias pareigas, bet ne ilgiau kaip iki 2017 metų kovo 31 dienos.

Šiauliai šiuo metu neturi ir nė vieno vicemero. Mat šias pareigas ėjęs Statys Tumėnas buvo išrinktas į Seimą, o D. Griškevičius – atleistas.

Lapkritį Šiaulių savivaldybės taryboje susidarė nauja dauguma. Ją suformavo iki tol opozicijoje buvę socialdemokratai, „tvarkiečiai“, „darbiečiai“, judėjimo „Už Šiaulius“ atstovai ir iš daugumos pasitraukę liberalai. Iš viso – 17 tarybos narių iš 31.