Šiauliuose, Lieporių mikrorajone, beveik daugiabučių namų kiemuose greitai išdygs bažnyčia. Kitą savaitę turėtų būti išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas, pagal kurio projektą už apytiksliai 8 mln. litų bus statoma septintoji bažnyčia mieste.
Vienas iš naujosios bažnyčios projektų Gedimino Černikio nuotr.
© etaplius.lt nuotr.

Konkursas sulaukė susidomėjimo

Praėjusiais metais Šiaulių miesto taryba pritarė, kad beveik 78 arų visuomeninės paskirties žemės sklypas tarp Gegužių, Lieporių, S. Dariaus ir S. Girėno gatvių atitenka Šiaulių vyskupijos Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijai. Pastaroji, neatlygintinai 99-eriems metams gautame sklype, įsipareigojo už savo surinktas lėšas pastatyti bažnyčią su pagalbiniais pastatais.

Jeigu viskas klostysis sklandžiai, taip kaip planuoja Bažnyčia, naujas kulto pastatas Lieporių mikrorajone turėtų išdygti kitąmet.

Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas Vytautas Kadys naujienų portalui Etaplius.lt sakė, kad yra pateiktas 31 naujos bažnyčios projektas. „Iš pradžių buvo 41 darbas, vėliau 10 architektų pasitraukė. Dabar rinksimės iš to kas liko“, – pasakojo V. Kadys.

Renkantis projektą taupumo faktorius negalios

Pasak klebono, konkurso nugalėtoją rinks kompetentinga komisija. „Bus daug narių. Spręsiu aš, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji architektė Rasa Budrytė, architektai Leonardas Vaitys, Liutauras Nekrošius. Dabar net neprisimenu visų“, – vardijo V. Kadys.

R. Budrytė praėjusiais metais, kai Savivaldybė perdavė sklypą skirtą kulto pastato statybai, sakė, kad projektas jokiu būdu negalės būti renkamas atsižvelgiant į pigumą. Tam pritaria ir klebonas V. Kadys. Anot jo, bažnyčiai statyti planuojama skirti apie 8 mln. litų.

V. Kadys nė neabejoja, kad parapijai pavyks surinkti tokias lėšas. „Kai jau gims projektiniai sprendimai, kai bus projektas, tada ieškosim lėšų ir rėmėjų. Yra daug įvairių fondų, pavyzdžiui, Amerikos, Vokietijos. Kreipsimės į juos, prašysim pagalbos“, – paklaustas, kaip parapija tikisi surinkti pinigus, lakoniškai kalbėjo pašnekovas.

Bažnyčių vis dar trūksta

Prašydama žemės sklypo Vyskupija Savivaldybę tikino, kad pagal gyventojų skaičių, kuris vidutiniškai tenka vienai bažnyčiai šalies didmiesčiuose, Šiauliuose bažnyčių dar mažai. Tam tada pritarė ir miesto meras Justinas Sartauskas, kuris teigė, kad per didžiąsias šventes tikintiesiems neužtenka vietų bažnyčiose.

„Kai manęs to klausia, aš prisimenu Lenkiją. Ten 10 tūkst. tikinčiųjų tenka viena bažnyčia. Pas mus viena bažnyčia tenka 40 tūkst. tikinčiųjų. Tai nemanau, kad yra per daug bažnyčių Šiauliuose, – svarstė klebonas. – Be to, Lieporių mikrorajonas plečiasi, ten gausėja gyventojų.“

Pasak V. Kadžio, naujojoje bažnyčioje būtų įrengta apie 200 sėdimų vietų. „Būtų bažnyčia ir pagalbinis pastatas. Bendruomenės namuose vykdytumėm socialinę veiklą, galėtų ateiti jaunimas ir seneliai. O bažnyčia jau būtų skirta dvasinėm reikmėm“, – aiškino klebonas.

Sprendimo projekto, kuriuo žemės sklypas buvo perduotas Bažnyčiai, aiškinamajam rašte buvo nurodyta, kad galimas visuomenės grupių nepritarimas statyboms. V. Kadys sako, kad neišgirdo nė vienos priešiškos nuomonės, esą gimnazija, vaikų darželis ir kelių aplinkinių daugiabučių bendruomenės džiaugiasi būsima nauja kaimynyste.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sunku patikėti, bet regionuose uždirba daugiau nei Šiauliuose ar Panevėžyje

Nors Panevėžys ir Šiauliai gali puikuotis didmiesčių statusais, tačiau dėl atlyginimų...

Siunčia žinią žemę pirkusiems neteisėtai – nori ją atimti (207)

Kai paaiškėjo, kad realiai žemės saugikliai neveikia ir agroverslo grupės sėkmingai superka...

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1940)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime pildoma (87)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Čečėnijos prezidento atstovas: Lietuva nedomina Kadyrovo

Lietuvos sprendimas įtraukti Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą į nepageidaujamų šalyje...

Lietuvos banką papiktino kai kurios automobilių draudimo kainos (21)

Draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis papildyta (83)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Juknevičius: tikrai nesiruošiu miegoti specialiai DELFI iš Saltos

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis vis dar yra tas ekipažas, kuris Dakaro ralyje pasiekė...

Naujasis Skvernelio kancleris startuoja su algos priedu už net nepradėtą darbą (225)

Nuo trečiadienio, sausio 17 dienos, Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kancleriu pradeda...

Neįtikėtina nuojauta: dingusį sužeistą sūnų surado pasamdęs sraigtasparnį (4)

Australijoje vieno nepilnamečio, kuris pateko į avariją ir 30 valandų praleido įstrigęs savo...