aA
Šiaulių globos namų „Šaltinis“ profesinė sąjunga „Solidarumas“ surengė piketą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) ir dar kartą prašo skaidrumo ir aiškumo dėl įstaigos reorganizacijos, kuri, jos teigimu, vyksta pažeidžiant Darbo kodeksą ir darbuotojų teises bei konsultavimo ir informavimo principus.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Šiaulių vaikų globos namuose „Šaltinis“ nuolatos gyvena 52 vaikai, turintys įvairaus pobūdžio negalią.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė sako, kad SADM nusprendė perduoti šiuos globos namus Šiaulių savivaldybei, tačiau iki šiol pateikta informacija nesuteikia septyniasdešimt trims šios įstaigos darbuotojams garantijų, kad jų darbo vietos išliks ir bus tinkamai pasirūpinta šios įstaigos globotiniais, kuriems būtina išskirtinė priežiūra.

„Globos namai uždaromi, tie vaikai, kurie turi įvairių negalių, bus skirstomi į kažkokias bendruomenes, bet mes nieko konkrečiai nežinome. Tų globos namų darbuotojos, mūsų profsąjungos narės, užaugino tuos vaikus, kai kurie ten pateko kaip kūdikiai, o dabar jau yra paaugliai, prie darbuotojų prisirišę. Joms gaila tų vaikų.

Savivaldybė nieko neaiškina, tai žmonės vadovaujasi visokiais gandais, kad šiuos globos namus savivaldybė sujungs su kūdikių namais, kad kūdikių namų personalas lieka, o globos namų darbuotojus atleis iš darbo. Mūsų nuomone, norint daryti tokią pertvarką reikia iš pradžių protingai suplanuoti, kaip tai bus, supažindinti darbuotojus ir tik tada daryti pertvarką. Viskas daroma atbulai“, – Eltai sakė K. Krupavičienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sako, kad daryti globos namų pertvarką Šiauliuose jungiant šias dvi globos įstaigas nėra jos sprendimas, dėl to esą turi apsispręsti savivaldybė.

„Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis“ darbuotojai, priklausantys profesinei sąjungai „Solidarumas“, ministerijos prašo stabdyti įstaigos pertvarką, tačiau užtikriname, kad ministerija nevykdo jokios pertvarkos ar reorganizacijos ir neplanuoja jos vykdyti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra pasiūliusi Šiaulių miesto savivaldybei perduoti šių globos namų teises ir pareigas kartu su finansavimu, nes socialinių paslaugų teikimas yra savivaldybių savarankiškoji funkcija. Šiuo klausimu su Šiaulių miesto savivaldybe vyksta derybos“, – Eltai sakė socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja viešiesiems ryšiams Eglė Samoškaitė.

Tačiau Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis sako, kad globos namai „Šaltinis“ savivaldybei kol kas nepriklauso, esą savivaldybės Taryba tik rytoj, ketvirtadienį, spręs, ar juos perimti.

„Net nesuprantu, kodėl mes čia už kažką turime atsakyti. Politikai dar net nepriėmė sprendimo ar perimti“, – Eltai sakė A. Bartulis.
Tačiau vėliau jis pripažino, kad minėtų įstaigų sujungimas svarstomas.

„Vakar buvo pas mus komiteto posėdis ir jame su advokatais buvo atėjęs „Šaltinio“ direktorius ir bandė mums įrodyti, kad mes čia teisiškai viską ne taip darome. Jis nenori reformos – suvokime tikruosius procesus, o ne kaip jie iliustruojami“, – sakė A. Bartulis.

Emocinis neįgalių globotinių prisirišimas prie globos namų „Šaltinis“ darbuotojų A. Bartuliui neatrodo svarbus dalykas, tačiau Eltai jis visgi žadėjo, kad vykdant reorganizaciją bus atsižvelgta į vaikų interesus.

„Šiandien tie darbuotojai, kurie yra tiek kūdikių namuose, tiek „Šaltinyje“, bus tikrai įvertinti. Taip, ten žmonių skaičius yra per didelis. Nes kūdikių namuose greičiau sumažėjo vaikų negu atėjo reforma ir dėl to taip, dalis darbuotojų bus atleista, bet mes parinksime pačius geriausius, tinkamiausius vaikui, kad jis gautų pačią maksimaliai kokybiškiausią paslaugą“, – sakė A. Bartulis.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Politikai pavargo nuo Pranckiečio dramos Seime: yra paprastas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais (63)

„Deja, ponas Pranckietis pasirinko kitą kelią – žaidimą procedūromis, kas veda į niekur arba...

Ant rekordinės vertės sutarties parašą raitęs Sabonis lieka „Pacers“ klube (44)

Nuo 2017-ųjų „Pacers“ ekipos garbę ginantis Domantas Sabonis pasirašė naują ketverių...

Katkus: Karbauskis ir „valstiečių“ partija dabar jau pasiekė dugną ir įgijo daugiau priešų (369)

„Kiekviena Lietuvos valdžia pralaimi kitus rinkimus. Tad ši valdžia pralaimės kitus rinkimus, ir...

Po rekordiškos rudens šilumos – pokyčiai savaitės viduryje (4)

Šiandien Lietuvą užkliudys virš Norvegijos besisukančio ciklono pakraštys. Per mūsų kraštą...

Lietuvoje daugėja nuo sekso priklausomų žmonių: kada malonumas jau virsta liga požymiai, išduodantys priklausomybę (62)

Priklausomybė nuo sekso – Lietuvoje vis dar apipinta mitais ir dažnai net nelaikoma rimta liga....

Kai pečiais gūžčioja net Šaras: klasiškai pataikantis „Žalgiris“ – nokautuojanti jėga laida „Krepšinio zona“ (7)

Nepaisant to, kad jo marškinėliai nebekaba sostinės arenų palubėse, Šarūnas Jasikevičius...

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų (251)

„Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką...

Įpyko dėl mokesčio perkant už mažiau nei 20 eurų: Lietuvos įstatymai leidžia tokį taikyti (188)

Užsakymo paruošimo mokestis , – štai su tokiu dar iki šiol nematytu mokesčiu apsipirkusi el....

Kėdainietė tikina nuo vilko apsigynusi lenta: žiūrėjau jam tiesiai į akis (263)

Kėdainių rajono gyventojai jau kuri laiką negali ramiai gyventi dėl vis labiau įžūlėjančių...

Ar tai Europa, ar Azija: kur pasimetė gruzinai? (25)

Kas išties stebina atvykus į Gruziją, tai jos dvilypumas. Šalis, o taip pat ir visas Kaukazo...