aA
Po ilgalaikio tyrimo Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos pareigūnai sulaikė ir įtarimus pareiškė dešimčiai asmenų, kurie susiję su narkotinių medžiagų įgijimu, laikymu ir platinimu. Pas įtariamuosius buvo surasta keliasdešimt kilogramų narkotinių medžiagų, įtariama, juodojoje rinkoje jų vertė yra daugiau kaip du milijonai eurų.

Apie šią operaciją pareigūnai pranešė ketvirtadienį.

Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius teigė, kad tyrimas truko ilgiau nei metus, o viskas prasidėjo, kai vienas asmuo į Pravieniškių pataisos namus permetė siuntinį, kuriame buvo narkotinių medžiagų. Dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vėliau jį perėmė prokurorai ir sėkmingos operacijos metu pareigūnams pavyko identifikuoti asmenis, kurie organizuoja narkotinių medžiagų patekimą.

Tyrimo metu pas įtariamuosius rasta 5 kg amfetamino, 5 kg MDA, 13 kg kanapių, daugiau kaip 10 tūkstančių ekstazio tablečių. Be to, įtariamieji patys augino kanapes.

Anot vyriausiojo prokuroro, penki asmenys yra suimti, keturiems asmenims skirtos kitos kardomosios priemonės. Vienas asmuo yra įkalinimo įstaigoje, kur atlikinėjo jam anksčiau skirtą bausmę.

„Iš viso yra dešimt įtariamųjų, tiriamos aštuonios veikos, buvo atliktos 24 kratos, intensyviai atliekami ir kiti prievartos veiksmai, – sakė D. Valkavičius. – Manau, sėkmingo tyrimo metu mums pavyko identifikuoti didelį tinklą asmenų, kurie platino narkotines medžiagas įkalinimo įstaigose ir gavo dideles pajamas iš šios neteisėtos veiklos.“

Jis pažymėjo, kad nėra duomenų, kad pareigūnai taip pat galėjo būti susiję su išaiškintos grupuotės nariais, todėl bent kol kas niekam iš įkalinimo įstaigos darbuotojų įtarimai nėra pareikšti.

Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras neabejoja, kad įtariamieji milijoninio pelno taip ir neužsidirbo, nes jiems kvaišalų taip ir nepavyko realizuoti.

Vis dėlto, jis pripažįsta, kad sulaikius šią grupuotę bausmių vykdymo sistemos darbuotojų laukia nauji iššūkiai: „Manau, tuščios vietos nebūna ir artimiausiu metu prie šio tinklo vairo stos kiti asmenys, bet tam ir yra Kalėjimų departamentas, prokuratūra, manau, identifikuosime ir kitus asmenis.“

Tuo metu Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas pažymėjo, kad pusantrų metų trukęs tyrimas yra beprecedentis bausmių vykdymo sistemoje ir jis nebūtų įmanomas, jeigu ne Kriminalinės žvalgybos pareigūnai.

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai ikiteisminį tyrimą pradėjo po to, kai 2020 metų pavasarį Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje iš vieno sektoriaus į kitą nuteistieji bandė perduoti nemenką siuntinį narkotinių bei psichotropinių medžiagų: kanapių dervos, amfetamino, sintetinio kanabinoido, heroino ir pleistrų, kuriuose yra fentanilio, vėliau bendrame pranešime nurodė Kalėjimų departamentas ir prokuratūra.

Tęsiant tyrimą, buvo nustatyti asmenys, kurie ne tik tiekė kvaišalus į įkalinimo įstaigas, bet ir labai dideliais kiekiais platino Kaune.

Paaiškėjo, kad dėl tų pačių įtariamųjų galimai vykdomo labai didelio kiekio narkotikų platinimo jau anksčiau yra pradėtas ikiteisminis tyrimas Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje. Šis tyrimas buvo prijungtas prie Kalėjimų departamento atliekamo ikiteisminio tyrimo.

Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus nustatyta, kad vienas iš asmenų, įtariamas narkotinių medžiagų Kauno mieste platinimu, užsiėmė ir kanapių auginimu. Minėtas asmuo kartu su žmona 2021 m. spalio mėnesį buvo sulaikyti. Jų garaže buvo rasta specialiai įrengta laboratorija, kurioje aptikta auginamų kanapių, taip pat ir įranga, skirta narkotinėms, psichotropinėms medžiagoms fasuoti. Atlikę kratas pareigūnai šios šeimos valdose rado kanapių, tablečių su galimai narkotinėmis, psichotropinėmis medžiagomis bei psichotropinių vaistų.

2021 m. lapkričio mėnesį buvo sulaikyti asmenys, kurie narkotines ir psichotropines medžiagas labai dideliais kiekiais platino Kauno mieste. Atlikdami kratas pareigūnai rado revolverį su šoviniais bei didelius kiekius, kaip įtariama, narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

„Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti dešimčiai asmenų. Pareigūnai kratų metu rado ir paėmė, kaip įtariama, beveik 98 gramus kanapių dervos, 5,144 kilogramo amfetamino, 27 gramus sintetinio kanabinoido, 8,8 gramo heroino, 5 pleistrus, kuriuose yra 0,08 gramo fentanilio, apie 13,1 kilogramo kanapių, beveik 10 tūkst. 200 vnt. tablečių (kuriose yra apie 5,5 kilogramo MDMA)“, – nurodoma pranešime.

Bendra surastų narkotinių ir psichotropinių medžiagų vertė, tyrėjų skaičiavimu, juodojoje rinkoje siekia apie 220 tūkstančių eurų. Kadangi kvaišalai įkalinimo įstaigose pardavinėjami net iki dešimties kartų brangiau, nei laisvėje, per kratas aptiktos draudžiamos medžiagos gali būti vertinamos ir milijoninėmis sumomis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(62 žmonės įvertino)
4.4677

Top naujienos

Ieškant išeičių dėl Kinijos – perspėjimas: žiūrėkit, kad neliktume prie suskilusios geldos (117)

Atrodo – techninė detalė, bet sukėlė milžiniškas kontraversijas. Į viešumą išlindusi...

Dulkys sureagavo į dar vieną liūdną sergamumo rekordą: pripažįsta, kad yra ne tik blogų žinių (40)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį prieš Vyriausybės pakomentavo...

Vilniaus mobiliajame COVID-19 patikros punkte vėl keičiama priėmimo tvarka: ką svarbu žinoti, norintiems išsitirti?

Vilniuje besidriekiant ilgiausioms eilėms prie V. Gerulaičio g. esančio mobilaus COVID-19...

Anušauskas patvirtino, kad buvo atnaujinti mobilizacijos planai: detalės neatskleidžiamos (25)

Vyriausybė spręs dėl ilgalaikės pilietinio pasipriešinimo strategijos. Dėl pavadinimo...

Putinui – nemalonūs signalai iš Italijos (28)

Italijos vyriausybė paragino šalies didžiųjų kompanijų vadovus atsisakyti trečiadienį...

Panevėžio ligoninei – rimti darbuotojų kaltinimai: vieną faktą laiko ypač iškalbingu (3)

Įkandin Respublikinės Šiaulių ligoninės, liūdnai pagarsėjusios dėl personalo galimai patiriamo...

Socialiniuose tinkluose – rusų karių artimųjų užuominos: tai ne pratybos (133)

Augant įtampai tarp Rusijos ir NATO , socialiniuose tinkluose skelbiamos žinutės rusų kalba...

„Lietuvos geležinkeliai“ neveš kalio trąšų trijų bendrovių prašymu gavo dar 2 paraiškas (33)

„Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) po vasario 1-osios negabens į JAV sankcijų sąrašus įtrauktos...

Tašką rinktinėje deda Mantas Kalnietis (30)

Manto Kalniečio era Lietuvos rinktinėje baigta. Ilgametis nacionalinės komandos aikštės...