Prezidento Rolando Pakso iniciatyva pradėti apkaltą Seimo nariui Artūrui Paulauskui gali būti kuriam laikui įšaldyta, nes Seimas gali kreiptis į Konstitucinį Teismą, prašydamas ištirti, ar Prezidento dekretas atitinka šalies Konstituciją.
Seimas
© ELTA
Seimo valdančiosios Socialliberalų frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas pirmadienio pavakarę Seime įregistravo Seimo nutarimo dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą projektą. Nutarime prašoma Konstitucinio Teismo ištirti, ar Prezidento dekretas neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintam teisinės valstybės principui bei Konstitucijoje įtvirtintai nuostatai, kad galioja tik paskelbti įstatymai.

Seimo nutarimo projekte abejojama, ar Prezidentas R.Paksas, kuriam pačiam yra pradėta apkalta, iš tiesų "siekia tų tikslų, kuriems skirtas apkaltos procesas - panaikinti Seimo nario mandatą Seimo nariui, šiurkščiai pažeidusiam Konstituciją bei sulaužusiam duotą Seimo nario priesaiką".

Yra pagrindo manyti, kad, priimdamas dekretą "Dėl siūlymo pradėti apkaltos procesą Lietuvos Respublikos Seimo nariui Artūrui Paulauskui", Prezidentas siekia destabilizuoti padėtį valstybėje bei parlamente, tokiu būdu manipuliuodamas Konstitucijos ir įstatymų jam suteiktais įgaliojimais. Tokie Prezidento veiksmai neatitinka Konstitucijos preambulėje įtvirtinto atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės siekio", - rašoma nutarimo projekte.

Seimo kreipimosi į Konstitucinį Teismą projekte taip pat keliamos abejonės dėl Prezidento dekreto įsigaliojimo. Dekrete, kuriuo Prezidentas siūlo inicijuoti apkaltą A.Paulauskui, nurodoma, kad jis įsigalioja nuo jo pasirašymo dienos, t. y. nuo kovo 12-osios. Tačiau kreipimosi į Konstitucinį Teismą autoriai nurodo Konstitucijoje įtvirtintą ir Konstitucinio Teismo jau anksčiau išaiškintą nuostatą, kad galioja tik paskelbti, tai yra - viešai oficialiai paskelbti, įstatymai, taigi ir kiti teisės aktai.

Seimo socialliberalų frakcijai pasiūlius, šis Seimo kreipimosi į Konstitucinį Teismą projektas gali būti svarstomas jau artimiausiame Seimo posėdyje. Jį gali palaikyti opozicinės Liberalcentristų bei Konservatorių frakcijos.

Socialliberalų partneriai socialdemokratai savo galutinės pozicijos dėl galimo kreipimosi į Konstitucinį Teismą kol kas nėra priėmę. Kaip Eltai pirmadienį sakė Socialdemokratų frakcijos pirmininkė Irena Šiaulienė, socialdemokratai lauks Prezidento dekreto paskelbimo "Valstybės žiniose". Tačiau pirmadienį vykusiame frakcijos posėdyje, pasak I. Šiaulienės, vyravo nuomonės, kad Seimas turėtų pradėti apkaltos A. Paulauskui procedūras.

"Manome, kad tai, kas pridera atlikti Seimui, neturi būti kiekvienu atveju permetama Konstituciniam Teismui", - teigė I. Šiaulienė.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (44)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šie specialistai taps aukso vertės (69)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (521)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

Spustels šįmet dar neregėtas šaltis (95)

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje prognozuojamas iki šiol rekordinis šią žiemą šaltis.

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (262)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Putinas toliau demonstruoja mačo įvaizdį (524)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusirengė iki maudymosi glaudžių ir...

Sąmonę praradęs legendinis futbolininkas Pele – ligoninėje (10)

77-erių metų Pele savaitgalį turėjo vykti į Londoną, kur jo garbei Futbolo žurnalistų...

Lenkija kuria nacionalinę kriptovaliutą (21)

Lenkijos blockchain technologijos akseleratorius (PATB) , kurį globoja skaitmeninių technologijų...

Nusausinus ežerą netoli Aušvico – netikėtas radinys (18)

Lenkų karpių augintojas, nusausinęs savo ežerą, esantį netoli nacių laikų Aušvico- Birkenau...

Ar „Facebook“ pokyčiai padės atsikratyti priklausomybės nuo socialinių tinklų

Markas Zuckerbergas tvirtina sieksiąs, kad „Facebook“ padėtų kurti žmonių gerovę. Deja, jo...