Prezidentas Valdas Adamkus prašo Seimo pritarti Lietuvos karių dalyvavimui taikos palaikymo bei antiteroristinėje misijose Afganistane. Atitinkamus projektus prezidentas pasirašė penktadienį, prieš išvykdamas darbo vizito į JAV.
Kariai
© ELTA
V.Adamkus Seimui pateiktame nutarimo dėl Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėje operacijoje "Tvirta taika" Centrinės ir Pietų Azijos regione projekte siūloma siųsti iki 40 Lietuvos specialiųjų pajėgų karių iki 6 mėnesių laikotarpiui nuo pasirengimo misijai pabaigos.

"Tvirta taika" yra JAV vadovaujama kovos su terorizmu kampanija.

Praėjusią savaitę krašto apsaugos ministras pareiškė, kad Lietuvos kariai yra pasiruošę dalyvauti taikos misijoje Afganistane, nes šalies kariuomenė yra pakankami profesionali.

Ministras pabrėžė, kad, gavus kvietimą, į JAV ir jų sąjungininkų taikos misiją Afganistane būtų siunčiami tik savanoriai.

Be to, prezidentas Seimui dar kartą pateikė nutarimo projektą dėl Lietuvos karo medikų siuntimo į Afganistaną, nes operacijai pakeitus savo pavadinimą, tenka pakeisti ir atitinkamus dokumentus.

Iš pradžių buvo nutarta, kad keturi Lietuvos karo medikai kartu su čekų karo laiko ligoninės medikais dalyvaus operacijoje "Tvirta taika", tačiau vėliau čekai nusprendė perkelti savo misiją į Jungtinių Tautų vadovaujamą taikos palaikymo operaciją.

Todėl dabar lietuviai kartu su čekais dalyvaus tarptautinių saugumo paramos pajėgų sudėtyje. Šios pajėgos yra atsakingos tik už taikos užtikrinimą Kabule.

Kaip teigiama prezidento pateiktame nutarimo projekte, lietuviai misijoje dalyvautų nuo šių metų spalio iki kitų metų balandžio.

Keturi Lietuvos karo medikai tris mėnesius Čekijoje ruošėsi misijai Afganistane, Norą dalyvauti misijoje iš viso pareiškė beveik Lietuvos 30 kariškių.

Iš viso JT tarptautinėse saugumo paramos pajėgose, Afganistane tarnaujančiose nuo šių metų pradžios, tarnauja 4 650 kareivių.

Abu nutarimai dėl Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse misijose būtų priimti remiantis praėjusių metų rugsėjo 12 dieną, praėjus vos dienai po tragiškų rugsėjo 11-osios įvykių JAV, Seimo priimtu pareiškimu "Dėl teroro veiksmų prieš Jungtines Amerikos Valstijas", kuriuo parlamentarai vienbalsiai pasmerkė teroro bangos JAV organizatorius, kartu išreikšdami Lietuvos pasirengimą prisijungti prie visų tarptautinių antiteroristinių pastangų.

Nutarimai būtų priimti remiantis kitu Seimo pareiškimu "Dėl JAV ir sąjungininkų karinių veiksmų prieš teroristus", kuriuo Lietuva parėmė Jungtinių Valstijų ir jos sąjungininkų karinius veiksmus prieš Afganistane besislapstančius teroristus ir juos globojantį talibų režimą.

Pagal sausio viduryje Seimo priimtą naujos redakcijos Tarptautinių operacijų, karinių pratybų ir kitų renginių įstatymą, sprendimą dėl Lietuvos karių dalyvavimo kolektyvinės gynybos operacijoje ar sąjungininkų pajėgų atvykimo į Lietuvą priima Seimas prezidento teikimu. Iki šiol tokius sprendimus Seimas priimdavo Vyriausybės teikimu.

Trečiadienį bus minimos pirmosios tragiškų įvykių Niujorke ir Vašingtone metinės. Rugsėjo 11-ąją dviem teroristų užgrobtiems lėktuvams įsirėžus į Pasaulio prekybos centro pastatus Niujorke, vienam - į Pentagono pastatą Vašingtone, o ketvirtam lėktuvui sudužus Somersete, žuvo keli tūkstančiai žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apskaičiavo, kas bus Lietuvoje po penkerių metų (622)

Gyventojų skaičiaus mažėjimas Lietuvoje tampa grėsmingas. Naujausiais duomenimis, dėl...

Užsieniečių darbas Lietuvoje: kur ir už kiek dirba (207)

Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos darbininkų Lietuvoje kai kurios įmonės laukia...

Prezidentės patarėjas: lenkų mažumos klausimas neturi užgožti strateginių tikslų su Lenkija (42)

Lenkų tautinės mažumos klausimas nebus esminis Lietuvos ir Lenkijos prezidentų susitikime ir jis...

Buvusio Janukovyčiaus apsauginio pasakojimas: Ukrainos teritorijoje – Rusijos sraigtasparniai (140)

Buvęs buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus apsaugos darbuotojas, Valstybės apsaugos...

Chaosas Europoje: galinga audra vartė medžius, sunkvežimius, plėšė namų stogus žuvo 9 žmonės (1)

Šiaurės Europoje ketvirtadienį siaučiant uraganiniams vėjams žuvo mažiausiai devyni žmonės,...

„Ikea“ valdo 15 tūkst. ha – 0,7 proc. Lietuvos miškų (56)

Švedijos baldų pramonės ir prekybos grupė „Ikea“ per pastaruosius 12 mėnesių valdomus...

Netikra naujiena apie Karoblį: išplatinti ir laiškai su kenkėjiška programa (11)

Ketvirtadienio vakarą įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt ir paskelbus išgalvotą žinią apie...

Ar kada susimąstėte, kuo pavirsta kebabų kioske atlikęs aliejus

Aliejaus perdirbimas – puikus žiedinės ekonomikos pavyzdys. Iš surinkto panaudoto aliejaus...

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja rekordo link, atnaujinta 06.59 (297)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po Panevėžio „Regitros“ skandalo: noriu, kad ir LRT atsakytų į klausimus (2)

Pastaruoju metu plačiai nuskambėję skandalai dviejose valstybės valdomose įstaigose „ Regitra...