aA
Seimo valdybai ketvirtadienį sprendžiant dėl parlamentarų komandiruočių, kilo diskusija, ar kai kurių iš jų nereiktų įforminti kaip asmeninių Seimo kelionių, už kurias nebūtų skiriami komandiruotėms numatyti dienpinigiai. Todėl Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas pasiūlė surengti strateginį pasitarimą, kuriame, siekiant išvengti panašių situacijų ateityje, būtų nustatyti komandiruočių politinio intensyvumo kriterijai.
Paulius Saudargas
Paulius Saudargas
© DELFI / Andrius Ufartas

„Valdyba tai vis tiek yra organas Seimo, visi susirenkame ir mūsų tas darbas, man atrodo, būtų efektyvesnis, jeigu mes turėtume nusistatę vertinimo kriterijus. Ir aš sugalvojau idėją, (...) kad galėtume pagalvoti, nusistatyti komandiruočių politinio intensyvumo kriterijus“, – Seimo valdyboje ketvirtadienį teigė P. Saudargas.

Politikas svarstė, kad tam tikros komandiruotės yra svarbesnės dėl platesnių galimybių megzti ryšius. Tuo tarpu kitos, pasak jo, yra daugiau reikšmingos pačių Seimo narių kompetencijoms.

„Tikrai, manau, kad dalyvavimas partinėse platformose yra, man atrodo, svarbesnis negu kokioje nors parodoje ar panašiai. Aš visiškai pritariu kolegoms, kurie teigia, kad tai yra integravimasis į tarptautines europines partijas, atskirų Lietuvos partijų, yra svarbi parlamentinės ir apskritai tarptautinės diplomatijos dalis“, – sakė jis.

Pasak jo, sprendžiant dėl komandiruočių kriterijų nustatymo būtų prasminga išanalizuoti pastaruosius 2-3 metus vykusias Seimo narių darbines keliones ir jų rezultatus.

„Mes ir šiandieną svarstome visus žanrus. Yra tradiciniai parlamentiniai formatai, tai yra asamblėjos, dvišaliai formatai.

Viskas čia aišku, tokius turime remti pilna apimtimi, nes ten yra darbotvarkė, ten yra priimami dokumentai, ten yra darbas komitetuose.

(...) Yra įvairūs kiti žanrai, kurie netelpa į tuos rėmus ir tai yra daugiau savišvieta arba parlamentaro kvalifikacijos kėlimo dalykai“, – sakė P. Saudargas.

„Tai siūlau vieną kartą turėti tokį strateginį pasitarimą, susiskirstyti žanrais ir kiekvieną kartą paskui neišradinėti dviračio“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu Seimo valdyba yra nedovanotinoje situacijoje, nes dar nėra patvirtintos kitos lėšos būsimoms parlamentarų komandiruotėms.
„Mes esame tokioje nedovanotinoje situacijoje. Neturime dar kol kas patvirtinto biudžeto, bet numanome, kad jis bus per didelis. Nes jeigu mes dvigubai didinsime kiekvienas frakcijai skirtas lėšas šiemet, tai tada gali nelikti pakankamai kitoms reikmėms. Tai gal iki tokio sprendimo mes valdyboje neprieisime ir tada reikės demokratams kažkaip pasispausti“, – atkreipė dėmesį jis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Lietuvoje gyvenančius rusus ima panika: greitai mums čia nebeliks vietos (42)

Rusijos opozicijos atstovai, Lietuvoje gyvenantys rusai ir baltarusiai prašo Seimo apsigalvoti dėl...

Pasipiktino Seimo užmoju dėl darbuotojų iš Baltarusijos: mes einame absurdo link (17)

Seimui linkstant priimti įstatymą, kuriuo būtų uždrausta Rusijos ir Baltarusijos piliečiams...

Pasakė, kada ir kuria kryptimi prasidės karo Ukrainoje proveržis

Rusijos prezidento Vladimiro Putino generolai liepė vėl atakuoti Ukrainos miestus. O ukrainiečiai...

Karas Ukrainoje. Mūšyje dėl Bachmuto – akivaizdus lūžis Ukrainos pajėgos smogė okupantams Melitopolyje

Jau ne vieną mėnesį besitęsiantys arčiausi Rusijos ir Ukrainos mūšiai dėl Bachmuto ,...

Neramumai Čečėnijoje: skelbiama apie saugumo pajėgų dislokavimą, atvyko Kadyrovas

Čečėnijos Gudermeso mieste nežinomi užpuolikai apšaudė rajono policijos nuovadą, pranešama,...

Parengė Agnė Keizikienė

Ilja Laursas pasakė, kur geriausia šiandien investuoti pinigus: vienai sričiai prognozuojamas augimas (6)

Pinigai daugeliui šiandien yra galvos skausmas. Kainos ir palūkanos auga, o atlyginimai su jais...

Be garsiųjų vedėjų likusi LRT laida „Labas rytas, Lietuva“ ieško naujų žvaigždžių, skelbime nurodytas ir siūlomas atlyginimas (11)

Neseniai LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjos kėdę paliko Ugnė Siparė . O praėjusį...

Tokia byla Lietuvoje pirma: teismas nurodė, kas gali atlikti „grožio injekcijas“

„Grožio injekcijoms“ grožio salonuose padėtas taškas – baudžiamojoje byloje pirmą kartą...

Psichiatras – apie šių laikų rykštę: po šio straipsnio iš darbo išeisite laiku 7 patarimai, kuriais gali vadovautis kiekvienas

Rytinė kava lovoje su kompiuteriu ant kelių, o vakarieniaujant noriai atsiliepiama į kolegos...

Verslas PliusSarah Zheng; Kiuyan Wong; Annabelle Droulers; Jane Zhang

Po draudimo Kinijos bankai stengiasi įsiteikti kriptovaliutų įmonėms Honkonge

Kriptovaliutų įmonės, kurios veržiasi į Honkongą , miestui atvėrus savo duris iškamuotam...