aA
Centro dešinioji konservatorių-krikdemų, Tautos prisikėlimo partijos (TPP) bei abiejų liberalų partijų lyderiai trečiadienį artėja prie rankų sukirtimo dėl postų Vyriausybėje, tačiau Seimo pirmininko kėdės klausimas vis dar lieka atviras – jo trokšta tiek Arūno Valinsko vadovaujama partija, tiek Eligijaus Masiulio lyderiaujamas Liberalų sąjūdis.
Arūnas Valinskas ir Eligijus Masiulis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Naujosios koalicijos partneriai derybų metu net buvo padarę trumpą pertrauką, kurios metu Liberalų sąjūdis kabinete atskirai derėjosi su TPP, tačiau galutinio sprendimo politikai nepasiekė. Keturšalės derybos buvo tęsiamos trečiadienį popiet, ilgosios pietų pertraukos metu vyko dvišaliai politikų susitikimai, bet sprendimas vis tiek nepriimtas. Antroji derybų dalis truko tik apie pusvalandį – politikai išsiskirstė, žadėdami, kad sprendimas bus priimtas ketvirtadienį.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis bei de facto būsimasis premjeras Andrius Kubilius siūlo Seimo pirmininko kėdę dalyti rotacijos būdu – esą iš pradžių Seimui galėtų vadovauti parlamentaro duonos jau ragavęs E. Masiulis, o vėliau šį postą užleisti TPP atstovui, galbūt pačiam A. Valinskui.

„Dėl Seimo pirmininko posto sprendimo nėra, sprendimas bus rytoj. Liberalų sąjūdis taip pat pretenduoja į Seimo pirmininko poziciją. O rotacijos pasiūlymas iš tikrųjų yra logiškas ir mes tokį variantą svarstome, jis mums atrodo logiškas ir priimtinas“, - po dviejų dalių derybų žurnalistams sakė E. Masiulis.

DELFI žiniomis, TPP vadovas A. Valinskas derybų metu reikalavo laiko viską aptarti tarp Liberalų sąjūdžio ir jo vadovaujamos partijos.

Dalijant vietas ministrų kabinete, nors dabar yra 13 ministerijų, derybose iš viso skaičiuojama 14 postų, nes centro dešinės koalicijos partneriai sutaria, kad reikia reorganizuoti Ūkio ministeriją ir sukurti Energetikos, o buvusi už Lietuvos ūkį atsakinga ministerija kuruotą užsienio investicijų pritraukimą, inovacijų plėtrą, jai galbūt būtų priskirta dalis esamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos funkcijų.

TS-LKD atitenka premjero kėdė ir 7 postai Vyriausybėje: Finansų, Ūkio, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Žemės ūkio, Socialinių reikalų ir darbo ministerijos bei Vidaus reikalų arba Energetikos ministerijos.

TPP gauna 4 vietas ir pretenduoja į Teisingumo, Vidaus reikalų, Aplinkos, Sveikatos apsaugos arba Kultūros ministerijas. Jeigu jiems atitektų Seimo pirmininko postas, Vyriausybėje TPP galėtų likti su 3 vietom.

Liberalų sąjūdis turės 2 ministerijas. Liberalai pretenduoja į Švietimo ir mokslo, Susisiekimo, Aplinkos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos ir Krašto apsaugos ministerijas. Partija norėtų ir Seimo pirmininko posto.

Liberalų vadovas E. Masiulis po derybų kalbėjo, kad partijai svarbiausia ne ministerijų kiekis, bet kokybė. Jis neatskleidė, ką turi reikšti sąvoka „kokybė“, tačiau leido suprasti, jog Liberalų sąjūdis pretenduotų vadovauti įtakingesnėms ministerijoms, bet, ar dėl to atsisakytų pretenzijų užimti parlamento vadovo kėdę – lieka neaišku.

Liberalų ir centro sąjungai (LiCS) atiteks 2 ministerijos, ši partija norėtų būti atsakinga už Vidaus reikalų, Aplinkos ministerijų darbą, tačiau keičiantis derybinei situacijai prioritetais galėtų tapti Susisiekimo, Kultūros arba Ūkio ministerijos.

Arūnas Valinskas ir Eligijus Masiulis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

DELFI žiniomis, nesutarimai dėl Seimo pirmininko posto gali būti TPP ir/ar Liberalų sąjūdžio siekis iš liberalcentristų atimti 1 ministro portfelį, nors šie, neprieštaraujant konservatoriams, ministrų kabinete nori 2 vietų. Tuo tarpu LiCS apie 1 ministro portfelį nenori net girdėti.

Praėjus Seimo rinkimams skaičiuojama, jog TS-LKD frakcija parlamente turės 45 vietas, TPP – 18, Liberalų sąjūdžio – 11, o LiCS – 9 vietas (8 laimėti partijos ir 1 „nepriklausomasis“ Valdemaras Valkiūnas). Koalicija gali turėti 83 balsų daugumą iš 141.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po Prezidentūros kritikos galimybių pasui – Šimonytės atsakas: yra paskelbti tyrimai papildyta (192)

Premjerė Ingrida Šimonytė sako nenustebusi prezidentūros kritika dėl galimybių paso. Jos...

Susirgimų kreivė toliau šauna į viršų: visa Lietuva – jau prasčiausioje zonoje (100)

Susirgimų koronavirusu kreivė toliau šauna į viršų ir prasčiausioje epidemiologinėje zonoje...

NYT: Rusija savo diplomatams Ukrainoje nurodė ruoštis evakuacijai (21)

Rusijos atstovybių Ukrainoje diplomatams buvo įsakyta ruoštis išvykti iš šalies. Šią...

Seimas įteisino „x“, „w“ ir „q“ raides asmens dokumentuose (21)

Seimas antradienį įteisino originalią vardų ir pavardžių rašybą lotyniško pagrindo...

Apie nepageidaujamas reakcijas pranešė 6808 paskiepytieji nuo COVID-19: išskyrė pagrindinius nusiskundimus

Lietuvoje gyventojai nuo koronaviruso skiepijami jau daugiau kaip metus, nuo 2020 m. gruodžio 27...

Policijai įkliuvusio girto teisėjo byla – už uždarų teismo salės durų (14)

Kauno apygardos teismas nusprendė, jog buvusio Aukščiausiojo teismo teisėjo Arvydo Daugėlos...

TS-LKD vicepirmininko kirtis Tamkevičiui: nusprendė tapti politikuojančiu kardinolu (117)

Seimo konservatorius Andrius Navickas kardinolą, Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių...

Gabrielė Martirosian prabilo apie santykius su lentynininku Vaidotu Žala: susidūrė skirtingi pasauliai, iš pažiūros gal net nesuderinami

Žaviosios Gabrielės Martirosian šiandien pilna visur – savaitgalį galima išysti ekrane ant...

D+Paulius Jurkevičius

Maisto porno atostogų rojuje: šioje orgijoje gali išgyventi tik labai kritiškas, išrankus ir piktas valgytojas

Pirmas įspūdis toks: tarsi šie žmonės būtų ilgai kentę badą ir troškulį. Tarsi jie būtų...

Konstitucijos pataisa dėl Pakso 131 balsu „už“ perkopė pirmąjį priėmimo barjerą (6)

Konstitucijos pataisa dėl per apkaltą iš prezidento posto pašalinto Rolando Pakso galimybių...