aA
Iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sudėties parlamento vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen raginamas pasitraukti liberalas Andrius Bagdonas pripažįsta kadencijos pradžioje turėjęs abejonių, ar likti dirbti Liberalų sąjūdžio frakcijoje. Tačiau politikas teigia jau tada priėmęs sprendimą niekur nesitraukti ir siekti reikiamų pokyčių frakcijoje, todėl tikina ir dabar nesvarstantis galimybės pasitraukti frakcijos.
Andrius Bagdonas
Andrius Bagdonas
© DELFI / Andrius Ufartas

„Aš tikrai niekur neplanuoju trauktis. Jeigu frakcija nuspręstų mane pašalinti, tikrai gerbsiu jų sprendimą, padėkosiu už dvejus metus, kuriuos aš turėjau galimybę dirbti šioje frakcijoje, bet aš pats nematau pagrindo ir frakcijai nei partijai nematau pagrindo manęs iš niekur pašalinti“, – Eltai teigė A. Bagdonas.

„Pirma, aš partijos įstatų nepažeidžiau, antra, aš laikausi liberalų rinkiminės programos, trečia, aš dėl vertybinių, liberalių dalykų Seime visada balsuoju taip, kaip balsuoja mūsų dauguma. Tai aš nelabai suprantu apskritai mestų kaltinimų ir bandymo mane kažkaip sumenkinti viešoje erdvėje“, – pridūrė jis.

Visgi politikas neslepia, kad po Seimo rinkimų, kai buvo vos pradėjęs darbą Seime, svarstęs apie galimybę pasitraukti iš Liberalų sąjūdžio frakcijos.

„Kaip ir minėjau, partijos viduje, partijos valdyboje mes turėjome dalykiškus, draugiškus santykius ir staiga, kuomet mes susirinkome išvakarėse aptarti, kaip mes, kaip frakcija, toliau dirbsime, tai aš pasijaučiau kaip sovietų kariuomenėje, kuomet yra vadai ir vadukai, kurie sako, kad bus taip ir taip. Ir man pasirodė tai nepriimtina“, – sakė A. Bagdonas.

„Ir kolegų žeminimai: Kęstučio Glavecko žeminimas, Armino Lydekos žeminimas, kuris išreiškė norą dirbti Užsienio reikalų komitete, o frakcijos seniūnas jam nurodė, kad jis dirbs Kultūros komitete. Nepaisant to, kad mes turėjome kvotas ir ten, ir ten. Tai man tokie žeminimai nebuvo priimtini, tai man ir kilo abejonių, ar tikrai aš tokioje aplinkoje galėsiu dirbti nepaisant to, kad entuziazmo turėjau labai daug“, – pažymėjo jis.

A. Bagdonas taip pat akcentuoja, kad Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teiginiai, esą kadencijos Seime pradžioje jis pateikęs ultimatumą frakcijos kolegoms paskirti jį į Ekonomikos komitetą arba išeisiąs iš frakcijos narių gretų – visiškas melas.

„Ką frakcijos seniūnas sako apie reikalavimą vienokio ar kitokio komiteto nariu būti, tai čia visiškas melas. Mes visi išreiškėme raštu, kokiame komitete norėtume dirbti. Taip, aš įvardinau Ekonomikos komitetą, kadangi pats esu iš verslo, tačiau, kuomet vyko frakcijos posėdis Seime buvo aiškiai pasakyta, kad nepaisant to, kad visi yra naujai išrinkti Seimo nariai, tie, kurie dirbo tuose komitetuose, tie ir dirbs, o nauji turės tenkintis tuo, kas liko“, – akcentavo A. Bagdonas.

„Tai aš paklausiau, ar tikrai negalima šiuo klausimu platesnė diskusija, tai buvo aiškiai pasakyta, kad jokių diskusijų nebus. Tai man pasirodė truputį nepriimtina. Ir aš tai išsakiau ir frakcijos metu“, – pridūrė jis.

Visgi politikas pabrėžia, kad, nepaisant tam tikrų tuo metu kilusių abejonių dėl darbo frakcijoje, jis nusprendė likti su Liberalų sąjūdžio bendražygiais ir siekti pokyčių.

„Jeigu tu nori, kad tie pokyčiai būtų frakcijoje, kad būtų daugiau demokratijos, kad būtų daugiau diskusijų, tai tu turi pats tai ir daryti. Ir aš tikrai apsisprendžiau ir nuo pat pirmos dienos buvau Liberalų sąjūdžio frakcijoje, Liberalų sąjūdžio frakcijoje tikiuosi ir būsiu“, – teigė A. Bagdonas.

Visgi politikas įsitikinęs, kad Seimo pirmininkė, paraginusi jį pasitraukti iš Etikos ir procedūrų komisijos sudėties, padarė klaidą.
„O klaidas darome visi. Klaidą padariau aš. Manau, kad klaidą padarė ir Seimo pirmininkė, vertindama vieno iš penkių parlamentarų balsavimą. Nepasiūlė visiems penkiems parlamentarams pasitraukti dėl jų balsavimo, kas būtų antikonstituciška, nes Seimo narys negali būti persekiojamas dėl savo balsavimų. Tačiau tai vyksta viešoje erdvėje šiuo metu“, – sakė A. Bagdonas

ELTA primena, kad pirmadienį Seimo pirmininkė pareiškė, jog A. Bagdonas turėtų pasitraukti iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos.

Ji taip pat pranešė svarstanti dėl nepasitikėjimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu A. Bagdonu, kaip savo pavaduotoju partijoje.

A. Bagdonas kritikos sulaukė dėl savo sprendimo balsuojant Etikos ir procedūrų komisijoje, kai nutarė nepritarti siūlymams, kad Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pažeidė etiką savo socialiniuose tinkluose kvestionuodamas visuomenininko Andriaus Tapino surinktų lėšų Ukrainai panaudojimą.

Seimo etikos sargams buvo apskųsti keli Regionų frakcijos nario R. Žemaitaičio įrašai socialiniame tinkle „Facebook“. 2022 metų liepos 11 dienos įraše jis kėlė klausimą, ar „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas, rinkęs lėšas Ukrainai skirtam koviniam dronui „Bayraktar“, nepralošė tų pinigų. Liepos 16 dieną šį lėšų rinkimą jis pavadino galima afera.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

„Delfi diena“

Apžvalgininkas: karas Ukrainoje sustos tik dviem atvejais (2)

Klysta tie, kurie mano, kad karą Ukrainoje galima sustabdyti derybomis, tarpiniais susitarimais ar...

Butą pardavęs vilnietis neranda teisybės: prašoma susimokėti didelius mokesčius (2)

Prieš kelerius metus pirktas butas skaitytojui iš Vilniaus uždirbo gerą grąžą jį pardavus,...

Oficialu: Brazdeikis sukirto rankomis su „Olympiakos“ (1)

Sekmadienį, po pietų, Pirėjo „Olympiakos“ socialiniuose tinkluose pasidalino paslaptingu...

Lietuva purtosi nuo griežtos JT kritikos: tegul tariasi su Lukašenka (23)

Jungtinės Tautos ( JT ) nesiliauja kritikuoti Lietuvos dėl migrantų apgręžimo politikos....

Karas Ukrainoje. Dronas „pasveikino“ Kurską miesto dienos proga: nugriaudėjo galingas sprogimas dronas pataikė į administracinį pastatą miesto centre (19)

Praėjusių metų vasarį prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai, okupantams pavyko užimti...

Duda: Lenkija padės Ukrainai didinti grūdų tranzitą, ruošiami specialūs koridoriai (1)

Lenkijos vyriausybės sprendimas uždrausti Ukrainos grūdų importą į Lenkijos rinką yra...

Verslas PliusJulija Leimonė

Tauragės pasienietis Marius įkūrė vynmedžių ir šilauogių ūkį: nors apie prekybą negalvojo, dabar žmonės atvažiuoja patys papasakojo apie vynmedžių ir šilauogių priežiūrą

Netoli Tauragės , Trepuose, savo dienas leidžia sutuoktiniai Eglė ir Marius Jankauskai. Abu jie...

Po 23-ų parų ištvermės egzamino – analogų neturintis geležinio Tautvydo tikslas: norėčiau to, ko niekas nėra bandęs

„Niekada nenoriu grįžti prie to pačio, nes norisi kažko daugiau, kažko įdomiau“, – tokia...

Arestovyčius atvirame interviu pasakė, kodėl žlugo pirmos dvi jo santuokos: priežastis – tik viena (4)

Buvęs Ukrainos prezidento kanceliarijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius tuokėsi net tris...

Žiniasklaida jau pristato Prigožino „įpėdinius“ (1)

Pastarosiomis savaitėmis Rusijos gynybos viceministras Junusas-Bekas Jevkurovas ir generolas Andrejus...