Parlamento vadovė Seime demografijos klausimais surengtoje spaudos konferencijoje antradienį taip pat pažymėjo, kad palankios šeimai aplinkos kūrimas yra vienas šios valdančiosios koalicijos prioritetų, kurio ketinama tvirtai laikytis.

„Teigiamo efekto pasiekia tos šalys, kuriose yra adekvati ilgalaikė šeimos politika, nukreipta į darbo rinką, į žmogaus teises, lyčių lygybę ir į socialinę apsaugą, visos šios temos yra šios valdančiosios koalicijos Vyriausybės programoje“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji išskyrė savo inicijuotas pataisas, vadinamąjį šeimų paketą, kuriuo vaikų iki trejų metų tėvams, dirbantiems valstybės įstaigose, siūloma sutrumpinti darbo savaitę, leisti steigti „namų darželius“, didelėse įstaigose įrengti vaikų kambarius.

„Noriu pasidžiaugti, kad Seimas po pateikimo yra pritaręs tokioms iniciatyvoms. (...) Tai yra kelios iniciatyvos, kurios jau apsvarstytos ir svarstomos toliau Seimo komitetuose, taip pat yra prateikimą praėjęs Pagalbinio apvaisinimo įstatymas, kuris užtikrintų galimybes šeimoms, kurios neturi šiandien vaikų, lengviau susilaukti šeimos pagausėjimo“, – iniciatyvas pristatė Seimo pirmininkė.

Liberalų sąjūdžio vadovė kartu su frakcijos nariais yra registravusi su geresnėmis sąlygomis auginantiems vaikus žmonėms susijusius Darbo kodekso, Išmokų vaikams ir Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymų pataisas.

Darbo kodekso pataisomis siūloma nustatyti keturių dienų darbo savaitę tėvams, auginantiems vaikus iki trejų metų, tokią tvarką taikant valstybės ir savivaldybių įmonėse bei įstaigose.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)