aA
Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako pastarojo meto aktualijose matanti daug panašumų su 1991 metų įvykiais, minėdama politikos radikalo Algirdo Paleckio pasisakymus ir profsąjungų siekius mitinguoti.
Seimo pirmininkė paskutiniuose įvykiuose įžvelgia panašumų su 1991 m.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Socialistinio liaudies fronto lyderis A.Paleckis pareiškė, kad prieš 20 metų sausio 13-ąją sovietinės kariuomenės daliniams mėginant nuversti Lietuvos valdžią, "saviškiai šaudė į savus".

"Kadangi esu dar gyva to meto liudininkė to meto - tai, ką girdėjau kalbant Jarmalavičių, Burokevičių, tai man tiesiog kaip aidas 1991 metų tai, ką kalba A.Paleckis. Bet manau, kad dalis tų žmonių iš to meto, kurie taip kalbėjo, ir jų palikuonys yra likę ir dabar", - interviu Žinių radijui trečiadienį sakė parlamento vadovė.

Jos teigimu, panašumų su 1991 metų įvykiais galima įžvelgti ir profsąjungoms bei tam pačiam A.Paleckiui siekiant sausio 16-ąją mitinguoti prie Seimo.

"Lietuva nėra palikta savieigai, atsiranda žmonių, kaip girdime prisiminimus iš 1991 metų, kai sausio 8-ąją po kainų pakėlimo kažkodėl mitinguotojai susirinko ne prie vyriausybės, kuri tą padarė, bet prie Aukščiausiosios Tarybos. (...) Identiškai arba labai panašiai sąskambis ir dabar - profsąjungos nepatenkintos tuo, ką daro Vyriausybė, bet nori susirinkti prie Seimo", - kalbėjo I.Degutienė.

"Patys sau atsakykime į klausimus, kas čia vyksta. Aš suprantu, kad yra problemų, bet galima sėsti prie stalo, aiškintis Vyriausybėje, Seime. Kada matai labai daug atitikčių su 1991 metais, natūralu, kad kyla labai daug neatsakytų klausimų", - kalbėjo Seimo pirmininkė.

I.Degutienė taip pat atkreipė dėmesį, kad nepaisant to, jog šalyje tebėra patriotiškai nusiteikusių jaunuolių, lyginant su 1991 metais, Lietuvą ištiko dvasinė krizė.

"Aš apgailestauju dėl vieno - kad per 20 laisvės metų arba sunkiai atkurtos laisvos valstybės keliu einančių metų mes išbarstėme tai, ką turėjome per visus 50 okupacijos metų - išbarstėme dvasines krikščioniškas vertybes. Visas akcentas yra pragmatinis požiūris į gyvenimą ir vertybių perkainavimas. Man atrodo, kad čia yra didžiausia problema", - teigė Seimo pirmininkė.

Ji teigė kalbėjusi apie tai su Lietuvoje viešėjusiu aukštu Rusijos ortodoksų bažnyčios atstovu, Volokolamo metropolitu Hilarijonu.

"Krikščionys įvairių tikėjimų - katalikai, pravoslavai, liuteronai - kalbame ne apie ištikusią ekonominę krizę, bet apie įvykusią dvasinę krizę, kuri pirmiausia įvyko šeimoje. Nuo to mums yra atspirties taškas ta 1991-ųjų sausio 13-oji, kad reikia atsisukti atgal ir pažiūrėti, kas mes buvome, kur mes buvome, ir jei ne Sausio 13-oji, kas mes šiandien būtume, ar būtume laisvi, ar turėtume galimybes važinėti per visą pasaulį", - teigė ji.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.
Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariškiams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Galimybių pasu galės naudotis paskiepyti ar persirgę koronavirusu: instrukcija, kaip gauti tai patvirtinantį dokumentą (67)

Vyriausybė nusprendė, kad jau nuo gegužės 24 dienos Lietuvoje pradės veikti Galimybių pasas ....

Profesorius Usonis siūlo naują vakcinavimo taktiką: yra du keliai ir šis būtų tikrai greitesnis (153)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį pranešė, kad gegužės 31 dieną...

Teismas: Veryga kurį laiką buvo nelegalus operacijų vadovas trys sprendimai prieštarauja teisės aktams (151)

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nuo praėjusių metų gegužės pradžios...

Lietuva – Europos šalių, kuriose daugiausiai sergama koronavirusu, penketuke, Lenkija išsiskiria mirtingumu (130)

Jau praėjusią savaitę Lietuva pagal sergamumą koronavirusu iškopė į šeštą, o pagal...

Birutė Vėsaitė grįžta į aktyvią politiką (196)

Oficialu: socialdemokratė Birutė Vėsaitė – naujoji Lazdijų rajono savivaldybės tarybos...

„Bellingcat“: Miškinas ir Čepiga – nebe šnipai, Kremlius davė naujas pareigas (127)

Rusijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) agentai Aleksandras Miškinas ir Anatolijus Čepiga...

Lavrovas pagrasino ES: nepaliksime be atsako tokių išpuolių (404)

Rusija imsis atsakomųjų priemonių, jei Europos Sąjunga paskelbs Maskvai naujų sankcijų,...

Renginių industrijos asociacija apie Galimybių pasą: naudojimas – nesuprantamas

Vyriausybei trečiadienį priėmus sprendimus dėl Galimybių paso, Renginių industrijos asociacijos...

Situacija darbo rinkoje keičiasi: analitikai gegužę užfiksavo rekordą (5)

Šių metų gegužės pradžia paženklinta nauju rekordu. Nepaisant pandemijos ir karantino,...

Aiškėja, kaip atrodys naujas karantino etapas: po poros savaičių gyvenimas keisis pagerėjus situacijai testas galėtų galioti 48 valandas (374)

Vyriausybė trečiadienį pritarė galimybių pasui: tvarkai, pagal kurią nuo gegužės 24-osios...