Pagal Seimo statutą, komisijos pirmininko kandidatūrai dar turi pritarti Seimas.

Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija buvo sukurta siekiant užtikrinti Lietuvos valstybės istorinės atminties išsaugojimo ir perdavimo ateities kartoms funkcijas. Prie komisijos taip pat sudaroma Visuomeninė taryba, į kurią savo atstovus deleguoja registruotos asociacijos, taip pat bendruomeninės organizacijos, savo veikla susijusios su pasipriešinimo sovietinei okupacijai kova.

„Būti išrinktam šios komisijos pirmininku man yra ne tik didžiulė garbė, bet ir atsakomybė. Susipažinus su ankstesnės kadencijos šios komisijos darbais, žinau tiksliai, ką galėtume tęsti ir ką norėčiau ir reikėtų keisti. Manau, kad komisija turėjo per daug veiklos krypčių, todėl būtina jos veiklas sujungti į tam tikras grupes, o grupėse sumažinti konkrečių, vykdomojo pobūdžio darbų, pasiliekant daugiau koordinavimo, inicijavimo ir įstatymų leidžiamajai institucijai būdingas veiklas. Būtina sukurti efektyvias institucijų ir pilietinių iniciatyvų sistemas, derinančias profesinį išmanymą, patriotines nuostatas ir politinį diskretiškumą, kad mūsų darbai turėtų išliekamąją vertę“, – sako Seimo TS-LKD frakcijos narys V. Rakutis.

Išrinktasis komisijos pirmininkas – profesorius, mokslinę ir darbo patirtį istorijos, laisvės kovų ir karo istorijos srityse sukaupęs profesionalas.

Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijoje dirba 15 Seimo narių. Jos sudėtį lapkričio 24 d. patvirtino Seimas.