aA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime narys Dainius Gaižauskas kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydamas įvertinti ir ištirti Seimo nario Jurgio Razmos veiksmų teisėtumą po to, kai pastarasis kreipėsi į policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą su prašymu administracinėn atsakomybėn patraukti sankcionuotame proteste dalyvavusius ar ateityje panašiuose susirinkimuose dalyvausiančius asmenis.
Dainius Gaižauskas
Dainius Gaižauskas
© DELFI / Domantas Pipas

„Aš, kaip buvęs policijos pareigūnas, esu nustebintas tokiu Seimo pirmininkės pavaduotojo veiksmu, kuris valstybės teisėsaugą nori paversti vienai politinei jėgai tarnaujančia institucija. Tai, ką daro vienas iš konservatorių lyderių, panašu į tai, kad ieškoma teisėsaugos paramos, kas padėtų ateityje susidoroti su tais piliečiais, kurie bus nepatenkinti šios partijos, šiuo metu Seimo daugumos, sprendimais. Jeigu neliks net menkiausios galimybės protestuoti ir kritikuoti politinių sprendimų, o kitaminčiai bus persekiojami ir gąsdinami teisėsauga, mes pasieksime aukščiausio lygio grėsmę nacionaliniam saugumui – kada nepasitikėjimas viena partija išaugs į nepasitikėjimą valstybe. Iki to mes neturėtume prieiti”, – savo motyvus aiškina Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Dainius Gaižauskas.

Jis primena, kad šių metų sausio 13 d. Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje, kartu su Laisvės gynėjų dienos minėjimu vyko ir sankcionuotas protestas, kuriam Vilniaus savivaldybė buvo suteikusi leidimą. „Įgyvendindami įstatymų suteiktą teisę, žmonės susirinko į taikų protestą pareikšti kritiką dabartinei valdžiai ir nepasitenkinimą jos priimamais sprendimais, t. y. išreikšti savo kitokią nei valdančiųjų nuomonę bei politines pažiūras. Atsižvelgiant į tai, kad 2022 m. sausio 13 d. protestas buvo sankcionuotas, taip pat į tai, kad į jį susirinkę žmonės taikiai, t. y. nenaudodami smurto, necenzūrinių žodžių, o skanduotėmis ir kitais taikiais veiksmais, išreiškė savo nuomonę, kyla pagrįstas nerimas, ar Seimo nario Jurgio Razmos kreipimasis į policiją su prašymu nubausti proteste dalyvavusius ir ateityje tokiuose susirinkimuose dalyvausiančius piliečius nėra asmenų diskriminacija, persekiojimas arba jų laisvių bei teisių varžymas dėl jų politinių pažiūrų ir įsitikinimų, o dar kitaip tariant – nusikalstama veika“, – sakoma pranešime spaudai.

Jame primenama, kad Baudžiamojo kodekso 169 straipsnis baudžiamąją atsakomybę įtvirtina už veiksmus, kuriais siekta žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui dėl įsitikinimų ar pažiūrų sutrukdyti lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti politinėje, socialinėje ar kitoje veikloje arba suvaržyti tokios žmonių grupės ar jai priklausančio asmens teises ir laisves.

„Šiame kontekste atkreiptinas dėmesys, kad Seimo narys Jurgis Razma priklauso 2020–2024 m. Seimo kadencijos valdančiajai koalicijai, kurios sprendimams oponavo 2022 m. sausio 13 d. Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje, susirinkusi minia. Maža to, Seimo narys Jurgis Razma yra vienas pagrindinių valdančiosios daugumos politiką įgyvendinančių politikų – jis eina svarbias ir pasitikėjimo reikalaujančias Seimo pirmininkės pirmojo pavaduotojo pareigas. Taigi, 2022 m. sausio 13 d. susirinkimo dalyviai kritikavo būtent Seimo nario Jurgio Razmos atstovaujamos politinės jėgos sprendimus“, – teigiama LVŽS pranešime spaudai.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(90 žmonių įvertino)
4.3667

Top naujienos

„Patys prašosi“: po žinios apie branduolinius ginklus Baltarusijoje – raginimai Vakarams (2)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį paskelbė, kad jo šalis dislokuos taktinius...

Kelionė į Egiptą virto chaosu: keleiviai Vilniuje šalo ieškodami lagaminų, teko keisti lėktuvą (1)

Skrydis į Egipto kurortą daliai lietuvių turėtų įsiminti ilgam. „Delfi‟ skaitytoja...

Eurolygos dvikova Kaune: „Žalgiris“ – „Monaco“ gyvai (1)

„Žalgirio“ (15-15) krepšininkai pasitinka dar vieną šio sezono dvigubą Eurolygos savaitę....

Grunskienė žodžių neberenka: situacija Prokuratūroje apgailėtina ir žeminanti (32)

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė trečiadienį Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetui...

Verslas PliusLaida „Sėkmingi iki 30-ies“

Gyvenimą kaime įsimylėjusi jaunoji ūkininkė Rūta – apie nelengvą, bet džiaugsmingą gyvenimą už miesto, gyvulių kainas ir apgavystes

Lietuvoje susiklosčiusi ganėtinai įdomi situacija: nors specialistai tvirtina, kad lietuvių...

Propagandinėje Rusijos laidoje situacija įkaito: Lukašenka pats pirmas pasiduos Vakarams (5)

Propagandinėje Rusijos televizijos laidoje pasisukus kalbai apie branduolinių ginklų dislokavimą...

Keičiasi „Sodros“ išmokų dydžiai: daliai gyventojų į kišenę įkris daugiau (1)

Nuo balandžio keičiasi „Sodros“ išmokų „lubos“ ir „grindys“. Šie pokyčiai aktualūs...

Karina Krysko „69 Danguje“ gerbėjus nustebino grupės pradžią menančiu kadru: o prasidėjo viskas va taip

Grupės „69 Danguje“ lietuviškos muzikos mylėtojams pristatinėti nereikia. Merginų grupė...

Šurajevui – daugiau nemalonumų: aiškinamasi, ar nepažemino politikų orumo (8)

Vilniaus policija aiškinasi, ar per apsilankymą Seime komikas Olegas Šurajevas nepažemino...