Į Seimo nario padėjėjos vietą pretendavusios merginos „tvarkietį“ Kęstutį Pūką kaltina seksualiniu priekabiavimu. Apie tai praneša „Info diena“.
Kęstutis Pūkas
© DELFI / Andrius Ufartas

Padėjėjų ieško pats

Ko ieško Seimo narys Kęstutis Pūkas – padėjėjos ar meilužės? Grupė merginų, dalyvavusių darbo pokalbyje į Seimo nario padėjėjos vietą, kaltina politiką seksualiniu priekabiavimu. Esą Seimo narys jau per pirmą darbo pokalbį merginas verbavo į Seimo viešbutį ir skubėjo aprodyti miegamojo, laidydamas dviprasmiškas užuominas.

Į „Info dienos“ žurnalistus kreipėsi Vilniuje gyvenanti absolventė. Ji tikina, kad darbo pokalbio metu Seimo narys, „tvarkietis“ Kęstutis Pūkas elgėsi netinkamai ir laidė nederamas užuominas.

„Aš manau, kad yra žmonių, kolegų Seime, kurie nutuokia, kas dedasi. Žmonės mato, kaip keičiasi žmonės, kaip dažnai ateina naujos potencialios kandidatės į padėjėjas“, - „Info dienai“ pasakojo mergina.

Absolventę susirado pats K.Pūkas. Jos gyvenimo aprašymą greičiausiai atrado Darbo biržoje. Mergina pasakoja, kad jai paskambinęs Seimo narys iš pradžių net neprisistatė. O pakvietęs pasikalbėti Seime, laidė keistas užuominas. Pavyzdžiui, kamantinėjo, ar turi antrąją pusę, ar galės Seimo nariui skirti visą laisvą laiką. Kandidatei pasirodė, kad Seimo narys net nesidomėjo jos išsilavinimu bei darbine patirtimi.

„Nebuvo manęs klausinėjama apie mano ypatybes, gabumus, ką aš galėčiau nudirbti darbe. Kokios turiu darbinės patirties. (Kalbėjo, –red., past.) apie jausmus, apie tai, kad svarbiausia – meilė. Klausinėjo, kas yra meilė, klausė, kodėl noriu to darbo, ar man jo reikia“, – pasakojo mergina.

Per pirmą darbo pokalbį – vizitas Seimo viešbutyje

Tolesnė darbo pokalbio eiga merginą dar labiau šokiravo. Politikas esą nevengė komentarų apie jos išvaizdą, komentavo krūtinės dydį: „Jis sako: štai pas tave maža krūtinė, bet tai nėra blogai. Visai gražu, nes didelės krūtinės laikui bėgant tampa nebegražios“.

Kiek vėliau K.Pūkas pasisiūlė merginą pavežti namo. Atkaklumo neprarado net ir šiai nesutikus. Merginai įsėdus į Seimo nario automobilį, šis neįspėjęs nusprendė jai aprodyti ir Seimo viešbutį – esą privalu pamatyti, kaip Tautos išrinktasis gyvena.

„Vedžiojo po butą. Galiausiai pakomentavo, kad tai – svarbiausias kambarys (miegamasis, – red. past.). Matai, kokia lova, – Seimo nario žodžius citavo mergina, – Visiškai ribos peržengtos buvo, kai jis pasakė: kokia graži lova, būtų smagu kada nors čia pasivolioti“.

Seimo narys merginai siūlėsi nupirkti ir dalykinių drabužių, jei ji neturės, ką rengtis į darbą. Kalbėjo, kad ieško žmogaus, kuris visuomet būtų Vilniuje, „nes Kaunas yra Kaunas, ten – žmona ir vaikai“.
Darbo pokalbis baigėsi merginai pareikalavus ją parvežti namo ir išleisti prie greta esančios parduotuvės.

Ant stalo – sąrašas su kandidatėmis

Seimo nario kabinete merginai pavyko nufotografuoti ir keistą merginų sąrašą. Jame – pretendentės į padėjėjos poziciją Seime. Sąrašas nekeltų abejonių, jei ne ranka rašyti komentarai greta kandidačių vardų ir pavardžių. Pavyzdžiui, kandidatės žymimos pastabomis: „modelis“, „turi draugą“, „be įsipareigojimų“, „turi draugą. Pasvers gyvenimo prasmę“. „Info dienos“ žurnalistai susisiekė su mažiausiai penkiomis merginomis, nurodytomis Seimo nario popieriuose. Visos patvirtino iš Seimo nario sulaukusios keistų užuominų.

„Aš įsivaizduoju, kad į darbo pokalbį reikia eiti iki penkių vakaro, darbo valandomis. Jis man pasakė, kad bus Seime iki 21 valandos. Kad galiu ateiti bet kada, – telefono įraše pasakoja viena iš „sąrašo“ merginų, – Ko jis manęs klausinėjo? Ar aš turiu vaikiną, vyrą. Ar aš būčiau pasiryžusi lydėti jį į visus restoranus, operas ir panašiai“.

Kalbintos merginos tikina nė viena savo CV politikui nesiuntusios. Esą jis pats juos atrasdavo darbo paieškos portaluose ir dažniausiai skambindavo jau po darbo valandų, vakarais.

„Tai jau buvo po darbo valandų. Paskui pasakė, kad išrašys leidimą į Seimą, orientyras – 18-20 val. vakare. Ir tada aš pagalvojau, kad gal ne. Jis klausė, ar aš galėsiu dirbti 24 valandas 7 dienas per savaitę. Be savaitgalių. Klausinėjo, gal yra vaikinas“, – pasakojo jau kita mergina.

Trečia mergina taip pat patvirtino iš K.Pūko sulaukusi klausimų ne apie išsilavinimą ir įgūdžius, o asmeninius dalykus: „Visi jo pavyzdžiai su seksu susiję. Kas jam nepatiko, kad aš draugą turiu, šeimą. Leido suprasti, kad nereikia, jog turėčiau kitų užsiėmimų be siūlomų pareigų. Jis esą duotų man raktą nuo Seimo viešbučio, juo bet kada galėčiau naudotis. Bet kuriuo paros metu būti pas jį. Jis esą mane mokytų montažuoti. Taip taip, Seimo viešbutyje“.

Seimo nariui gali grėsti baudžiamoji atsakomybė

Ar Seimo narys K.Pūkas prie kandidačių į padėjėjas seksualiai priekabiavo? Tuo neabejoja nei Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, nei advokatas Karolis Rugys.

„Pats seksualinis priekabiavimas suvokiamas kaip nepageidaujamas užgaulus, žodžiu, raštu ar fiziniu veiksmu išreikštas seksualinio pobūdžio elgesys su asmeniu, siekiant sukurti žeminančią ir įžeidžiančią aplinką. Darbdavys negali reikalauti iš kandidatų
informacijos apie šeimyninę padėtį“, – akcentuoja A. Skardžiuvienė.

„Manau, kad minėtas elgesys turi seksualinio priekabiavimo požymių. Priekabiavimas yra nepageidaujamas elgesys, kai dėl rasės, lyties, įsitikinimų įžeidžiamas žmogaus orumas, yra sukuriama neigiama aplinka“, – teigia advokatas Karolis Rugys.

Anot K.Rugio, net ir neturėdamos darbo pokalbio įrašų, merginos turi pagrindą kreiptis į teismą. Tokiu atveju Seimo nariui grėstų baudžiamoji atsakomybė.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą už seksualinį priekabiavimą gresia bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Pats K.Pūkas kaltinimus neigia. Esą į Seimo viešbutį kandidates kvietėsi, nes ten yra jo darbo kabinetas. Parlamentaras sako, kad kandidačių antrosiomis pusėmis domėjosi, nes padėjėjos turi visą laiką skirti darbui Seime.

K. Pūkas: mano amžiuje priekabiauti?

„Tai dar labai aš vyras kietas, matai, dar galiu papriekabiaut“, – DELFI paklaustas apie kaltinimus seksualiniu priekabiavimu, nusijuokė 64 m. 9 vaikų tėvas K. Pūkas.

„Tai provokacija, neturiu ką ir kalbėt. Atsiuntė kažkokią mergaitę, pradėjo klausinėti keistų klausimų, kad ji nori pažiūrėti, kaip gyvenu, nu ką čia šūdą malt“, – širsta Seimo narys.

K. Pūkas patvirtino tebeieškantis padėjėjos, kuri turėtų dirbti tol, kol jis – iki 22 val. vakaro. Parlamentaras mano, kad provokacija surengta dėl jo kovos prieš korupciją – politikas priklauso Seimo Antikorupcijos komisijai.

„Mano amžiuje pensininkui dar priekabiavimai... Ar čia priekabiavimas, kad klausiu, kiek žmogus turi laiko, ar jis turi kitų įsipareigojimų, ar čia priekabiavimas. Seimo narys turi teisę pasirinkti tokį žmogų, su kuriuo galės patikimai dirbti, o ne beleką paimti į darbą. Pardavėjas tegul susirenka kaip nori, o čia mano teisė pasirinkti“, – dėstė K. Pūkas, neketinantis reaguoti į kaltinimus.

Info TV
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Aiškėja naujos detalės apie Neryje tebeieškomos moters gyvenimą: vaikai vieni laukė 2 paras (66)

Aiškėja naujos detalės apie moterį, kurios nuo sekmadienio vakaro ieškoma Neries upėje .

I. Makaraitytė. Senoji A. M. Brazausko gvardija ir tikrieji jų veidai (67)

Kas buvo ir yra Lietuvos socialdemokratų partija ? Partija, kurios vadovas Gintautas Paluckas ką...

Dėl Gintaro kambario sužibo viltis: skelbia radę jo buvimo vietą (10)

Vokiečių mėgėjiškos archeologijos atstovai padarė išvadą, kad nacistų pagrobtas Gintaro...

A. Bačiulis: „Lidl“ įžeidė tris ketvirtadalius Lietuvos žmonių (734)

„Lidl“ įžeidė tris ketvirtadalius Lietuvos žmonių, Kaune atidaromos parduotuvės vaizdu...

Išankstiniai vasaros kelionių pardavimai muša rekordus: lietuviai ėmė išlaidauti

Prasidėjus išankstinei 2018-ųjų vasaros sezono prekybai, jau fiksuojami rekordiškai aktyvūs...

Likusi be darbo rankų nenuleido: dabar dzūkų sodyba vilioja ir vietinius, ir užsieniečius (5)

Prieš daugiau nei dešimt metų su vyru atidariusi sodybos „Grikucis“ duris Laima Mačionienė...

Į rinktinę – žalia šviesa: G. Orelikas su nekantrumu laukia D. Adomaičio skambučio (1)

Antrus metus legionieriaus duoną kremtantis Gediminas Orelikas neužtruko įšokdamas į lyderio...

Profesorius atsakė į svarbiausią klausimą apie vaistus: kas trečiam pacientui gresia sunkios pasekmės (8)

Farmacinis arba cheminis ekvivalentiškumas reiškia, kad dviejuose ar daugiau vaist iniuose...

Po skandalingų rezultatų Vokietijoje: laikas pagaliau išgirsti ir kitą pusę (30)

Po rinkimų, kai rytinis Vokietijos pakraštys nusidažė mėlyna „Alternatyvos Vokietijai “...