aA
Seimo kadencijos prasideda ir baigiasi, bet ginčas dėl Seimo narių atostogų įteisinimo, atrodytų, amžinas, nes pabaigos neturi. Šis klausimas tradiciškai pateikiamas politikams prasidedant vasarai, tačiau atsakymo iki šiol nėra ir sprendimų šios kadencijos Seime jau nesitikima.
Seimo narių darbe nebus daugiau nei du mėnesius: atostogų įteisinti niekas neplanuoja
© DELFI / Domantas Pipas

„Šis klausimas keliamas arti 30 metų. Manau, kai atsiras pakankamai valios, tada ir bus priimti sprendimai. Dabar yra taip, kaip yra“, – antradienį žurnalistams sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis apgailestauja, kad Seimas nepriėmė įstatymo, kuris reglamentuotų parlamentarų darbą, poilsį, socialines garantijas.

„Seimo narių teisių ir pareigų įstatymo nepriėmėme, jis užsigulėjo Teisės ir teisėtvarkos komitete, principingai jo nepakeliant iš stalčių, iš dugno ir nesprendžiant. Sprendimai galėjo būti neigiami, bet jie turėjo būti daromi. Tai buvo įrašyta į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos programą. Jie to nepadarė, nežinau, kaip jie dabar rinkėjams atsiskaitinės, kad mes, deja, to nepadarėme, tai tarp jų ir atostogos, ir posėdžių lankymas, ir atsakomybė. Tai didelis kompleksinis darbas, kuris nepadarytas“, – baigiantis Seimo pavasario sesijai žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Premjeras Saulius Skvernelis nemano, kad Seimo nariai turėtų dirbti pagal darbo santykius reguliuojančius įstatymus. Jo nuomone, tai valstybei kainuotų brangiau.

„Tą pačią plokštelę mes sukame daug metų. Jeigu norime, kad Seimo nariai dirbtų pagal darbo santykius reguliuojančius įstatymus nuo 8 val. iki 17 val. , šeštadienį ir sekmadienį būtų laisvadieniai numatyti, atostogų dienų skaičius, manau, kad valstybei tai būtų gerokai brangiau, nes reikėtų mokėti už darbą po 17 valandos, už darbą šeštadienį, sekmadienį – tai dvigubas ar pusantro karto tarifas“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Jo nuomone, Seimo narių darbą įvertins rinkėjai per rinkimus.
„Visgi Seimo narys yra visą laiką Seimo narys. Jis pareigą savo privalo vykdyti, o kaip jis darbą organizuoja tarp sesijų, ar jis aktyvus, ar jis ilsisi, – tai rinkėjai ir įvertina. Manau, kad tai bus viena iš rinkimų tematikų, kalbant apie atostogas ar kažkokias socialines garantijas, bet aš abejoju, kad mes pasistūmėsime kaip nors į priekį šituo klausimu“, – svarstė Vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

2017 metų vasarą Seimas po pateikimo pritarė darbo grupės parengtam Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektui, tačiau jis įstrigo politinėje virtuvėje, primena ELTA.

Ar parlamentarų atostogos vis dėlto gali būti kaip nors įteisintos, sudėtinga prognozuoti, nes Seimo nariai turi įvairių pasiūlymų šiuo klausimu.

Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektu siekiama įgyvendinti Konstitucinio Teismo 2004 m. liepos 1 d. nutarimą ir atskiru įstatymu nustatyti Seimo narių pareigas, teises ir garantijas.

Šiuo metu Seimo nario veiklą reglamentuoja Seimo statutas, Vyriausybės įstatymas bei Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Paslaptis atskleista, kaip „Facebook“ keičia įmonės pavadinimą (6)

„Facebook“ nusprendė pakeisti įmonės pavadinimą, kad pabrėžtų savo susitelkimą į...

D+Julija Leimonė

Vilijampolė išsivadavo iš daugelį metų ją slėgusių kriminalinių pančių: dabar rajono gyventojai gali lengviau atsikvėpti (1)

Vilijampolė ilgus metus paskui save vilko nekokios reputacijos šleifą ir, rodėsi, niekuomet juo...

Profesorius Usonis atsakė, kaip rinktis vakciną sustiprinančiai dozei ir kodėl nesiūloma „AstraZeneca“

Suaugusieji Lietuvos gyventojai jau kviečiami skiepytis sustiprinančia vakcinos nuo koronaviruso...

7 praeities grožio standartai, kurie dabar atrodo tikrai keistai (4)

Kiekviena epocha turi savas išvaizdos ir grožio madas. Kartais praeityje grožio standartai būdavo...

Neįprastas reiškinys: Lietuvos dangus pavirto purpuriniu (8)

Šį vakarą Lietuvos debesuotas Lietuvos dangus nusidažė purpurine spalvos. Šis reiškinys...

Diskvalifikuotas, bet teisme triumfavęs JAV sprinteris prisiteisė milijonus, tačiau nesulaukė nė cento (2)

Seulo olimpinis čempionas, JAV sprinteris Butchas Reynoldsas buvo apkaltintas dopingo vartojimu ir...

Atlikę tyrimą su rykliais mokslininkai pateikė netikėtą žinią, kodėl jie puola žmones (37)

Rykliai labai retai puola žmones – o jei taip atsitinka, tai dažniausiai būna...

Dana Ribas – apie gyvenimą pakeitusį papuošalą: deimantų turinti moteris niekuomet nepražus (35)

„Tuomet nė įtarti negalėjau, kad liksiu ten viena, su dviem mūsų vaikais“, – apie visa...