aA
Seimo opozicijos lyderio, Teisės ir teisėtvarkos komiteto nario socialdemokrato Juliaus Sabatausko padėjėją Alytaus miesto rinkimų apygardoje, LSDP Alytaus miesto skyriaus pirmininką ir vietos savivaldybės tarybos narį Edmundą Čečėtą pasivijo metų senumo istorijos atgarsiai.
© A.Didžgalvio nuotr.

Vietos policijos komisariato Licencijavimo grupės pareigūnai politiką nubaudė 10 eurų baudaginklų ir šaudmenų saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo tvarkos pažeidimą.

Kaip DELFI patvirtino Alytaus apskrities VPK atstovė Eglė Kačinskienė, administracinio nusižengimo protokolas E. Čečėtai surašytas šių metų spalio 23-ą dieną pagal Administracinių nusižengimų kodekso 229-o straipsnio 1-ą dalį.

Tačiau Alytaus policija, nubaudusi politiką administracine tvarka, nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl incidento, kai vienoje iš Alytaus miesto ugdymo įstaigų vykusių užsiėmimų metu iš pneumatinio ginklo buvo peršautas mokyklos koridoriaus lango stiklas.

Incidentas įvyko moksleivių akivaizdoje, ir tik laimingo atsitiktinumo dėka pavyko išvengti sunkesnių padarinių nei sudužęs lango stiklas.

Taip pat nesiaiškinta, kaip Lietuvos šaulių sąjungos rinktinei priklausantis šautuvas buvo perduotas E. Čečėtai, o šis jį atsinešė į ugdymo įstaigą.

Šūvis praėjusių metų spalio 4-osios popietę nuaidėjo mokykloje vykusio jaunųjų šaulių būrelio užsiėmimo metu, kai neformaliojo užsiėmimo pamoką vedęs tuometinis Vidzgirio mokyklos pedagogas E. Čečėta mokyklos koridoriuje esantiems moksleiviams demonstravo šaunamojo ginklo galimybes.

„Tai buvo mano klaida, kad aš, tikrindamas ginklą, neatsargiai nukreipiau jį į langą ir nuspaudžiau. Šovinys pataikė į lango stiklo paketą ir vieną iš stiklų pramušė. Vaikai nenukentėjo, o apie incidentą informavau mokyklos vadovybę, savivaldybę ir tuometinį Alytaus miesto merą Vytautą Grigaravičių“, – DELFI teigė pats E. Čečėta.

Jis stebėjosi, kodėl „po metų kažkam įdomus tas failas ir skundžiama visiems – nuo Prezidentūros iki žemiausio laiptelio“, – sakė politikas.

E. Čečėta svarstė, kad metų senumo istorija prisiminta „dėl prasidėjusios ugdymo įstaigų pertvarkos, nes kažkam gal vaidenasi, kad aš eisiu direktoriauti ar panašiai“.

Incidento metu Vidzgirio mokyklai vadovavo dabartinis E. Čečėtos kolega Alytaus miesto savivaldybės taryboje, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujantis buvęs mokyklos direktorius Valdas Račkauskas. Abu jie atstovauja valdančiajai koalicijai savivaldybės taryboje.

Pats V. Račkauskas DELFI teigė „sunkiai galintis pisiminti detales“, tačiau tikino, kad buvo pradėtas „vidaus tyrimas ir visi dokumentai yra mokykloje“.

Kaip DELFI išsiaiškino, pernai metais Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus A. Juozapavičiaus rinktinei priklausantis E. Čečėta vedė užsiėmimus mokykloje pagal neformaliojo ugdymo programą – vadovavo jaunųjų šaulių būrelio užsiėmimams.

Užsiėmimai vykdavo penktadieniais mokyklos patalpose, tačiau tuomet, kai pamokų metu būdavo mokomasi elgtis su ginklais, tai būdavo daroma Šaulių sąjungai priklausančioje šaudykloje.

Po metų kalbinamas politiku virtęs buvęs Vidzgirio mokyklos vadovas V. Račkauskas negalėjo paaiškinti, kodėl tuomet dėl šaudymo mokyklos koridoriuje nekvietė policijos pareigūnų, o sudarė įstaigos tyrimo grupę, vadovaujamą mokyklos ūkvedės, incidentui ištirti.

Pastarosios vadovė Daiva Jonuškienė patvirtino vadovavusi tyrimo grupei, tačiau teigė neturinti įgaliojimų komentuoti prieš metus buvusio incidento.

„Mokykloje yra visa tuomet surinkta medžiaga, nemanau, kad ji yra slapta, tačiau šiuo metu neturiu įgaliojimų jos komentuoti“, – sakė moteris, kalbėdama su DELFI.

Tyrimo metu nustatyta, kad E. Čečėta savavališkai pakeitė jaunųjų šaulių būrelio užsiėmimų laiką ir vietą, tačiau kadangi pats politikas geranoriškai sutiko padengti peršauto stiklo paketo pakeitimo išlaidas, tolesnių veiksmų imtasi nebuvo.

DELFI kalbintas Seimo narys J. Sabatauskas patvirtino žinojęs apie šį incidentą, tačiau vertinti, ar teisingai pasielgė jo padėjėjas nekviesdamas policijos pareigūnų – nesiėmė.

„Manau, jeigu toks kvietimas buvo reikalingas, tai turėjo padaryti mokyklos vadovybė. Mane kolega informavo apie patį įvykį, apie tai, kad buvo pranešta administracijai, o aš jo paprašiau informuoti, jeigu bus kažkas, ką aš turėčiau žinoti ir priimti atitinkamus sprendimus (atleisti patarėją iš pareigų – aut. past.). Kadangi neinformavo, tai ir sprendimų nebuvo“, – sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto atstovas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.5455

Top naujienos

Paulauskas – apie JAV atmestus kaltinimus Venckienei: manęs toks argumentas neįtikina (235)

Į Lietuvą sugrąžinta Neringa Venckienė už grotų praleis porą mėnesių. Tiesa, didelė dalis...

Neringos rūkyklas sujudinę kaimynai: žvejai kai ką nutyli (95)

Dėl rūkomos žuvies skundus parašę juodkrantiškiai nusprendė prabilti viešai: „nutylima...

Dar niekad neviešintos detalės apie Grybauskaitės darbą, vykdant užsienio politiką: viską galima apibendrinti vienu sakiniu (274)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės užsienio politiką būtų galima apibūdinti vienu sakiniu:...

Žmogaus teisių stebėtojai aplankė Venckienę: įvertino kalėjimo sąlygas (225)

Lietuvos žmogaus teisių gynimo ascociacijos (LŽTGA) atstovai pirmadienį Kauno tardymo...

Mirė Audronės Skučienės sūnus Tadas Skučas (28)

Pirmadienį po pietų mirė Neringos Venckienės pusbrolis, Audronės Skučienės 43 metų sūnus...

Tai, ko oficialioje apžvalgoje neišvydote: Šaro klausimas Čeponiui – tai kiek jau laiko meti? (21)

Po „Betsafe- LKL “ čempionato rungtynių Alytuje, kur antroje mačo pusėje įsibėgėjęs Kauno...

Vargingoje šalyje apsilankęs lietuvis stebėjo, kaip linksminasi vietiniai: į gražias merginas svaido citrinas, bet tam yra rimta priežastis (9)

Skrendu į Adis Abebą – maždaug 2440 m virš jūros lygio įsikūrusią Etiopijos sostinę. Čia...

Didžiausiu galvos skausmu rusams tapęs Valančius buvo paruošęs aiškų planą: imperija turėjo griūti

Vyskupo Motiejaus Valančiaus laikais Lietuva priklausė Rusijos imperijai, o šioje galiojo degtinės...

Juškevičiaus šou nepakako: Maksvyčio „Parma“ per paskutinę minutę nusileido „Chimki“ ekipai (6)

Adas Juškevičius pasiekė šio sezono VTB lygos rezultatyvumo rekordą, o „Parma“ prasidėjus...

Į senutį „Peugeot 205“ sumontavo reaktyvinį variklį: rezultatas stulbinantis (3)

Automobiliai, į kuriuos sumontuoti reaktyviniai varikliai, visuomet įdomūs benzingalviams ,...