Seimo nariai plenarinių posėdžių salę iškeitė į vasaros malonumus. Naujienų agentūros ELTA kalbinti parlamentarai teigia, kad jiems mieliausias poilsis gamtoje ir jie ketina daugiau laiko skirti savo šeimoms, buičiai, pomėgiams ir rinkėjams.
© K.Šatūno nuotr.

Politikai pripažįsta, kad teisine prasme jiems kalbėti apie atostogas yra gana keblu, todėl teisinasi, kad poilsį derina su darbais, bendravimu su rinkėjais.

Jurgis Razma, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas:

- Seimo nariams apie atostogas teisine prasme yra gana keblu kalbėti. Tenka apgailestauti, kad taip, kaip nurodė Konstitucinis Teismas, įstatymo lygiu ar Seimo statute išspręsti atostogų klausimą nepajėgėme. Asmeniškai balsavau už tai, kad Seimo nariams, kaip ir visiems žmonėms, būtų aiškiai užfiksuotos atostogos. Tačiau, deja, Seime tuo metu atsirado daugiau balsuojančių, kad tokios pataisos nebūtų priimtos.

Remiantis Konstitucinio Teismo nutarimu tiesiog galima daryti prielaidą, kad Seimo nario atostogos galėtų būti įprastos keturių savaičių trukmės. Manau, kad dauguma Seimo narių taip ir mėgina suprasti ir į tai orientuojasi. Be abejo, norintiems yra galimybė ir ilgiau turėti laisvo laiko, kai yra pauzė tarp Seimo pavasario ir rudens sesijų.

Aš apsieinu su tomis keturiomis savaitėmis, o dažniausiai ir jų neišnaudoju, kadangi vis tiek po sesijos lieka daug neužbaigtų darbų, visokių raštų, reikia prisėsti prie kai kurių projektų, kuriems trūksta laiko sesijų metu. Be to, vasarą gauname daug kvietimų apsilankyti įvairiuose renginiuose, vyksta įvairios šventės. Tai yra geros galimybės bendrauti su rinkėjais. Liepa aš daugiau laiko užtrunku Seimo rūmuose, taip pat pasivažinėju po rajonus.

Rugpjūčio pirmąją pusę planuoju keletą dienų praleisti prie jūros, keletą dienų - prie ežero. Kokių nors išvykų į užsienius, kaip ir anksčiau, neplanuoju. Tai bus toks įprastas poilsis čia, Lietuvoje, neužsiimant politine veikla ar teisėkūra.

Petras Auštrevičius, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys:

- Pirmiausia reikia padėti mamai susitvarkyti jos namuose. Yra daug darbų, tarp jų ir žemės darbų. Mėgstu tokį darbą.

Rugpjūčio pradžioje su draugų kompanija planuojame plaukti baidarėmis Ventos upe. Vėliau planuojame kirsti Lietuvos-Latvijos sieną ir keletą dienų paplaukioti Latvijos pusėje. Nors galutinis maršrutas dar nesudėliotas, bet aišku, kad plauksime.

Keletą parų norėtųsi praleisti nuostabiojoje Nidoje.

Šios atostogos, matyt, ypatingos ir tuo, kad negalime per daug išlaidauti. Reikia stengtis sutilpti į tuos biudžetus, kuriuos turime, bet galbūt tai yra gerai.

Dailis Alfonsas Barakauskas, frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys:

- Gyvenimas neišėjo atostogų nei Lietuvoje, nei institucijose. Todėl pirmiausia dalyvausiu Europos reikalų komiteto posėdžiuose, kuriuose reikės pagal statutą vertinti ir tvirtinti Lietuvos pozicijas prieš vykimus į įvairias Europos Sąjungos institucijas, kuriose Lietuva privalės apginti savo pozicijas.

Visą vasarą pas mus namuose viešės du iš trijų mūsų anūkų, todėl reikės skirti dėmesio ir jiems. Jau aplankėme Pivašiūnus, Kernavę, aplankysime Vilniuje jų pageidaujamas vietas ar renginius.

Vasarą sukanka 40 metų, kai baigiau Žeimelio vidurinę mokyklą. Ta proga planuojamas mano klasės susitikimas, kuriame ketinu dalyvauti. Dalis bendraklasių jau yra išėjusių Anapilin, kai kurių išblaškytų po Lietuvą ir pasaulį nesu matęs keliasdešimt metų. Todėl labai norisi susitikti ir pabendrauti.

Rugpjūčio mėnesį vyksime į kasmetinį partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąskrydį Varniuose prie Lūksto ežero. Į jį susirenka keli tūkstančiai bendraminčių.

Labai noriu keletą dienų nuvažiuoti pas draugus į Varėnos rajoną, pagrybauti ir pažvejoti.

Algirdas Butkevičius, Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas:

- Nors vasara jau įsibėgėjo, tačiau darbo netrūksta. Nėra posėdžių Seime, vadinasi, turime pasinaudoti galimybe daugiau dėmesio skirti partiniams reikalams. Nemažai laiko praleidžiu susitikinėdamas su partijos skyrių aktyvu, su rinkėjais. Liepos pabaigoje su žmona savaitei išvyksime į Šveicariją. Tikiuosi, laisvesnis bus rugpjūtis, tuomet daugiau laiko praleisiu su šeima.

Vytautas Gapšys, Darbo partijos frakcijos seniūnas, opozicijos lyderis:

- Didžiąją laiko dalį praleisiu Lietuvoje, turbūt gimtinėje Kėdainiuose. Teks padėti uošviams pasirūpinti malkomis. Man patinka karštą vasarą atsivėsinti tvenkinyje.

Tradiciškai pažadu žmonai, kad vieną savaitę turime pabūti be mobiliojo telefono. Ketiname išvykti savaitę pailsėti į Turkiją. Norisi atitrūkti nuo Lietuvos kasdienybės, šiek tiek pailsėti, pamąstyti apie kitus dalykus, ne vien tik apie darbus. Kai esi Lietuvoje, natūralu, kad poilsis susipina su darbais. Žmonės kviečia į renginius, todėl tikrai stengsiuos aplankyti jų kiek įmanoma daugiau.

Vitas Matuzas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys:

- Ištuštėjus Seimo plenarinių posėdžių salei daugiau laiko lieka susitikti su žmonėmis, dalyvauti įvairiuose renginiuose, apmąstyti rudens darbus. Liepos viduryje dalyvavau partijos vasaros sąskrydyje Klaipėdos rajone, Drevernoje. Tai buvo puiki proga pasimatyti ir pasikalbėti su kolegomis iš visos Lietuvos.

Nekantriai laukiau tradicinio mūsų dviračių žygio. Šiais metais aplankysime Baltarusijoje gyvenančius lietuvius, pedalus minsime Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės keliais - pro Nesvyžių, Lydą.

Valerijus Simulikas, Mišrios Seimo narių grupės narys:

- Laisvą laiką skiriu savo šeimai, namams ir, aišku, darbams, kurie yra nebaigti. Nesiruošiu važiuoti į Turkiją ar dar kažkur, nes nėra nei laiko, nei noro, nei galimybių.

Esu trumpabangininkas, iš radijo stoties neišeinu vakarais ir naktimis. Radijo mėgėjai daug dėmesio skiria Žalgirio mūšio jubiliejui. Kartu su lenkais turime specialius šaukinius, tam skirtą programą. Esu šiaulietis, vasarą planuoju surengti Šiauliuose susitikimus su kai kuriais ministrais, policijos vadovais. Man rūpi policijos rėmėjų veikla. Sieksiu, kad rudenį būtų priimtos įstatymų pataisos, susijusios su žmonių dalyvavimu užtikrinant viešąją tvarką.

Šį mėnesį dalyvavau Naujosios sąjungos Alytaus rajone Dauguose surengtame partijos sąskrydyje.

Jonas Stanevičius, Krikščionių partijos frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas:

- Atostogas leidžiu savo apygardoje Skuodo rajone ir ten esančiame mano ūkyje. Visą laisvą laiką praleidžiu tame ūkyje ir tai man geriausias poilsis.

Kiekvienam Seimo Kaimo reikalų komiteto nariui siūlau vasarą praleisti arčiau žemės. Tokia patirtis, manau, padės jiems priimti tinkamus sprendimus.

Taip pat mėgstu žvejoti. Pas mus Skuodo rajone labai švarus vanduo ir oras, kadangi nėra jokių gamyklų. Siūlyčiau kiekvienam piliečiui čia užsukti, pasidžiaugti gražia ir natūralia gamta.

Vasarą priimu rinkėjus. Jeigu kas nors turi problemų ar kokių nors reikalų, gali drąsiai mane išsikviesti į namus. Čia tokia, sakyčiau, naujovė bendraujant su rinkėjais.

Vidmantas Žiemelis, Krikščionių partijos frakcijos seniūnas:

- Atostogauju tik santykinai. Artėjantys savivaldos rinkimai reikalauja daug darbo ir pastangų. Kuriame naujus ir stipriname egzistuojančius partijos skyrius. Tikimės, kad per kitais metais vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus Krikščionių partija pasieks gerų rezultatų.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (78)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (139)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (63)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (152)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Aistrą žadinantys produktai: sunku patikėti, bet (tinkamai vartojami) veikia net česnakai (1)

Aistr os, lytinio potraukio nusilpimas dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių gali ištikti tiek...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (36)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Kiek algos prašo merginos ir kiek – vaikinai: skirtumai didžiuliai (10)

Siekdamos karjeros jaunosios Lietuvos kartos merginos ir moterys nusiteikusios uždirbti mažiau negu...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (516)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

„Premier“ lygoje – įvarčių gausa ir favoritų pergalės Aguero pasižymėjo „tobulu hattricku“

Anglijos „Premier“ lygoje šeštadienį sužaisti aštuoni 24-ojo turo susitikimai, o pergales...

Šeši mokslininkai pasisakė, ką galvoja apie maisto papildus ir kurie iš jų geriausi (2)

Maisto papildai yra didžiulis ir pelningas verslas. Tačiau priešingai nei vaistų gamintojai,...