aA
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Edmundas Pupinis siūlo įstatyme nustatyti, kad gyventojų pajamų mokestis būtų netaikomas išlaidoms už vaikų lankomus būrelius.
vaikas, berniukas, pianinas, fortepijonas, būrelis, muzika, grojimas,
vaikas, berniukas, pianinas, fortepijonas, būrelis, muzika, grojimas,
© Shutterstock nuotr.

Tai jie pranešė pirmadienį spaudos konferencijoje Seime, kurioje kartu su Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nare Kamile Šeraite pristatė Lietuvos neformalaus vaikų švietimo situaciją ir galimas jos ateities perspektyvas.

“Nuo 2015 metų vykdoma neformalaus ugdymo krepšelio programa nuo pat pradžių buvo ir dar šiais metais yra finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Jau šiemet, matydami, kad skiriamos lėšos šiai programai nedidėja trečius metus iš eilės bandėme atkreipti Vyriausybės dėmesį, prašydami surasti pinigų biudžete. Tai darė ne tik politikai, bet ir tėveliai, neformalaus ugdymo būrelių vadovai, bet, deja niekas nebuvo išgirstas. Todėl atkreipdami dėmesį į tai, kad besibaigiant dabartiniam ES struktūrinių fondų investicijų laikotarpiui, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nėra parengusi išėjimo strategijos, t. y. nėra suplanavusi biudžetinių lėšų ar kitų priemonių, kurios užtikrintų neformalaus ugdymo programų įgyvendinimo tęstinumą ir plėtrą, vėl registruojame įstatymo pataisas, kuriomis siūlome nustatyti, kad gyventojų pajamų mokestis būtų netaikomas išlaidoms už vaikų lankomus būrelius“, – sako L. Kasčiūnas.

Jis pabrėžia, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nuolat kalba apie tai, kad bus plečiama neformalaus švietimo paslaugų įvairovė ir prieinamumas, o lėšos pasieks kiekvieną mokinį, tačiau yra elgiamasi atvirkščiai.

K. Šeraitės teigimu, būta nemažai sujudimo, kuomet pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintą lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarką buvo numatoma finansavimo prioritetą teikti vaikų su specialiais poreikiais įtraukimui ir gamtos mokslų bei technologijų krypties STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) būreliams, kad tokiam lėšų panaudojimui neprieštarautų Europos Komisija.

“Dar labiau nustebome, kuomet Vilniaus miesto savivaldybė gavo sausio mėnesio sutartį, kurioje buvo numatyta vietoje 2019 m. skirtų 318 tūkst. eurų, Vilniaus miesto savivaldybei skirti tik 286 tūkst. eurų. Būreliai Vilniaus mieste pradėjo stabdyti veiklas, vaikų tėveliai ėmė atsisakinėti būrelių, nes iki pat sausio pabaigos visi buvo nežinioje kol ministerija pagaliau paskelbė, kad visgi kompensacijos už būrelius šiemet bus tokios, kaip ir anksčiau. Vilniaus miesto savivaldybės koalicijos programoje esame nusimatę kadencijai tam tikrus uždavinius, kurie tikrai užtikrina neformalaus vaikų švietimo programos plėtojimą. Koalicijos programoje yra įrašyta, kad vertėtų inicijuoti neformaliojo vaikų švietimo krepšelio skyrimą ne tik moksleiviams, bet ir ikimokyklinio amžiaus vaikams. Taip pat kalbama apie galimybę skirti dvigubą NVŠ krepšelį vaikams, kurie lanko ne vieną, o du būrelius” – teigė K. Šeraitė.

Seimo narys E. Pupinis priminė, kad Vyriausybė bei Seimo Biudžeto ir finansų komitetas atmetė pirmą kartą teiktą siūlymą dėl papildomos finansinės paskatos, kuri suteiktų galimybę susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM), motyvuodami tuo, kad į būrelius vaikus leidžiantys tėvai jau sulaukia paramos.

“Tačiau dabar, kuomet esame tokioje nežinomybėje dėl šios paramos ateities vėl grįžtame su šiuo projektu, siūlydami vieną iš priemonių, kaip užtikrinti bent minimalią paramą vaikų tėvams, kad šie galėtų savo atžalas leisti į būrelius. Svarbu pabrėžti ir tai, kad mažas pajamas gaunantys gyventojai neretai neišgali leisti savo vaikų į tokius užsiėmimus. Taip pat svarbu pabrėžti, kad NVŠ krepšelis skiriamas tik moksleiviams, t. y. vaikams nuo 6 metų amžiaus, lankantiems bendrojo lavinimo mokyklas. Dar nelankantiems mokyklos, pavyzdžiui, darželinukams, krepšelis netaikomas. Todėl jų tėvai turi mokėti visą kainą už lankomus būrelius. Be to, NVŠ krepšelis skiriamas tik vienai moksleivio pasirinktai veiklai iš dalies finansuoti. Jeigu moksleivis pasirenka kelis būrelius, už antrą ir kiekvieną paskesnį būrelį jo tėvai turi mokėti visą kainą. Todėl siūlome sprendimą, kuris iš dalies padėtų spręsti visas šias problemas” – teigė E. Pupinis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Žiauriausias skerdynes pokario Europoje matęs taikdarys: jie žiūrėjo į mus su viltimi ir baime, o mes negalėjome nieko padaryti

Liepos 12-osios vakare pirmieji autobusai kirto fronto liniją ir pasiekė Kladanji pabėgėlių...

Lietuvos įmonės įvertino britų planus dėl atvykstančių darbuotojų: sužlugdytų patys save (132)

„Legalus darbas Anglijoje (amžius iki 60 metų)! Dirbk sandėliuose bei fabrikuose! Užsidirbk...

Sukčių atakų tik daugėja: policija įvardijo naujausius būdus, kaip bandoma apgauti (13)

Kaip bebūtų liūdna, tačiau sukčiai „nemiega“ nei vienu sezonu, praneša policija . Jie...

Gydymo įstaigoje – darbas baudžiavos sąlygomis: per mėnesį uždirba vos 195 eurus (211)

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) – neeilinė situacija, primenanti...

Nevadoje demokratų pirminiuose prezidento rinkimuose pergalę iškovojo Sandersas (1)

Šeštadienį Nevados valstijoje per trečiąjį Demokratų partijos pirminių prezidento rinkimų...

Gyvai / Meistro dienoraštis. Kaip taisyti skilusias sienas bei išlūžusią rankeną

„Meistro dienoraštyje“ - trys temos. Aiškinsimės, kaip taisyti skilusias sienas bei taisysime...

Įvardijo gyvenimo be poros privalumus: yra būdas, kaip išbristi iš vienišumo jausmo (1)

Vis daugiau žmonių visame pasaulyje apsisprendžia gyventi vieni. JAV gyventojų surašymo biuro...

Dominavęs Fury privertė Wilderio trenerį mesti baltą rankšluostį (30)

Sekmadienio rytą Las Vegase įvyko ilgai laukta revanšinė bokso dvikova tarp amerikiečio Deontay...

Orai: nemalonus reiškinys tęsis visą savaitgalį (16)

Po labai vėjuotos nakties, sekmadienio dieną vėjas aprims nežymiai. Vis dar daugelyje rajonų...

„Bloomberg“: Putino planas žlugo, susitikimas su Lukašenka neišgelbėjo (444)

Vladimiro Putino netikėtas Rusijos vyriausybės atsistatydinimo inicijavimas ir konstitucinių...

|Maža didelių žinių kaina