aA
Grupė skirtingų frakcijų parlamentarų kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, reikalaudami pateikti išsamius atsakymus dėl jo vienašališko sprendimo sumažinti minimalius reikalavimus stojant į aukštąsias mokyklas.
Algirdas Monkevičius
Algirdas Monkevičius
© DELFI / Josvydas Elinskas

Pasak Seimo narių, šis sprendimas, keliantis rimtų abejonių dėl jo teisėtumo ir turintis esminę įtaką Lietuvos aukštojo mokslo sistemai, buvo priimtas nacionalinio susitarimo dėl švietimo rengimo proceso metu, nederinant jo nei su ekspertais, nei su politinėmis partijomis.

Seimo nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vytautas Juozapaitis, Mantas Adomėnas, Edmundas Pupinis ir Aušrinė Armonaitė prašo ministro atsakyti, kodėl buvo pažeistas įstatymo reikalavimas, pakeičiant minimalius kriterijus, likus mažiau negu 2 metams iki atitinkamų metų rugsėjo 1 d., ar buvo atliktas šio sprendimo poveikio vertinimas, ar buvo analizuojama ir vertinama, kokį poveikį studijų ir mokslo kokybei turės galimas didesnis silpniau pasiruošusių studijoms asmenų skaičius universitetuose bei kodėl nėra pristatytas toks poveikio vertinimas?

„Ar dar labiau išaugęs silpniau pasirengusių studijoms universitetų ir kolegijų studentų skaičius nenulems didesnės aukštojo mokslo teikiamos kvalifikacijos devalvacijos? Ar nemanote, kad, užuot didinus aukštojo mokslo prieinamumą nebūtinai pakankamai pasiruošusiems studijoms asmenims, vertingiau būtų skirti didesnę sumą vienai studijų vietai, kad būtų užtikrinta aukštesnė aukštojo mokslo kokybė ir parengiami geresni specialistai? Ar įvertinote tokių pokyčių kaštus valstybės biudžetui ir jų poveikį studijų prieinamumui? Ar buvo vertinami alternatyvūs sprendimo būdai?” – klausia Seimo nariai.

Seimo nariai taip pat klausia, ar šis sprendimas nėra susijęs su tuo, kad, prieš tapdamas švietimo, mokslo ir sporto ministru, A. Monkevičius kelerius metus vadovavo Mykolo Romerio universitetui: „Koks šio universiteto praeinamojo balo vidurkis į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas 2019 m. stojimuose ir koks buvo į vieną studijų vietą aplikuojančių studentų vidurkis? Ar esate kalbėjęs su šio universiteto vadovybe apie stojimo minimalius rodiklius ir kitas stojimo į aukštąsias mokyklas sąlygas? Ar esate kalbėjęs apie stojimo minimalius rodiklius ir kitas stojimo į aukštąsias mokyklas sąlygas su kitų universitetinių aukštųjų mokyklų vadovais arba jų atstovais?”

MRU: stojimo balai į universitetą nėra patys mažiausi

Savo ruožtu MRU Išorinės komunikacijos vadovas Vaidotas Norkus, reaguodamas į skirtingų frakcijų Seimo narių kreipimąsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių dėl Mykolo Romerio universiteto stojimo balo, atkreipia dėmesį, kad informacija apie stojimo balo vidurkius į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas į visas Lietuvos aukštąsias mokyklas, taip pat ir Mykolo Romerio universitetą yra viešai prieinama LAMA BPO puslapyje, o į MRU stojimo balai nėra patys mažiausi.

„Pagal LAMA BPO pateiktą informaciją, 2019 metais į visus universitetus stojančiųjų į valstybės finansuojamas vietas stojimo balo vidurkis buvo 7,86, o į Mykolo Romerio universitetą – 7,48. Žemesnis vidutinis stojimo balas į valstybės finansuojamas vietas buvo Kauno technologijos universitete, Vilniaus Gedimino technikos universitete, Klaipėdos universitete. Tuo metu 2019 metais į valstybės nefinansuojamas vietas visų universitetų stojimo vidutinis balas buvo 6,68, o Mykolo Romerio universiteto – 5,92. Žemesnis balas (5,89) buvo Vilniaus Gedimino technikos universitete“, – Eltai atsiųstame pranešime pažymi V. Norkus.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Neįtikėtina afera: vadybininkė įrodė, kad su svetimais dokumentais galima ir apsipirkti, ir gauti kreditų (40)

Pateikusi svetimus dokumentus vienoje uostamiesčio kelionių agentūroje dirbusi vadybininkė ne...

Šis vėžys – labiausiai paplitusi vyrų onkologinė liga: daktaras nurodė kone vienintelį būdą nuo jo išsigelbėti (50)

Pusė milijono vyrų vien Europos Sąjungoje kasmet išgirsta prostatos vėžio diagnozę. Deja, šis...

Lietuvių numylėta šalis atšaukinėja karantino suvaržymus – pradeda pavėluota turistinį sezoną (89)

Turistinis sezonas lietuvių pamiltame Sakartvele šiemet vėluoja kaip niekada. Tik šios savaitės...

Drėgmė ir vėsa dar užsibus, o gerokai šiltesni ir sausesni orai tik savaitgalį (1)

Šiandien Lietuvos orus lems šiaurės vakarinė ciklono dalis. Beveik visur dangus bus apniukęs,...

Žiniasklaida: Vilniuje girta prie automobilio vairo sustabdyta Edita Mildažytė (615)

Sekmadienį Vilniuje policija sulaikė garsią laidų vedėją, pranešė žiniasklaida.

Vytautė Merkytė | D+

Šis judėjimas jau seniai išgąsdino Jungtines Tautas: antivakserius į dienos šviesą ištraukė gydytojas, kuris apgavo visą pasaulį

Šiandien kone kiekvienas pažįstame dėdę, pusseserę ar kaimyną, kuris pasisako prieš skiepus...

Plaukų stilistė originaliu vardu padarė dar originalesnį liapsusą: laukiau laukiau, bet nieks negrįžo (2)

Jau dvejus metus savo plaukus buvau patikėjusi Monikai, kitaip tariant, Mo. Taip ji pirmąkart, kai...

Julija Leimonė | D+

Iš Ganos į Lietuvą atvykęs Aleksas žada čia likti ilgam: nustebsite sužinoję, kokie kriterijai paskatino užsienietį įsigyti vienpusį bilietą (5)

Šiuo metu vienoje iš Afrikos valstybių, Ganoje, yra 26 laipsniai šilumos. Pirmadienį turėtų...

Baltarusija ir Lenkija skelbia šalių pasienyje aptikusios migrantų kūnų (417)

Baltarusija sekmadienį paskelbė, jog jos pasienyje su Lenkija aptikta mirusi migrantė iš Irako, o...

Iš jūros gelmių ištraukė šiurpios išvaizdos vandenų monstrą – ryklį kiaulės snukiu (28)

Vandenyje jis atrodo kaip ir bet kuris kitas ryklys : greitai judantis pilkas plešrūnas stačiais...