LVŽS bei kitų parlamentarų inicijuotas konservatyvus projektas numato riboti sukuriamų embrionų skaičių iki trijų bei drausti šaldymą.

Jį įregistravus kilo ažiotažas ir „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis įregistravo siūlymą atsisakyti pirminiame variante esamų ribojimų dėl embrionų skaičiaus ir šaldymo, kartu numatant įpareigojimą neribotai saugoti nepanaudotus embrionus.

Būtent Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai spręs, koks įstatymo pataisų variantas grįš į Seimo plenarinių posėdžių salę svarstymui – su griežtais ribojimais ar R. Karbauskio pasiūlyta švelninančia pataisų versija.

„Valstiečių“ pasiūlytoms pataisoms pasipriešino dalis akušerių ir ginekologų, argumentuodami, kad pataisos sukels problemų nevaisingoms poroms ir kai kuriais atvejais neleis susilaukti sveikų palikuonių.

Tokią poziciją viešu laišku išsakė ir apie trisdešimt pacientams atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų.

Per pateikimą Seime bus nuspręsta užsakyti projekto nepriklausomą ekspertizę.

Abi ją atlikusios įstaigos, Vilniaus bei Sveikatos mokslų universitetai, kaip šeimai palankesnę įvertino įstatymo redakciją, kuri neribotų sukuriamų embrionų skaičiaus ir leistų juos šaldyti, bet draustų naikinti.

Pagalbinio apvaisinimo įstatymas šiemet Lietuvoje sukėlė daug diskusijų.

Stipriausiai nuomonės išsiskyrė dėl embrionų skaičiaus ribojimo, jų šaldymo ir jų naikinimo.

Nuo sausio įsigaliojęs įstatymas leidžia nevaisingoms poroms pagalbinio apvaisinimo procedūroms gauti valstybės finansavimą ir sukuriamų embrionų skaičius neribojamas.