Tyrimo grupės vadovas Andrius Vyšniauskas sprendimą kreiptis į STT argumentuoja tuo, kad tarnyba niekados nėra atlikusi Kauno miesto savivaldybės viešųjų pirkimų sistemos korupcijos rizikos vertinimo, o tai, anot jo, privalo būti padaryta kiekvienoje savivaldybėje.

„Matome, kad su Kauno miesto savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų procedūromis yra daug problemų ir sisteminės spragos galimai gali lemti korupcines rizikas. Formaliai visos savivaldybės administracijos grandys dirba, lyg ir atlieka priskirtus teisinius vaidmenis, tačiau realios viešųjų pirkimų kontrolės nematome. Dar keisčiau, kad STT niekados nėra atlikusi Kauno miesto savivaldybės viešųjų pirkimų sistemos korupcijos rizikos vertinimo. Mano nuomone, tokie vertinimai turi būti atliekami visose savivaldybėse, nes savivalda yra padidintos korupcinės rizikos zonoje“, – Eltai teigė tyrimo grupės vadovas A. Vyšniauskas

Antikorupcijos komisijos laikinoji tyrimo grupė kreipėsi į STT, prašydama įvertinti viešųjų pirkimų inicijavimo procesą, viešųjų pirkimų dokumentų rengimą, viešųjų pirkimų procedūras, viešųjų pirkimų metu pasirašytų sutarčių vykdymo kontrolę ir su viešaisiais pirkimais susijusių savivaldybės darbuotojų galimų interesų konfliktų valdymą.

Taip pat prašoma atlikti Kauno miesto savivaldybės administracijos viešuosius pirkimus kontroliuojančių institucijų veiklos ir atliekamų funkcijų korupcijos rizikos analizę, įvertinant,ar šių institucijų veikla arba neveikimas nesudaro sąlygų korupcijos rizikoms Kauno miesto savivaldybėje.

ELTA primena, kad Seimo Antikorupcijos komisija sudarė laikinąją tyrimo grupę, kurios tikslas – po kilusio korupcijos skandalo Kaune ištirti sistemines korupcijos priežastis savivaldybėje ir rizikas viešųjų pirkimų srityje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją