aA
Seimo etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį vėl negailėjo savo darbo laiko santykių aiškinimuisi. Tačiau tai nedavė jokių rezultatų. Komisijos nariams ir vėl nepavyko taikiai susitarti, ar komisijos pirmininkas socdemas Algimantas Salamakinas jau pripažintas nusižengęs etikai, ar ne.
© Corbis

Jau daugiau kaip mėnesį trunkančiame A.Salamakino ir „tvarkiečio“ Remigijaus Ačo konflikto klausimo svarstyme padaryta dar viena pertrauka. Nagrinėdami šią painiavą politikai mokė vieni kitus bendravimo kultūros, drausmino dėl replikų, o dalis įsiuto ir trenkę durimis išėjo.

Patys vadindami posėdį cirku ir vaizduodami, kad gėdinasi prieš žurnalistus dėl tokio laiko gaišimo, EPK nariai ginčui skyrė gerą pusvalandį.

Išvadų rengėjas, Mišrios grupės vadovas „valstietis liaudininkas“ Konstantas Ramelis nuo pat posėdžio pradžios atsisakė iš naujo pristatyti išvadą, nes buvo įsitikinęs, kad ginčytame posėdyje buvo jau priimtas sprendimas, kad A.Salamakinas pažeidė politikų elgesio kodeksą.

K.Ramelis priminė, kad posėdžiui pirmininkavusi V.M.Čigriejienė pati po balsavimo sakė, kad klausimas baigtas ir paragino konfliktavusias puses – A.Salamakiną ir R.Ačą - paduoti rankas, o pats A.Salamakinas žiniasklaidai komentavo situaciją, kaip priimtą sprendimą.

Komisijos nariai toliau ginčijosi, ar sprendimas buvo priimtas. Pavyzdžiui, socdemas Jonas Juozapaitis įsitikinęs, kad buvo pasirinkta tik už kurią išvadą bus toliau balsuojama. Tuo tarpu „darbietis“ Mečislovas Zaščiurinskas aiškino priešingai. „Nors ir labai norisi Jums grįžti prie to klausimo, bet tai nekorektiška“, - sakė jis.

„Tai yra cirkas“, - piktinosi „tvarkietis“ Egidijus Klumbys ir reikalavo komisijos posėdžio metu išklausyti garso įrašus, jei neužtenka stenogramos.

„Nematau bėdos, pabalsuojam dar kartą“, - ragino negaišti liberalcentristas Vytautas Bogušis.

Buvo paskelbtas balsavimas, kuris turėjo patvirtinti, ar lapkričio 3-iosios posėdyje buvo priimtas galutinis sprendimas ar tik tarpinis.

Balsai po penkis pasiskirstė po lygiai, komisijai pirmininkavusi konservatorė-krikdemė V.M.Čigriejienė paskelbė, kad priimtas sprendimas, jog reikia dėl išvados balsuoti papunkčiui, o tai reiškia, jog A.Salamakinas dar galėtų būti išteisintas.

Į posėdį pavėlavusi Krikščionių partijos frakcijos narė Donalda Meiželytė bandė pasakyti, kad pritaria A.Salamakiną nuversti norinčiam flangui, tačiau jos balso komisija neužskaitė, nes ji neva pavėlavo dalyvauti balsavime ir apskritai kilo ginčas, ar ji turi teisę, nes lapkričio mėnesį nebalsavo. Taip pat pavėlavęs liberalas sąjūdininkas Vytautas Grubliauskas pats nedalyvavo balsavime.

„Dalyvaukit vieni šitam cirke, aš daugiau nedalyvausiu. Aš ne durnas esu“, - triukšmingai iš posėdžio išėjo „tvarkietis“ E. Klumbys, juo pasekė frakcijos kolegė Ona Valiukevičiūtė.

Konservatorius-krikdemas Vaidotas Bacevičius siūlė atidėti klausimo nagrinėjimą, kad įsižeidę komisijos nariai apsiraminę išreikštų savo nuomonę.

„Jų valia apsispręsti. Kam tempti gumą“, - toliau tęsti balsavimą siūlė V.M.Čigriejienė.

„Prisikėlėlis“ Antanas Nedzinskas teigė, kad nauji komisijos nariai – D. Meiželytė ir V. Grubliauskas - turėjo teisę balsuoti.

Politikai žodžiais kibo vieni kitiems į atlapus. K.Ramelis prikaišiojo konservatoriui-krikdemui režisieriui Juliui Dautartui, kad šis iš posėdžio daro dramos spektaklį. Pastarasis ir V.Bogušis pliekė buvusį teisėją K.Ramelį, jog šis Seimą painioja su teismu ir prokuratūra.

„Ar verta tokia kaina daryti tokį cirką“, - į diskusiją įsikišo ir šiuo klausimu nuo pirmininkavimo nusišalinęs A. Salamakinas.

Galiausiai komisija nutarė, kad daroma dar viena pertrauka šio klausimo svarstyme.

Pats A.Salamakinas sako, kad klausimas yra politinis ir tęsiasi iš esmės nuo vasario. Geriausia išeitis, pasak jo, išformuoti šią ir pagal naujas taisykles suburti naują komisiją.

„Idealiausia būtų, kad Seimas kuo greičiau grįžtų prie Seimo statuto pataisų, - sakė jis. – Komisija turi būti suformuota iš naujo, darbinga, o ne tai, kas vyksta dabar. <...> Dirbti komisijoje dabar praktiškai neįmanoma.“ Statuto pataisa bus svarstoma pratęstoje Seimo sesijoje sausio mėnesį.

A.Salamakiną iš posto „tvarkietis“ R. Ačas klibina jau kurį laiką. Jis užsirūstino dar dėl vasario mėnesio įvykio, kai vėliau neteisinga pripažinta komisijos pirmininko pastaba apie R. Ačo atostogas atsidūrė dienraštyje „Respublika“.

Straipsnyje cituojamas A. Salamakinas, kuris teigia, jog be Seimo valdybos leidimo į atostogas tarp sesijų išvykęs R.Ačas galimai savivaliavo. Tačiau Seimo valdyba spaudoje išpeiktam R. Ačui paaiškino, kad leidimo gauti jis neturėjo ir todėl nusižengimo nepadarė. A. Salamakinas dar birželį komisijos posėdyje atsiprašė R.Ačo, tačiau šis jam ramybės nedavė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Praėjo 3 metai, kol Kornelija išdrįso pasakyti, kas su ja vyksta: simptomai tokie baisūs, kad gyvenimui vietos nebelieka (10)

Dvigubas gyvenimas: vienas – išoriniame pasaulyje, kitas – kai lieki vienas su savimi. Daugybė...

Staigmena Vilniaus vairuotojams: greičio matuokliai Vakariniame aplinkkelyje ėmė veikti kitaip (90)

Prie Vilniaus Vakarinio aplinkkelio eismo tvarkos įpratę vairuotojai sulaukė staigmenos. Trys...

Slaptos policijos operacijos užkulisiai – kaip buvo sulaikytas ginkluotas narkotikų prekeivis (74)

Ką jaučia pareigūnai, kurie privalo sulaikyti ginkluotą ir nelabai ką prarasti turintį...

Po įspūdingo mūšio Adomaitis priekaištavo LKL: suprantu, tai verslas, bet kur tada prioritetai (40)

Vilniaus „Rytas“ (4/5) antradienį vakare ne tik įveikė Bursos „Tofaš“ komandą (4/5),...

Lietuvą pasiekė šaltesni orai – saulė švies, bet nešildys (6)

Ankstų trečiadienio rytą bus ne tik slidu, bet ir šaltoka, daugelyje rajonų temperatūra sieks...

Už borto – Amsterdamo auksiniai berniukai ir Milano vilkai (1)

Praėjusiame sezone UEFA Čempionų lygos pusfinalį pasiekęs ir Europą atakuojančiu futbolu...

Giedrius Drukteinis

29 Volstryto maklerio taisyklės (1)

„Tas, kas žino, nesako. Tas, kas sako, nežino“, – mėgo kartoti ilgametis legendinio Volstryto...

Dėl vieno įspūdingiausių gamtos objektų skambina pavojaus varpais: vaizdas graudus (16)

Viktorijos krioklys , kur Pietų Afrikos Zambezės upė 100 metrų krinta žemyn į plyšį...

5 kavinių ir restoranų gudrybės, kurios kenkia mūsų organizmui (10)

Absoliutus sąžiningumas verslo pasaulyje – reiškinys retesnis, nei norėtųsi. Dauguma...