Kreipimesi į Seimo etikos sargus M. Puidokas aiškino, kad Seime antradienį lankęsis visuomenininkas, komikas Olegas Šurajevas trukdė atlikti pareigas ir prašė pasiaiškinti, kas inicijavo O. Šurajevo patekimą į Seimą, kodėl Seimo narys, ar kitas asmuo išdavęs leidimą, jo Seime nelydėjo, kaip to, anot politiko, reikalauja Seime priimtos tvarkos.

Dar trečiadienį Seimo valdybos posėdžio metu Seimo kancleris Modestas Gelbūda nurodė, kad vienos dienos leidimą apsilankyti Seime O. Šurajevui užsakė parlamentarė Aušrinė Armonaitė. Dėl O. Šurajevo elgesio Seime buvo pradėtas tyrimas, Seimo kanceliarija nusprendė neterminuotai apriboti jo patekimą, administracinę teiseną pradėjo ir policija.


Taigi, atliepdami į tai, Seimo etikos sargai nusprendė, kad šiuo klausimu viskas aišku ir bendrai sutarė, kad M. Puidoko kreipimosi pagrindu tyrimo pradėti neverta.

Prašo atsiprašymo

Į Seimo etikos sargus taip pat kreipėsi ir premjerė I. Šimonytė. Ji prašė pasiaiškinti situaciją dėl A. Širinskienės žodžių, kai ši komiką, Ukrainai paramą renkantį O. Šurajevą pavadino premjerės patarėju.

A. Širinskienė O. Šurajevą premjerės patarėju pavadino savo įraše feisbuke, kur taip pat aprašė jo elgesį, pavyzdžiui, Seimo balkone, kėlė klausimus, ar O. Šurajevas nusipelnė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto suteikto apdovanojimo „Metų valstybės kūrėjas“.

Savo ruožtu kreipimesi Seimo etikos sargams ministrė pirmininkė pažymėjo, kad joks jos patarėjas antradienį iš Seimo balkono nerėkavo.

„Ponia A. Širinskienė savo „Facebooko“ paskyros įraše 2023 m. kovo 13 d. teigė, jog posėdžio metu įraše neįvardytas premjerės patarėjas neva „rėkavo iš antro aukšto balkono ir buvo pirmininkaujančio Razmos iš ten išprašytas“. Kadangi Seimo rytinio plenarinio posėdžio metu buvau salėje, ne tik kad nemačiau jokio rėkaujančio plenarinių posėdžių salės balkone savo patarėjo, bet ir tvirtinu, kad joks mano patarėjas nebuvo balkone apskritai. Atitinkamai, joks mano patarėjas nebuvo iš balkono išprašytas“, – dėstė ministrė pirmininkė.

Mindaugas Puidokas

I. Šimonytė pažymėjo, kad Seimo nario etikos principai neleidžia Seimo nariui, „net jeigu tai yra p. A. Širinskienė“, atvirai meluoti ir šmeižti žmonių, bei paprašė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos apsvarstyti šį incidentą ir įpareigoti A. Širinskienę viešai atsiprašyti jos patarėjų.

Daug nediskutavę, devyni Seimo Etikos ir procedūrų komisijos atstovai bendrai sutarė pradėti tyrimą I. Šimonytės kreipimosi pagrindu.

A. Širinskienė į užmojus tirti jos retoriką jau sureagavo – nuo O. Šurajevo, jos vertinimu, bando atsiriboti ir I. Šimonytė, ir A. Armonaitė.

Įvairios reakcijos

Antradienį O. Šurajevas, lankydamasis Seime, kalbino ir provokavo parlamentarus – taip pat ir vartodamas necenzūrinę leksiką. Būdamas Seimo posėdžių salės balkone jis vaizdavo, kad A. Širinskienei numes šokoladą ir šūkavo, o tuo metu vyko Seimo posėdis. Apsaugos pareigūnai O. Šurajevą iš balkono išlydėjo.

Vieni tokiu jo elgesiu piktinosi, teigė, kad gėda, jog Seimas nesugeba apsiginti, kiti O. Šurajevo elgesį tikino suprantantys kaip humorą. Į O. Šurajevo klausimus, replikas, įžeidinėjimus parlamentarai taip pat reagavo, pavyzdžiui, Remigijus Žemaitaitis, jam atsakydamas, tarė „tu čiulpi“, Aidas Gedvilas atkirto, kad „su psichiniais ligoniais nebendrauja“, o Mindaugas Puidokas, – kad „su psichiškai neįgaliais asmenimis nekalba“.

O. Šurajevo nemalonės sulaukė politikai iš opozicijos, su valdančiaisiais buvo elgtasi pagarbiai, pavyzdžiui, su I. Šimonyte, kitais Seimo konservatoriais O. Šurajevas mandagiai pasisveikino, trumpai šnektelėjo.

Skelbiama, kad į Seimą O. Šurajevas pateko leidimą užsakius Laisvės partijos lyderei A. Armonaitei.

A. Armonaitė antradienį Seime iš tribūnos turėjo atsakinėti į klausimus, susijusius su O. Šurajevu ir su LITEXPO parodų centre eksponuota menine instaliacija, kuria buvo pristatoma knyga „Baimės metai“.

Į klausimus apie Šurajevą atsakinėjo Armonaitė

Seimo narių iš opozicijos suformuluotame klausimų tekste teigiama, kad „LITEXPO vadovybė knygos ekspozicijos organizatoriams nurodė išmontuoti ir pašalinti meninę instaliaciją, nes neva nenorinti problemų, be to, esą yra gavusi reikalavimą iš Olego Šurajevo nuimti šią „politizuotą“ instaliaciją“.

A. Armonaitės buvo klausiama, ar O. Šurajevas užima kokias pareigas jos vadovaujamoje ministerijoje, Vyriausybėje ar LITEXPO, „ar turi valdingų įgaliojimų duoti nurodymus dėl ekspozicijų turinio ir formos“.

A. Armonaitė tikino, jog meninę instaliaciją pašalinti nusprendė pati knygos leidykla, o LITEXPO vadovybė esą jokio nurodymo nedavė.

Olegas Šurajevas

O dėl O. Šurajevo ji pakomentavo taip:

„Asmuo, vardu Olegas Šurajevas, ekonomikos ir inovacijų ministerijoje nedirba. Kiek man žinoma, toks asmuo nedirba ir Vyriausybėje, ir Vyriausybės kanceliarijoje. Olegas Šurajevas, kaip ir bet kuris parodos lankytojas, gali reikšti savo pilietinę poziciją, kaip tai garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija. Suprantu, kad Agnės Širinskienės ir Olego Šurajevo santykiai nėra patys geriausi, tačiau manau, kad Seimo nariai neturėtų naudotis savo pareigomis suvedinėdami sąskaitas su visuomenininkais ir kovodami prieš neįtinkančią sau nuomonę.“

Praėjusių metų kovą O. Šurajevas lankėsi Vyriausybėje, kur su premjere aptarė ekonominių ryšių su Rusija ir Baltarusija nutraukimą. Po susitikimo O. Šurajevas kalbėjo, kad ne jam ekonomistei premjerei patarinėti apie ekonomiką. O. Šurajevas kalbėjo, kad jo tikslas – baksnoti visus lazda ir priminti, kad vyksta karas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)