aA
Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį pakartotinai, kaip įpareigojo teismas, Seime susirinko svarstyti žurnalisto Andriaus Tapino skundą dėl premjero ir Seimo nario Sauliaus Skvernelio elgesio, tačiau buvo nuspręsta pastarąjį klausimą perkelti svarstyti kitos sudėties komisijai.
Andrius Tapinas
Andrius Tapinas
© DELFI / Justinas Auškelis

Dar prieš posėdį nuo klausimo svarstymo A. Tapinas prašė nušalinti komisijos narius: pirmininkę Ritą Tamašunienę, Aušrą Papirtienę, Virgilijų Poderį ir Andrių Palionį, kurie, jo manymu, turi arba asmeninę šališką nuomonę, arba yra viešai pareiškę įžeidžiamus komentarus A. Tapino atžvilgiu. Visi minėti komisijos nariai nusišalino, išskyrus A. Papirtienę.

„Viešas komentaras yra jūsų darbas, (...) mano darbas yra mano darbas“, - iš pradžių replikavo komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė. Jai antrino komisijos narė Asta Kubilienė, pavadinusi A. Tapino prašymą nusišalinti šantažu ir spaudimu. Vis dėlto po diskusijų R. Tamašunienė nusišalino. Nusišalinus R. Tamašunienei, V. Poderiui ir A. Palioniui, komisija atviru balsavimu nusprendė klausimo svarstymą atidėti kitos sudėties komisijai.

Sprendimą perkelti jo skundo svarstymą žurnalistas A. Tapinas pavadino nemotyvuotu.

„Jie nepateikė motyvo, net nebuvo jokios diskusijos. Vertinu tai kaip visišką chaosą komisijoje, kurį teko pačiam matyti. Trys (nariai. - ELTA) nusišalino mano prašymu, kiti balsavo ir taip išėjo, kad keturi balsavo tyrimą pradėti, vienas balsavo tyrimo nepradėti, trys – susilaikė. Kadangi ten dvigubėja balsas, nes pirmininkė nusišalino ir buvo kita, tai kažkas dabar išėjo. Sprendimas nepriimtas ir neįvykdytas teismo nurodymas motyvuoti. Jie pradėjo balsuoti net neišdėstę vienas kitam motyvų, man atrodo, kad pusė jų net neatsimena, apie ką mes kalbam. Taip valstybė ir valdoma“, - po EPK sprendimo Eltai sakė A. Tapinas.

Pasak jo, po tokio EPK sprendimo jis tarsis su teisininkais, kaip toliau reikėtų elgtis.

„Pateiksime viso šito posėdžio stenogramą mano teisininkams, ir jie įvertins, ar yra įvykdytas teismo reikalavimas. Jeigu jis yra neįvykdytas, per dešimt dienų jie turės susirinkti. Jeigu jie (teisininkai. - ELTA) manys, kad teismo reikalavimas yra įvykdytas, tada šitą sprendimą jie perduoda kitos sudėties komisijai, ir ji turės priimti sprendimą“, - komentavo A. Tapinas.

Žurnalistas taip pat dar prieš posėdį pabrėžė, kad esama komisijos sudėtis nėra teisėta.

„Yra problema, kad šiuo metu EPK sudaro 8 pozicijos ir 3 opozicijos nariai, jai vadovauja pozicijos atstovė. Tai pažeidžia Seimo statuto 77 straipsnį, tai iš principo šitas jų posėdis yra ne visai teisėtas“, – Eltai sakė A. Tapinas.

ELTA primena, kad A. Tapinas prašė teismo panaikinti Seimo EPK vasario 8-osios sprendimą atsisakyti pradėti tyrimą ir įpareigoti komisiją atlikti tyrimą pagal jo sausio 22 d. pateiktą skundą kaip nemotyvuotą ir neteisėtą.

Kaip rašoma skunde teismui, gruodžio mėnesį ministras pirmininkas S. Skvernelis susitikime su Seimo liberalų frakcija paskelbė A. Tapino garbę ir orumą bei žurnalisto reputaciją žeminančias žinias, po kurių A. Tapinas viešu pranešimu kreipėsi į premjerą S. Skvernelį, prašydamas paneigti tikrovės neatitinkančias, žurnalisto garbę ir orumą žeminančias žinias. Ministras pirmininkas atsisakė tai padaryti, todėl pareiškėjas kreipėsi į Seimo EPK.

Teismas panaikino Seimo etikos kontrolierių sprendimą nepradėti tyrimo dėl A. Tapino skundo, kurio vienas iš reikalavimų yra rekomenduoti premjerui viešai atsiprašyti A. Tapino, bei įpareigojo Seimo kanceliariją A. Tapinui sumokėti 867,36 euro teismo išlaidas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.4545

Top naujienos

NT rinkoje įsibėgėja nerimą kelianti tendencija: Vyriausybei namų darbus pasidaryti reiktų jau dabar (68)

Kiek laiko galima toleruoti tendenciją, kai būsto kainos auga sparčiau negu vidutinis darbo...

Kovos dėl olimpinio medalio: galingai finišavęs Rapšys užtikrintai žengė į finalą (21)

Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis Danas Rapšys sugebėjo tinkamai išnaudoti trumpą atokvėpį...

Tokijo žaidynėse – Dončičiaus debiutas: Slovėnija – Argentina gyvai (9)

Olimpiniame krepšinio turnyre kovą pradeda C grupės rinktinės, žaidynių debiutantė Slovėnija...

Įsigaliojo nauja tvarka: periodiškas testavimas bus privalomas kai kurioms profesijoms (8)

Siekiant suvaldyti delta (indiškosios) atmainos plitimą, nuo pirmadienio periodiškas testavimas...

Savo planu pasidžiaugęs Rapšys žavėjosi tunisiečio akibrokštu: gal dėl to man ir buvo lemta nepatekti į finalą specialiai Delfi iš Tokijo (7)

„Protingiau plaukiau. Kaip ir vakar sakiau, rezervo tikrai yra. Kadangi ryte tikrai nežinojau, kiek...

Nuo pirmadienio reikės izoliuotis grįžtantiems iš Airijos, Belgijos, dalies Graikijos salų (26)

Nuo pirmadienio atlikti koronaviruso tyrimą ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį...

Kauno LEZ įsikūrusios bendrovės „Fitsout“ vadovas Stragis: pagrindinis tikslas buvo išlaikyti įmonės gyvybingumą (1)

Kalbant apie pandemijos pasekmes verslui dažnai pabrėžiama, kiek nuo jos nukentėjo viešbučiai,...

Elgesys darbe, kuris peržengia visas ribas: pasitikrinkite, ar ir jums netenka su tuo susidurti (12)

Sveikatos apsauga, socialinės paslaugos ir švietimas – Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis,...

Teisininkas išaiškino, kokiomis sąlygomis darbdavys gali stebėti darbuotoją, sekti jo el.paštą – tai gali būti rimtas pažeidimas

Transporto priemonių sekimas, darbo kompiuterio stebėsena, tikrinimas, su kuo darbuotojas bendrauja...