aA
Nors Vyriausybė buvo pareiškusi neigiamą nuomonę, kad naujai steigiama Nacionalinė šeimos taryba būtų biudžetinė įstaiga, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) nusprendė, kad ši įstaiga turėtų turėti būtent tokį statusą. Iš visuomenininkų sudaryta Nacionalinė šeimos taryba patarinėtų Seimui šeimos politikos klausimais.
Antanas Matulas, Rima Baškienė, Arvydas Nekrošius
Antanas Matulas, Rima Baškienė, Arvydas Nekrošius
© DELFI / Domantas Pipas

Steigti Nacionalinę šeimos tarybą numato Seimo priimtas Šeimos stiprinimo įstatymas.

Į komiteto posėdį iškviesta Seimo kanclerė Daiva Raudonienė sakė, kad Nacionalinė šeimos taryba būtų antroji patariamoji biudžetinė įstaiga po šiuo metu veikiančios Nacionalinės sveikatos tarybos. Turint biudžetinės statusą, finansavimas esą turėtų būti skiriamas iš biudžeto, o ne iš Seimo kanceliarijos asignavimų.

Komiteto narys Algirdas Sysas siūlė nesteigti biudžetinės įstaigos, bet atkurti anksčiau Seime veikusią Šeimos komisiją.

Tačiau komiteto narės Rimos Baškienės manymu, būtent biudžetinis statusas leistų Nacionalinei šeimos tarybai tinkamai atlikti savo funkcijas.

„Atsimename praeitį, kad Šeimos komisija tokia buvo, paskui kažkam tai tapo alergija. Visumoje žodis „šeima“ tikriausiai kažkuriuos įžeidė ar leido suprasti, kad to nereikia mūsų visuomenei. Dabar gi Seimas priėmė įstatymą ir įstatymo norma yra siūloma, kad atsirastų Šeimos taryba.

Vienas dalykas, jeigu mes kalbame apie komitetą, tai gautųsi, kad mes patys teisės aktus ir analizuojame ir po to vykdome jų priežiūrą. Vis tik čia yra poveikio šeimai vertinimas, priėmus kiekvieną teisės aktą, pažvelgus plačiau. Tas bendradarbiavimo ryšys, ryšys su nevyriausybinėmis organizacijomis, su Šeimos tarybomis – šitiek yra jautrių temų galvojant apie šeimą plačiąja prasme. Todėl galvojant apie tarybą, kokia yra Sveikatos taryba, manau, kad tai yra pavyzdys, kad gali tokia veikti“, – pabrėžė R. Baškienė.

Remiantis Nacionalinės sveikatos tarybos patirtimi, manoma, kad Nacionalinės šeimos tarybos, kaip biudžetinės įstaigos, įsteigimui ir jos veiklos užtikrinimui 2020 metams iš valstybės biudžeto prireiks apie 62 tūkst. eurų.

Įstatymo pataisomis siūloma taip pat apibrėžti tarybos pirmininko įgaliojimus, jo skyrimo ir atleidimo pagrindus, nustatyti reikalavimus tarybos nariams.

Pagal siūlomą Šeimos stiprinimo įstatymo pakeitimo projektą, Nacionalinė šeimos taryba būtų Seimui atskaitinga šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamoji institucija, kuri yra iš valstybės biudžeto išlaikoma biudžetinė įstaiga.

Siūloma numatyti, kad taryba sudaroma 4 metų kadencijai ir veikia pagal Seimo patvirtintus Nacionalinės šeimos tarybos nuostatus. Tarybą, tvirtinamą Seimo nutarimu, sudarytų 15 narių iš savivaldybių šeimų tarybų, mokslo ir studijų institucijų, šeimų organizacijų ir su šeimomis dirbančių organizacijų atstovų.

Tarp svarbiausių Nacionalinės šeimos tarybos uždavinių – skatinti šeimos politiką formuojančių valstybės ir savivaldybių institucijų bendradarbiavimą, palaikyti ryšius su Lietuvos šeimomis, šeimų organizacijomis ir su šeimomis dirbančiomis organizacijomis, analizuoti jų lūkesčius, dalyvauti formuojant šeimos politiką.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Ieškomiausių nusikaltėlių sąraše figūravęs lietuvis įkliuvo po 13 metų slapstymosi, bet teisingumo laukia laisvėje kaltinamas nugirdytos paauglės išprievartavimu (46)

Prieš 14 metų iš Lietuvos sprukęs Evaldas R. ilgą laiką figūravo labiausiai ieškomų...

Vaidas Mikaitis | D+

Pokalbis su baltaruse lietuvį pribloškė: aš geriau savo nuogos nuotrauką atsiųsiu nei kalbėsiu apie politiką

Apie Baltarusiją dabar šneka visi kas netingi. Ir net tie kas tingi irgi šneka, nes kitaip...

Rezultatyviausiame Euro 2020 trileryje Vokietija įveikė titulą ginančius portugalus (161)

Europos futbolo pirmenybėse rezultatyviausias rungtynes sužaidė vieni iš F grupės favoritų....

Jogintė Užusienytė | D+

Jeigu su antra puse miegate atskirai, sukluskite: tai apie jūsų santykius pasako daugiau nei galvojate

Miegoti kartu ar atskirai? Turbūt retai tenka išgirsti tokį klausimą svarstančią sutuoktinių...

Tris vaikus auginanti Inga apie jos šeimai lemtingą vakarą: tuo metu net negalvojau, kad tai bus pradžia viso to, ką dabar turiu (19)

Klaipėdiečiais Inga ir Vitalijus Gargasai – Delfi ir varškės sūrelių „ Magija “ bei...

Euro 2020: Ispanija – Lenkija gyvai

Paskutinis šeštadienio Europos futbolo čempionato gardėsis – Ispanijos ir Lenkijos rinktinių...

Gydytoja: prie mirčių mes buvome pripratę, bet ne prie tokio kiekio pristatyta nauja knyga „Kovido frontas“ (130)

Ketvirtadienį Vilniuje, Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, buvo pristatyta nauja autorių...

Palangos poilsiautojai negali atsiginti kirų: šiemet – kaip niekad įžūlūs, puola slapčia (53)

Vasaros kurorto sostine vadinamojoje Palangoje poilsiaujantys ir čia pagrindiniame traukos centre,...

Ukrainoje kelininkai atkasė paslaptingą 5,500 metų amžiaus akmeninę struktūrą: aptiktuose kapuose – ne tik žmonių palaikai (9)

Rytų-centrinėje Ukrainoje daugiau nei pusantro mėnesio vykdomi išskirtinio pilkapyno (Rytų...

Padidėję limfmazgiai gali signalizuoti apie rimtas ligas – vienoje vietoje jie ypač pavojingi (8)

Vienas iš gana dažnų ligos požymių yra padidėję limfmazgiai . Juos dažniausiai bandome...