Šįkart siūloma jiems dalyje vaistinių leisti dirbti savarankiškai ne iki 2023-ųjų liepos, kaip dabar numato įstatymas, o ilgiau.

Tokia tvarka būtų taikoma ne visose vaistinėse, o tik tose, kurios miestelyje, viensėdyje ar kaime būtų vienintelės. Jose nesant vaistininko galėtų dirbti farmakotechnikas, tokią kvalifikaciją įgijęs iki 2006 metų, o jį prižiūrėtų vaistininkas ryšio priemonėmis.

Tokią pataisą inicijuoja Seimo Sveikatos reikalų komitete dirbantys konservatorius Antanas Matulas ir „valstietė“ Rimantė Šalaševičiūtė., Anot jų, vaistininko padėjėjai, iki 2023 metų liepos nepersikvalifikavę pagal naujausius reikalavimus, prarastų darbą ir dėl to regionuose sumažėtų vaistų prieinamumas gyventojams.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos 2022 metų sausio duomenimis 106 mietuose, miesteliuose ar kaimuose yra tik po vieną vaistinę. Dabar vaistininkų padėjėjams vaistinėse leidžiama dirbti savarankiškai.

Lietuvai Europos Komisija buvo skyrusi dešimt metų, kad didelę praktinio darbo patirtį turintys vaistininko padėjėjai galėtų įgyti vaistininko kvalifikaciją. 2004-2019 metais, kai Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) vykdė vaistininkų perkvalifikavimo programą, tokią kvalifikaciją įgijo beveik 700 vaistininko padėjėjų, o šiuo metu pagal ES reglamentuojamą tvarką viliasi dirbti apie 3 tūkst. vaistininkų.

Dabar vaistinėse dirba apie 800 farmakotechnikų, o iš viso sąraše jų yra virš 1 tūkstančio.

Dabar Lietuva yra penkta iš Europos Sąjungos (ES) valstybių pagal vaistinių skaičių tenkantį 100 tūkst. gyventojų (ES vidurkis yra 32 vaistinės, o Lietuvoje – 47).

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją