aA
Seime siekiama panaikinti 2015 metais „valstietės“ Rimos Baškienės iniciatyva įsigaliojusią tvarką, užkertančią kelią populiariems parlamentarams, realiai nesiekiantiems Seimo nario mandato, įsirašyti į partijų sąrašus rinkimų metu.
© DELFI / Tomas Vinickas

Siūlomos įstatymo pataisos numato galimybę europarlamentarams, merams ar savivaldybių tarybų nariams po sėkmingų rinkimų į Seimą pasirinkti, kurį mandatą pasilikti. Tokiu atveju, būtų nebegražintas tik piniginis užstatas. Dalis parlamentarų būgštauja, kad ši iniciatyva yra naudinga kai kurioms partijoms.

Vienas iš naujojo projekto iniciatorių, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Valerijus Simulikas, teigia, kad įregistruotos pataisos remiasi savivaldų pavyzdžiu.

„Tai yra analogija su savivaldom, kai Seimo nariai, žmonės, kurie turi mandatą, nesuderinamą su tarybos nario mandatu, gali dalyvauti rinkimuose mokėdami užstatą, dešimt vidutinių atlyginimų. Tas pats siūloma padaryti su Seimo nario mandatu, kad galėtų dalyvauti bet kas: meras, Europos parlamento narys, tas, kurio pareigos kertasi su Seimo nario mandato pareigomis“, – teigė parlamentaras.

Anot politiko, įstatymo pataisos numato, kad Seimo narys, laimėjęs mandatą, galėtų pasirinkti ar palikti užstatą valstybei, ar visgi pasirinkti mandatą.

„Šiandien dienai yra siūloma sistema, kurioje žmogus, užimantis pareigas, besikertančias su Seimo nario mandatu, imperatyviai netenka savo buvusių pareigų. (...) Teisė rinktis žmogui paliekama, sumokant didelę sumą pinigų valstybei“, – savo poziciją išsakė V. Simulikas.

Liberalų frakcijos narys Eugenijus Gentvilas 2015 m. palaikęs „valstietės“ R. Baškienės iniciatyva įsigaliojusią tvarką, apgailestauja, kad Seime atsirado siekis ją panaikinti.

„Dabar yra bandymas vėl sugrąžinti galimybę įteisinti apgaudinėjimą“, – teigė parlamentaras.

Pasak liberalo E. Gentvilo, šis įstatymo projektas būtų labai naudingas Darbo partijai, nes ji pasinaudotų Viktoro Uspaskicho pavarde, siekdama pritraukti didesnį rinkėjų ratą.

„Čia Uspaskichui bus sudaryta galimybė vesti Darbo partijos sąrašą, pritraukti labai daug balsų, po to pačiam likti Europos parlamente. Tokių apgaulių matytume daugiau ir žemesniame politiniame lygyje, ir pačiuose aukščiausiuose“, – žurnalistams kalbėjo E. Gentvilas.

Anot E. Gentvilo, Darbo partijos suinteresuotumas, priimant šį projektą yra akivaizdus, nes vienas iš projekto iniciatorių yra Andrius Mazuronis, ką tik prisijungęs prie Darbo partijos.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Didžiausia pramoninė katastrofa iki šiol nuodija aplinką: tūkstančiai žmonių dėl skysčių plaučiuose paskendo savo lovose (28)

Bopalo tragedija lig šiolei laikoma didžiausią pragaištį sukėlusia pramonine nelaime. Jos...

Romoje gyvenantys lietuviai parengė miesto gidą: kada pigiausia keliauti, kur skaniai pavalgyti ir kaip nelikti apgautam

Net ir ne pirmą kartą keliaujantys į Romą klausia: kur apsistoti? ką įdomaus galima pamatyti?...

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (337)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Atsisveikinti su netikėtai mirusiu Cololo atvykę artimieji ir bičiuliai vos tramdė ašaras: liko daug neįgyvendintų planų (358)

Šeštadienį po pietų Druskininkų laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ būriuojasi netikėtai...

Atviras laiškas Kauno merui: „Kaip Grigelis autobusus pirko" (68)

Šiomis dienomis nuolat pučiamas burbulas apie viešojo transporto atnaujinimą ir kalbama taip:...

Apklausa: darbdaviai linkę darbuotojus skatinti pinigais, automobiliais, telefonais (8)

Tik dešimtadalis Lietuvos vidutinių ir didelių bendrovių savo darbuotojams nesiūlo papildomo...

Užkalnis: šis kvapas mane išgydė. Ar ilgam? (54)

Kai tokie orai, kaip dabar Lietuvoje, jaučiuosi esąs ligonis net ir tada, kai nesergu. Taip, žinau...

Pernai visą Lietuvą nustebinusi Kretingos eglutė ir vėl sužibėjo: ji tiesiog nepakartojama papildyta nuotraukų galerija (25)

Kokia bus pagrindinė Kretingos eglė kiek įmanoma ilgiau laikyta paslaptyje. Netoliese jos jau nuo...

Romo Bubnelio gyvenimas įdomesnis už filmą: nuo milijonieriaus iki kapinių prižiūrėtojo

Romas Bubnelis yra atsipalaidavęs, gyvenimu pasimėgaujantis senjoras. Bet anksčiau jis buvo...

„Tesla“ užpatentavo naują technologiją – planuoja automobilio stiklus valyti lazeriu (4)

Elonas Muskas yra sakęs, kad autonominiai automobiliai negali naudotis lidarais (lazeriniais...