aA
Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje paminėtos Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Seimo Pirmininko, XII ir XIII Vyriausybių Ministro Pirmininko, Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 90-osios gimimo metinės. Jo atminimą Seimas pagerbė tylos minute.
Algirdas Brazauskas
Algirdas Brazauskas
© A.Solomino nuotr.

Prisimindamas A. M. Brazausko gyvenimą Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Česlovas Juršėnas sakė, kad jis įtakingas politikas, reikšmingai pasidarbavęs Lietuvai.

„Ar viską jis darė gerai? Visko buvo, bet pastabas, pasiūlymus priimdavo, kritikuojančių nepersekiojo. Buvo žmogiškas, supratingas, lengvai bendravęs su bet kuo, maloniai šypsojosi ir lieka jisai mūsų atminty, kaip nepajudinama uola epochų lūžio laikotarpiu, kaip galingas ąžuolas, atlaikęs audras ir visų krypčių vėjus“, − kalbėjo Č. Juršėnas. Jis pabrėžė, kad Kovo 11-ąją nei A. M. Brazauskui, nei jo bendražygiams nebuvo abejonių, kaip balsuoti dėl nepriklausomybės atkūrimo.

Savo kalboje Seimo narys Gintautas Paluckas tvirtino, kad A. M. Brazauskas savo pavyzdžiu jauniems žmonėms demonstravo lyderystę. Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos tiesiogiai tautos išrinktas Prezidentas, pasak parlamentaro, tvirtai stovi istorijos puslapiuose ir yra įkvėpęs ne vieną jaunos kartos politiką.

„Jis savo žiniomis ir savo kompetencija mums, jauniems žmonėms, dažnai kėlė pagarbią baimę – ateisi pasišnekėti, tai šnekėsi faktais, šnekėsi apie reikalą. Tai yra didžiulis iššūkis ir dabarties jauniems politikams, kurie dažnai užsižaidžia emocijomis ir visuomenės kaltinimu. Tačiau išmokęs šias pamokas prisimenu vieną priesaką, kuriuo Prezidentas A. M. Brazauskas labai dažnai dalydavosi, jis sakydavo: „Žinote, rūpesčio nesuvaidinsi, žmonės pamatys. Jeigu norite dalyvauti politikoje, jums turi rūpėti, tačiau to nepakanka.

Mokykitės, kad tą rūpestį galėtumėte realizuoti, kad galėtumėte nuveikti gerų darbų Lietuvai ir auginkite storą begemoto odą, nes tai tikrai ne visiems patiks, turėsite tai ištverti“, − prisiminimais dalijosi Seimo narys G. Paluckas, praneša Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys Emanuelis Zingeris atkreipė dėmesį, kad jam 1989 m. atkuriant Žydų muziejų A. M. Brazausko parama buvo kertinė Lietuvos žmonių tautinių mažumų teisėms, visai necenzūruotai praeičiai Lietuvoje.

„Šitas žingsnis tais laikais, kai Sąjūdis ruošėsi atkūrimui, kultūrinių, tautinių mažumų parėmimas buvo susijęs su žmoniškumu, o ne vien tik su supratimu, kad Vakaruose taip yra, Vakaruose visi turi teises į gyvenimą. Jis jautė Lietuvos gyvenimo pulsą, praeities pulsą. Man didžiausią įspūdį padarė mano ir jo išvyka į Jeruzalę. Čia buvo nepaprastas atsakomybės aktas, pirmasis Lietuvos Prezidento pasirodymas“, − sakė E. Zingeris.

Seimo narys Antanas Vinkus priminė, kad A. M. Brazauskas yra vienintelis mūsų politikas, kuris ėjo visas aukščiausias pareigas Lietuvos valstybėje. „Tai buvo didis žodžio ir veiksmo žmogus, tai buvo tolerantiška, charizmatiška asmenybė. Žinoma, nėra neklystančio žmogaus. Kai kurias klaidas darė ir gerbiamas Brazauskas, bet mokėdavo išklausyti savo aplinkinių žmonių ir daryti išvadas ar pakeitimus. Buvo atidus pavaldinių nuomonei ir nuomonę gerbiantis vadovas“, − kalbėjo A. Vinkus.

Minėjime kartu su Seimo nariais dalyvavo A. M. Brazausko giminės ir artimieji, Nepriklausomybės Akto signatarai, kiti garbingi svečiai.

Ketvirtadienį Seimo Vitražo galerijoje planuojama atidaryti fotografijų parodą „Tarp dviejų epochų: Algirdui Mykolui Brazauskui – 90“.

Paroda veiks iki šių metų spalio 10 d. Ją aplankyti galima penktadieniais, atvirų durų valandomis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
4.0000

Top naujienos

Karybos ekspertas Ždanovas: laukia lemiamas mūšis, rusai jau įrengė trijų lygių įtvirtinimus smūgių Baltarusijai scenarijus – vis realesnis

Spartų puolimą pradėję Ukrainos kariai turės sumažinti tempą ir ruoštis Chersono šturmui,...

Po VRM sprendimo nuogąstauja dėl Lietuvos saugumo: nėra ramu

Praėjusią savaitę valdžia nusprendė, kad rusai, turintys lietuviškas šaknis patvirtinantį...

Meteorologas: tikrai šaltos žiemos jau nebus (1)

Neprognozuojamai augant elektros energijos ir kitoms kainoms bei infliacijai, žmonės su dideliu...

Stambaus daržovių ūkio savininkas: visi sako, kad ūkininkai maudosi piniguose, bet taip nėra

Širvintų rajone ūkininkas Arturas Mučinis tęsia šeimos tradiciją ir kartu su tėvais ir...

„The Washington Post“: Putinui artimas asmuo drįso jam paprieštarauti (2)

Nauji amerikiečių žvalgybos duomenys ir oficialių rusų asmenų komentarai rodo, kad tarp...

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Lietuvė išbandė gyvenimą Marso sąlygomis: labai greitai atsiskleidė lyčių stereotipai

Sociologė, dr. Inga Popovaitė turėjo unikalią galimybę porą savaičių pagyventi Jutoje...

Rusijoje gyvenantis lietuvis gavo šaukimą kariauti: grįžti į Lietuvą nenoriu (19)

Lietuvos pilietis Edgaras B., gyvenantis Rusijoje ir turintis 2016 m. išduotą leidimą gyventi...

Karas Ukrainoje. Žvalgyba: daugiau nei pusė Ukrainos naudojamų tankų – perimti iš rusų Zelenskis – apie naują Putino užmojį: kvaila

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarus išlaikyti spaudimą Maskvai –...

SuTaupyk

Kaupiantys pensijai ne sutaupė, o prarado: pasirinktas kelias toks rizikingas, kad net rėžia akį (13)

Augant ekonomikos recesijos tikimybei, Lietuvos pensijų fondai per tris šių metų ketvirčius...

Viešos piršlybos pasisuko netikėta linkme – pamačiusi žiedą, skėlė antausį: liudininkai liko šokiruoti

Viešas pasipiršimas per beisbolo rungtynes tarp Toronto „Blue Jays“ ir Bostono „Red Sox“...