aA
Pasipriešinus opozicijai, ketvirtadienį Seime įstrigo įstatymo pataisa dėl naujo Muitinės departamento generalinio direktoriaus skyrimo tvarkos.
Povilas Urbšys
Povilas Urbšys
© DELFI / Andrius Ufartas

Opozicijos atstovams nesiregistravus, pritrūko būtino minimalaus 71 balso, reikalingo per priėmimo procedūrą.

Pagal valdančiųjų „valstiečių“ siūlymą, Muitinės departamento generalinis direktorius būtų skiriamas ir atleidžiamas Vidaus tarnybos statuto nustatyta tvarka, tai yra Vyriausybės.

Šį siūlymą kritikuojančią opoziciją piktina, kad muitinės vadovas būtų skiriamas be konkurso. Anot jų, tai sudarytų galimybę protekcionizmui ir politikavimui.

„Tikrai buvo laikai šitame Seime, kada buvo priimami įstatymai pagal kontrabandos karalių norus, bet ir jie nedrįso kvestionuoti muitinės vadovo skyrimo tvarkos ir nuleidinėti karteles. (...) Susidaro įspūdis, kad dabar iš anksto yra žmogus, tik prie jo reikia priderinti įstatymą“, – prieš pataisą kalbėjo Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys.

„Dvejus su viršum metų nebuvo ieškoma (muitinės vadovo – BNS). Tik primenu, kad buvęs Muitinės departamento direktorius kažkaip keistai pats pasiprašė atleidžiamas 2018 metų liepos pabaigoje iš pareigų, nes dieną prieš tai turėjo drąsos pasakyti, kad importuojamų skiestų nešvarių rusiškų trąšų importuotojai turi sumokėti į valstybės biudžetą 8 mln. eurų“, – kalbėjo liberalas Eugenijus Gentvilas.

„Akivaizdu, kad bus surastas toks departamento direktorius, kuris yra naudingas agrooligarchų valdžiai ir primestas toks departamento direktorius naujai kadencijai, kurioje, ko gero, šitų agrooligarchų nebus“, – tvirtino jis.

Tuo metu „valstiečių“ atstovė Guoda Burokienė tvirtino, kad Muitinės departamento generalinio direktoriaus skyrimo tvarka suvienodinama su kitų statutinių pareigūnų skyrimu.

„Visi valstybės pareigūnai skiriami vienodai, tik šitam buvo padaryta išimtis, dabar jį norima suvienodinti“, – teigė ji.

Pagal projektą, į Muitinės įstatymą siūloma įrašyti tik išlygą, kad departamento direktoriaus pareigas skiriamas asmuo turi turėti ne mažesnę negu trejų metų darbo einant vadovaujamas pareigas valstybės tarnyboje arba vidaus tarnybos sistemoje patirtį.

Dabar Muitinės departamento generalinį direktorių skiria ir atleidžia finansų ministras. Kandidatūra atrenkama per viešą konkursą. Direktoriaus kadencija trunka penkerius metus.

Departamentas nuolatinio vadovo neturi nuo 2018 metų liepos, kai iš pareigų savo noru pasitraukė Arūnas Adomėnas, nutaręs dirbti žemesnėse pareigose. Laikinai įstaigai vadovauja generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis. Laikinasis vadovas jis buvo ir 2015 metais, kai pasibaigus kadencijai Antanas Šipavičius buvo perkeltas dirbti į Klaipėdos teritorinę muitinę viršininko pavaduotoju.

Per daugiau kaip dvejus metus konkursas į Muitinės departamento vadovus skelbtas dukart – 2019 metų vasarį ir gruodį, tačiau abu kartus atšauktas. Pirmą kartą dėl to, kad vienintelis reikalavimus atitikęs pretendentas atsiėmė kandidatūrą, antrą kartą iš pradžių jis buvo sustabdytas dėl paskelbto karantino, o birželį – atšauktas.

Finansų ministras Vilius Šapoka šių metų gegužę Seime teigė, kad Muitinės departamento vadovo paieškos stringa, nes nėra norinčiųjų dirbti už mažą atlyginimą ir žadėjo jį peržiūrėti. Tačiau laikraštis „Lietuvos rytas“ tuomet pranešė, kad konkurse dalyvauja du pretendentai, vienas iš jų – buvęs Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas.

BNS
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.3333

Top naujienos

Armonaitė prabilo apie koalicijos dėlionę su konservatoriais: susitarimai bus sudėtingi (949)

Iki rinkimų lieka vis mažiau laiko, politinės kovos vyksta, tačiau Laivės partijos lyderė...

Pastebėjo dar vieną veiksnį, didinantį pavojų susirgti sunkesne COVID-19 forma: aktualu ne vienam (97)

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrams (CDC) pareiškus, kad antsvorį turintiems žmonėms,...

Ekspertai įvardijo blogiausią JAV rinkimų scenarijų: neramumams ruošiasi netgi kaimynai (141)

Kalendoriui iki JAV prezidento rinkimų skaičiuojant 15 dienų tampa aišku, kad nepaisant jų...

Su Saboniu ir Valančiūnu žaidęs NBA čempionas: atrodo, kad lietuviai yra pozityvūs žmonės (9)

Dėl pandemijos stabdytas ir kaip niekada ilgai užtrukęs NBA sezonas galiausiai pasiekė finišo...

Laukia permainingi orai: antradienį – trumpa proga pasidžiaugti (2)

Antradienį – proga pasidžiaugti sausesniais orais: pirmoje dienos pusėje dažnai švies saulė,...

Rusijos gyventojai įvardijo draugų ir priešų sąrašą: Lietuvai vėl teko garbinga vieta (733)

Pasakyk, kas tavo draugai ir aš pasakysiu, kas tu. Toks posakis Rusijoje kasmet yra pritaikomas...

Merūnas Vitulskis – atvirai apie dalyvavimą gimdyme, sunkiausią etapą ir kaip šiandien vaikai numalšina jųdviejų ginčus su Erika (77)

Kartais atrodo, kad mamos ir tik mamos augina vaikus. Jos maitina, jos auklėja, jos skaito jiems...

Kristina Kybartaitė | D+ nariams

Kvepalai trumpai laikosi? Atskleisiu kelias paslaptis

Renkantis naujus kvepalus vienas pirmiausiai užduodamų klausimų yra net ne tai, ar kvapas...

Į kavinę pakvietęs BMW vairuotojas kas 10 min. lakstė į tualetą – čia buvo ne blogiausia (124)

Vos perskaičiusi antraštę „ Į pasimatymą atvažiavo darbiniu „busiuku“, o vėliau...

Laisvos gerbėjai stebisi jos pasikeitusia išvaizda: anksčiau vadino siauralūpe, dabar vėl negerai (167)

Dainininkė Donata Gutauskienė-Laisva jau kuris laikas savo gerbėjus stebina kiek pasikeitusia...

|Maža didelių žinių kaina