Tik parlamento vicepirmininko socialdemokrato Vytenio Andriukaičio išgąstis bei sutrikimas vakar jį išgelbėjo nuo konservatoriaus Antano Stasiškio smūgių. Prieš Seime priimtas Piliečių nuosavybės teisių į nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisas protestavęs politikas pripažino, jog ketino suduoti Seimo posėdžiui vakar pirmininkavusiam V.Andriukaičiui: "Tačiau jis buvo toks susigūžęs ir išsigandęs, kad ranka nepakilo".
Vytenis Andriukaitis
Įsiveržti į Seimo salės prezidiumą A.Stasiškį privertė V.Andriukaičio elgesys. Šis ignoravo prie mikrofono stovėjusį parlamentarą ir nesuteikė jam žodžio po kairiųjų laimėto balsavimo.

Nepaisydamas Vyriausybės prieštaravimo bei teisininkų įspėjimų dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai, Seimas priėmė įstatymo pataisas, kurios suteiks nuomininkams galimybę privatizuoti jų užimamą gyvenamąjį plotą grąžintinuose namuose.

70 parlamentarų balsavus "už", 27 - "prieš" ir 6 susilaikius buvo priimtos pataisos, be kita ko, numatančios, jog teisėti savininkai negalės natūra atgauti jiems priklausančių pastatų, jeigu juose gyvena nuomininkai, net ir tuo atveju, jei nuosavybės teisės jau buvo atkurtos.

Nuomininkų užimamą plotą turės išpirkti valstybė, išmokėdama kompensaciją savininkams, o nuomininkai gaus teisę privatizuoti gyvenamąjį plotą, kuriame jie gyvena.

Pasipiktinęs Seimo vicepirmininko elgesiu A.Stasiškis ryžtingai užkopė į prezidiumą ir palinkęs virš V.Andriukaičio grūmodamas kumščiu pareikalavo suteikti jam žodį: "Kodėl nedavei žodžio? Kodėl?"

Šį vaizdą išvydusi pilnutėlė salė nuščiuvo - ar A.Stasiškis į darbą paleis kumščius? Sutrikęs V.Andriukaitis reikalavo, kad A.Stasiškis nusiramintų ir sugrįžtų į darbo vietą. Tačiau konservatorius neatlyžo: "Aš stovėjau iš pat pradžių, kodėl nedavei žodžio?"

Seimo vicepirmininkas bandė tai neigti. Bet A.Stasiškis buvo atkaklus: "Nebūk žioplas. Kviesk apsaugą. Tegul išveda". Apsaugos vis dėlto neprireikė. A.Stasiškį nuo prezidiumo palydėjo plenarinių posėdžių tvarkdarys. Politikas grįžo į savo vietą taip ir negavęs žodžio.

Bet Rasai Juknevičienei pavyko sugraudinti V.Andriukaitį: "Pone V.Andriukaiti, jeigu turite kiek nors sąžinės, prašau suteikti žodį replikai A.Stasiškiui - žmogui, kuris dešimtmečius kalėjo sovietų lageriuose ir ne taip dažnai šneka šitoje bolševikinėje atmosferoje".

Gavęs žodį A.Stasiškis pareiškė, kad parlamento salėje įvykdytas bjaurus nusikaltimas: "Mes tapome šio nusikaltimo bendrininkais. Vieni iš godumo, iš neapykantos teisingumui, iš neapykantos atkurtai Lietuvos valstybei, kiti - iš nesugebėjimo sulaikyti savo kolegas nepadaryti nusikaltimo.

Jis tęsia bolševikų diktatūros metodus. Šis nusikaltimas atsilieps Lietuvos visuomenei, sukiršins žmones ir žlugdo valstybės prestižą".

A.Stasiškio ir V.Andriukaičio konfliktas buvo tik maža Seimo posėdyje vakar tvyrojusio chaoso dalis. Rytinis posėdis, kuriame priimtos ir Pelno mokesčio įstatymo pataisos, vakar užsitęsė ir vakarinio posėdžio sąskaita.

Kai kurie parlamentarai priminė, kad likę be pietų ir negali nueiti net į tualetą. "Būsime priversti burtis ir apginti savo teises", - prieš V.Andriukaičio pirmininkavimą protestavo ir opozicijos lyderis liberalas Gintaras Steponavičius.

Advento metu vykusiame Seimo posėdyje netrūko ir nepadorių gestų, ir kvietimų prieš šventes nueiti pasitikrinti pas psichiatrus, rasistinių nuotaikų. "Posėdis panašus į Ali Babos ir batiuškos Machno susirinkimą", - piktinosi Seimo narys konservatorius Arvydas Vidžiūnas.

Seime nuskambėjo ne tik grasinimai kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją. Pasigirdo ir raginimų nušalinti nuo posėdžio pirmininkavimo V.Andriukaitį.

"Jūsų pirmininkavimas yra sąmoningas ne tik opozicijos, bet ir visos Lietuvos erzinimas", - V.Andriukaičiui nereaguojant į opozicijos pastabas neištvėrė Andrius Kubilius.

"Lietuvos rytas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (63)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome ką daryti (64)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (42)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (24)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

Feisbuko sensacija tapęs apsaugininkas Eligijus Ruškys: gyvenime yra buvę ir daugiau kuriozų (18)

Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (48)

Vasarišku ori bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (396)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (276)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Teismas neleido remontuoti kavinės prie Vilniaus Bernardinų sodo (4)

Teismas dar kartą patvirtino, kad bendrovė „ Liumeksis “ gali užkonservuoti kavinę prie...

Danguje virš Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du lėktuvai (48)

Danguje netoli Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai.