aA
Seimui nepavykus padidinti algų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams, antradienį parlamentarai tokį sprendimą ketina priimti ypatingos skubos tvarka.
Seimas vėl imsis medikų algų
© Stopkadras

Pagal Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininkės Astos Kubilienės pateiktas Seimui Žmogaus užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo (ŽULPKĮ) pataisas, siūloma pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose karantino sąlygomis dirbantiems medikams mokėti 50–100 proc. dydžio priedus.

Karantino laikotarpiu tokie priedai nuo pastoviosios darbo užmokesčio dalies (įskaitant darbdavio mokamus mokesčius) būtų mokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka. Juos gautų tie sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, kurie organizuoja ir teikia sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdo epidemijų profilaktikos priemones tokių ligų židiniuose.

Kovo 31 d. Seimui du kartus balsuojant nepavyko priimti šių Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininkės A. Kubilienės pateiktų įstatymo pataisų.

Planą padidinti algas medikams sugriovė Seimo narių Antano Matulo ir Raimundo Martinėlio pasiūlymas mokėti didesnes algas ir kituose padaliniuose dirbantiems medikams. Jie siūlė, kad paskelbus karantiną visiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams būtų mokamas 50 proc. jų pastoviosios darbo užmokesčio dalies dydžio priedas. Tiems, kurie dirba su ypač pavojinga užkrečiamąja liga sergančiais pacientais ar vykdo epidemijų profilaktiką, buvo siūloma skirti nuo 100 iki 150 proc. priedus.

Valdantieji tvirtino, kad tokiam siūlymui įgyvendinti nėra paskaičiuotas lėšų poreikis.

Kaip primena ELTA, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime nariai A. Kubilienė ir Darius Kaminskas yra parengę naujas Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siekiama papildomai numatyti socialines garantijas medikams ir kitiems sveikatos apsaugos specialistams, kurie dirba pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose.

Siūloma, kad medikams, dirbantiems užkrečiamų ligų židiniuose, užmokestis didėtų nuo 60 iki 100 proc., atsižvelgiant į konkretaus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojų vykdomų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį. Taip pat nauji įstatymo pakeitimai padidina ir netekto darbingumo išmokas, kai gydytojas tampa infekuotu. Būtų garantuojamos išmokos ir medikams, kurie grįžta į Lietuvą ir neturi darbo stažo Lietuvoje, bet siekia padėti Lietuvai kovoti su koronaviruso infekcija ir čia įsidarbina.

„Mūsų įsipareigojimas aiškus – privalome kelti medikų, kurie dirba infekcijos židiniuose ir kasdien rizikuoja savo sveikata bei gyvybe, atlyginimus.(...) Tikiu, kad mūsų pasiūlymas sulauks paramos Seime ir gydytojams turėsime gerą žinią – jie savo nuoširdžiu darbu yra neabejotinai verti mūsų kuo didžiausios pagarbos ir dėkingumo“, – sako Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė A. Kubilienė.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Detektyvo verta lietuvius pasaulyje išgarsinusi kovido istorija – kaip Anykščiuose radome kamerūnietišką atmainą (42)

Centrinėje Afrikoje paplitusią koronaviruso atmainą pirmiau nei Europos ar Afrikos mokslininkai...

Ekspertas apie jau ir Europoje plintančią COVID-19 atmainą: turime naują priešą, simptomai glumina (432)

Koronaviruso atmaina, sukėlusi katastrofišką antrąją COVID-19 bangą Indijoje, yra iki šiol...

COVID-19 statistika: pastarąją parą šalyje 117 naujų susirgimų koronavirusu, nuo infekcijos mirė dar 3 žmonės nuo COVID-19 mirė 60–99 metų amžiaus žmonės (41)

Praėjusią parą šalyje nustatyta 117 naujų COVID-19 atvejų, nuo šios ligos mirė trys žmonės,...

Vytautas Jokubauskas. Nustokime ryti savo vaikus (2)

Nuo šio tūkstantmečio pradžios neturime nė vieno aukšto rango politiko ar verslininko, kuris...

Išpilamų vakcinų nuo koronaviruso kiekiai Lietuvoje išaugo tris, keturis kartus

Per savaitę išpilamų vakcinų nuo koronaviruso kiekiai pastaruoju metu išaugo tris ar keturis...

Ilgai netikrintas elektros skaitiklis atsirūgo dvigubai – pasirenkant tiekėją verta pasitikrinti kiekvienam (170)

Tūkstančiai nedeklaruotų kilovatvalandžių elektros energijos vilniečių šeimai pavirto...

Vaidas Čeponis | D+

Čepas veža Algirdą Toliatą – apie aistrą motociklams, sporto svarbą ir moterų „muštynes“

Vienas populiariausių kunigų Lietuvoje Algirdas Toliatas neabejingas sportui ir sveikai...

„Danija pralaimėjo, bet gyvybė laimėjo“: mums visiems buvo priminta, kas gyvenime svarbiausia danų gydytojo ir trenerio komentarai (31)

„Danija pralaimėjo, bet gyvybė laimėjo“, – skelbia Danijos spauda po to, kai šalies futbolo...

Pasieniečiai sulaikė į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai įžengusius 58 migrantus (59)

Švenčionių ir Ignalinos rajonuose pasieniečiai sulaikė į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai...

Baltarusijos opozicijos lyderė Cichanouskaja: būtinos „griežtos“ sankcijos (8)

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja viliasi, kad tarptautinė bendruomenė priims...