Šią savaitę tokiai Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisai, kurią pristatė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė, parlamentarai po pateikimo pritarė bendru sutarimu.

Pasak A. Norkienės, šio metu įstatyme įteisintos Darbo kodeksą primenančios nuostatos, pvz. dėl poilsio dienų kariams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų arba du vaikus iki 12 metų, tris ir daugiau vaikų iki 12 metų.

Bet už šio įstatymo ribų, kaip pastebi projekto autorės parlamentarės A. Norkienė ir Guoda Burokienė, yra kariai, kurie augina vieną vaiką, nes jiems teisė į papildomą darbo dieną ar sutrumpintą darbo laiką nėra numatyta.

„Ma­no­me, kad gry­nai dėl tech­ni­nės klai­dos ši nuo­sta­ta ne­bu­vo per­keltą į įsta­ty­mą. Todėl siū­lo­me tą da­bar pa­da­ry­ti“, – pateikdama projektą iš Seimo tribūnos sakė A. Norkienė.

Pasak jos, pasiūlyta įstatymo pataisa yra derinta su ka­riuo­me­nės at­sto­vais.

Kariams palankią įstatymo pataisą svarstys Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK). Seimo plenarinėje salėje projektas turėtų vėl atsirasti lapkričio 7 d.

Siūloma, kad naujos įstatymo nuostatos įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1 d.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją