Pritarus įstatymo pataisoms, draudimas retransliuoti propagandinės žiniasklaidos programas galiotų iki 2024 m. spalio 16 d. Galutinį sprendimą parlamentas priims ketvirtadienį, rugsėjo 22 d.

Kultūros komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio registruotomis įstatymo pataisomis numatoma drausti retransliuoti ir platinti internete Rusijoje ar Baltarusijoje įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo ir televizijos programas. Išimtis paliekama tik Europos Sąjungos valstybių platinamiems kanalams.

Anksčiau tokį draudimą anksčiau numatė 2022 m. vasario 24-ąją šalyje įvesta nepaprastoji padėtis, tačiau parlamentui pratęsus nepaprastosios padėties teisinį režimą, nuo rugsėjo 16-osios šios nuostatos nutarime nebeliko.

Pasak pataisų iniciatorių, siekiant apsaugoti Lietuvos visuomenę nuo dezinformacijos ir informacinių manipuliacijų, Rusijos ir Baltarusijos kanalų blokavimą pratęsti yra būtina.

ELTA primena, kad laukiant naujų Visuomenės informavimo įstatymo pataisų, Lietuvos radijo ir televizijos komisija primygtinai ragina Lietuvoje veikiantiems retransliuotojams ir platintojams vengti retransliuoti tokias televizijos programas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją