aA
Parlamentarai ketvirtadienį pritarė pensinio amžiaus ilginimui iki 65-erių metų vyrams ir moterims. Pensinis amžius bus laipsniškai pradėtas ilginti nuo kitų metų sausio – moterims keturiais mėnesiais per metus, vyrams – dviem mėnesiais per metus, kol pasieks nustatytą senatvės pensijos amžių – 65 metus. Tačiau opozicija pasipiktino, kad pensininkai nuo šiol bus priversti dirbti iki grabo lentos, o jaunimas negalės rasti darbo, nes darbo vietas bus užėmę senjorai.
Seimas pritarė pensinio amžiaus ilginimui iki 65-erių metų
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Šiuo metu Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatytas senatvės pensijos amžius moterims yra 60 metų, vyrams – 62 metai ir 6 mėnesiai.

Už teisės aktą balsavo 60 Seimo narių, prieš – 42 parlamentarai, dar 12 tautos atstovų balsuodami susilaikė.

Pensinio amžiaus ilginimui nepritarė kai kurie socialdemokratai, o šios partijos atstovė Birutė Vėsaitė pareiškė, kad teisės aktas yra praktiškai diskriminacinis, nes moterims pensinis amžius ilginamas kur kas greičiau nei vyrams.

„Apskritai nepritariu pensinio amžiaus ilginimui ir štai galiu pasakyti kodėl: būtent dėl to, kad moterims pensinis amžius ilginamas dvigubai greičiau nei vyrams. Tai labai neteisinga“, - aiškino politikė.

„Aš pasisakau prieš pensinio amžiaus ilginimą dabar, nes jis nenaudingas jauniems žmonėms, kuriuos mes stumiame į nedarbą, jis nenaudingas brandaus amžiaus žmonėms, kuriuos mes verčiame dirbti iki grabo duobės“, - piktinosi ir „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis.

Premjeras: pradėjo socialdemokratai

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas, konservatorius Rimantas Jonas Dagys savo ruožtu pareiškė, kad opozicija per visą „Sodros“ reformos svarstymo laikotarpį nesugebėjo pasiūlyti nė vieno normalaus pasiūlymo, o visą oponavimą pavadino „tuščiu reikalu“.

Premjeras Andrius Kubilius taip pat pasipiktino opozicijos oponavimu pensinio amžiaus ilginimui, nes apie tokio sprendimo neišvengiamybę imta kalbėti būtent socialdemokratų vadovaujamu laikotarpiu.

Ilginti pensinį amžių buvo nutarta ir „Sodros“ reformos gairėse, mat didėjant emigracijai ir esant prastai demografinei situacijai baiminamasi, jog „Sodros“ sistema, pagrįsta esamų dirbančiųjų sumokamais mokesčiais, neišlaikys įtampos.

Teisės akte numatoma, kad 2012 m. senatvės pensija bus skiriama 60 metų ir 4 mėnesius sukakusioms moterims ir 62 metus 8 mėnesius sukakusiems vyrams, 2013 metais – 60 metų ir 8 mėnesius sukakusioms moterims ir 62 metus 10 mėnesių sukakusiems vyrams, ir taip toliau – kol senatvės pensijos amžius tiek vyrams, tiek moterims 2026 metais pasieks 65 metus.

Šalia pensinio amžiaus ilginimo parlamentas pritarė ir lydinčiajam įstatymui, kuriuo siūloma panaikinti reikalavimą dėl išankstinės pensijos besikreipiantiems žmonėms būti registruotam Darbo biržoje.

D.Grybauskaitė: palaipsniui ilginti pensinį amžių būtina

Prezidentė Dalia Grybauskaitė palaiko palaipsnio pensinio amžiaus ilginimo idėją.

"Seniai buvo laikas šiuos klausimus svarstyti. Visoje Europoje (pensinis amžius. - ELTA) yra 65-67 metai. Tai daryti būtina, bet labai atsargiai, labai palaipsniui. Tai ir pas mus pasiūlyme yra numatyta, kad šis ilginimas bus labai lėtas, iki 2026 metų. Manyčiau, kad jau laikas seniai tam", - sakė D. Grybauskaitė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vienai iš gyvybės draudimo rūšių deda apynasrį: pristatė laukiančius pokyčius papildyta (1)

Griežtinant investicinio gyvybės draudimo (IGD) teikimo sąlygas norima riboti produkto platintojo...

Mokyklose mokinių laukia neišvengiami pokyčiai: skelbia, kokios bus esminės priemonės atnaujinta (5)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad šalies kriminogeninė situacija išlieka...

Erik Wasson, Jonathan Tamari

„Bloomberg“: Zelenskiui – smūgis iš JAV (1)

Įstatymų leidėjai šeštadienį priimtoje priemonėje, kuria siekta išvengti federalinės...

Po kelių brutalių užpuolimų Pilaitė puolė į paniką, policija ragina nerengti raganų medžioklės visi įtariamieji nustatyti (2)

Praėjusią savaitę Vilniaus Pilaitės rajone įvykdyti keli įžūlūs nusikaltimai. Gyventojai po...

Naujas Musko įrašas sukėlė pasipiktinimo bangą: viešai pasišaipė iš Zelenskio (13)

Amerikiečių milijardierius Elonas Muskas, ne kartą sukėlęs skandalą savo pareiškimais apie...

Taip ir Ne

Archyviniuose kadruose – dar prieš skandalą TV pasirodžiusi Neringa Venckienė: žaidime laimėjo du kilimus

Praeityje garsus Arūno Valinsko vestas žaidimas „Taip ir Ne“ žiūrovams pateikdavo...

Karas Ukrainoje. Ukrainos žvalgyba: dronai atakavo Rusijos gamyklą, kurioje gaminamos raketos Ch-59 pranešama apie kare žuvusį savanorį iš Estijos

Naktį į pirmadienį, spalio 2 d., rusai paleido nepilotuojamus orlaivius į Ukrainą.

Lietuvai nesulaukus iš Vokietijos žadėto plano, neatsakytų klausimų dabar tik daugėja (5)

Lietuva nesulaukė iš Vokietijos rugsėjį žadėto plano – kaip vokiečiai dislokuos Lietuvoje...

Kristina Pocytė-Medutė

Dvi pusės. Narkotikus mokyklose rasti vis sunkiau: slepia keksiukuose, šokolade, guminukuose

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie vis didėjančią problemą – mokyklose plintančius...

Dovilė Filmanavičiūtė apie netikėtą atradimą – nuo šiol bus tik šaldyti pomidorai

Šaldyti pomidorai – vieniems naujai, o kai kam jau prieš kelerius metus atrastas malonumas....