aA
Seimas ir toliau posėdžiaus įprasta tvarka, nuotoliniai plenariniai posėdžiai nebus rengiami. Parlamentarai atmetė Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio antradienį Seimui pateiktas Statuto pataisas, sudarančias galimybę Seimui posėdžiauti nuotoliniu būdu.
Seimas nuotoliniu būdu neposėdžiaus
© DELFI / Andrius Ufartas

Už jas balsavo 37 parlamentarai, prieš buvo 27, susilaikė 54 tautos atstovai. Už tai, kad Statuto pataisos būtų tobulinamos, balsavo 33 Seimo nariai, 80 parlamentarų buvo už pataisų atmetimą.

Diskusijoje dalyvavę Seimo nariai suabejojo ne tik dėl techninių galimybių, bet ir, pavyzdžiui, dėl personalijų svarstymo.

„Toks įspūdis, kad visą likusį laikotarpį gyvensime pandemijos sąlygomis“, – pastebėjo socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Konservatorius Mantas Adomėnas suabejojo, ar galima pasitikėti elektroninio ryšio sistema ir tuo, kad ji sėkmingai dirbs.

„Sunkiai įsivaizduoju, kad galėtume atsiriboti nuo pardavėjų, medikų, policininkų, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu“, – svarstė „valstietis“ Jonas Jarutis.

Seimo pirmininkas V. Pranckeitis įtikinėjo kolegas, kad turime mokytis iš esamos situacijos, o nuotolinis darbas – tai papildoma galimybė dirbti Seimui.

„Čia ne kokios nors privilegijos, o suteikimas galimybės dirbti, jeigu ji būtų apribota“, – sakė V. Pranckietis, paminėjęs ir Astravo atominės elektrinės problemą.

Seimo pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad jei kokiam nors Seimo nariui būtų nustatytas koronavirusas, kiti kolegos turėtų saviizoliuotis, todėl Seimo darbas būtų apribotas.

V. Pranckiečio nuomone, Seimas, priėmęs Statuto pataisas, galėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, kuris įvertintų, ar jos atitinka Konstituciją.

Pagal atmestą projektą, „sprendimą organizuoti Seimo posėdžius nuotoliniu būdu priima Seimo valdyba, jeigu Seimo posėdžiai gali vykti ir sprendimai gali būti priimami realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis ir yra užtikrinamas Seimo nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas, užtikrinamas Seimo nario balsavimui keliamų reikalavimų vykdymas, daromas garso įrašas ir posėdis transliuojamas Seimo interneto svetainėje“.

Šį Seimo valdybos sprendimą, pagal projektą, turėtų patvirtinti Seimas, priimdamas nutarimą pirmajame po šio sprendimo vykstančiame Seimo posėdyje.

Pagal projektą, visus Seimo veiklos procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti šiame Statute ir kituose teisės aktuose arba kai Statuto ir kitų teisės aktų nuostatos negali būti taikomos atsižvelgiant į Seimo posėdžių organizavimo ir sprendimų priėmimo nuotoliniu būdu ypatumus, siūlytų spręsti Seimo posėdžio pirmininkas.

Kai Seimo posėdžiai organizuojami ir sprendimai priimami nuotoliniu būdu, visi dokumentai Seimo nariams ir Seimui būtų teikiami tik elektronine forma.

Statuto pataisas kartu su V. Pranckiečiu teikė Seimo nariai Rimantas Sinkevičius, Rasa Budbergytė, Andrius Mazuronis, Aušrinė Armonaitė, Mindaugas Puidokas.

Šiuo metu galiojančiame Seimo statute nereglamentuotas Seimo posėdžių organizavimas ir sprendimų priėmimas nuotoliniu būdu.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
4.3333

Top naujienos

Lietuva atsiveria: SAM skelbia šalių sąrašą, iš kurių atvykus nereikalinga 14 dienų izoliacija (120)

Nuo birželio 1 d. Lietuva atsivers kai kurių Europos šalių piliečiams, be to, ne visiems jiems...

Verslininkų kovoje dėl milijonų – areštuoti prabangūs butai ir namas Vilniuje (126)

Praeityje sėkmingo verslininko Vidmanto Kučinsko sūnus Justas , sutuoktinės Rimgailė ir...

Su nušautu kolega atsisveikinantys policininkai: jo vietoje galėjo būti bet kuris iš mūsų (91)

Pirmadienį į paskutinio poilsio vietą Mažeikių rajone, Viekšnių kapinėse, palydimas tarnybos...

Kęstutis Girnius. Ar pasiseks iškrapštyti Narkevičių? (1)

Susisiekimo ministras J. Narkevičius laikosi įsikibęs į savo postą, nepaisydamas vis...

Gyvai / Delfi 11. Derybos dėl trilijonų pandemijos sukrėstai Europai – kas mokės, o kas gaus? (3)

Europos politikams dar nesutarus dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės perspektyvos,...

Italų gydytojas: COVID-19 liga dabar jau kitokia (1)

Naujasis koronavirusas darosi mažiau grėsmingas: jo sukeliama liga nebėra tokia mirtina kaip...

Požėla: nušautas policijos pareigūnas apsaugos liemenės nedėvėjo (187)

Preliminariais duomenimis, penktadienį Mažeikių rajone Birbiliškės kaime nušautas policijos...

Darius Kuolys: ar verta buvo tapti šunsnukių valstybės lyderiu? (402)

„Pažvelkime į intelektualinę prezidento komandą. Kaip būtų puiku, jei joje būtų skirtingai...

Paskelbtos grūdų rinkos prognozės – keisis eksporto lyderis

Statistikos departamento leidinyje „Agrorinka“ paskelbtos pasaulinės grūdų rinkos prognozės.

Ar tikrai visi laukia, kada bus atšauktas karantinas? Visuomenės apklausoje – kitokios nuotaikos blogiausiai jaučiasi jaunesni nei 30 m. žmonės (95)

Nors vis dažniau kalbama apie esą pribrendusią būtinybę nutraukti įvestą karantiną Lietuvoje,...

|Maža didelių žinių kaina