aA
Seimas ir toliau posėdžiaus įprasta tvarka, nuotoliniai plenariniai posėdžiai nebus rengiami. Parlamentarai atmetė Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio antradienį Seimui pateiktas Statuto pataisas, sudarančias galimybę Seimui posėdžiauti nuotoliniu būdu.
Seimas nuotoliniu būdu neposėdžiaus
© DELFI / Andrius Ufartas

Už jas balsavo 37 parlamentarai, prieš buvo 27, susilaikė 54 tautos atstovai. Už tai, kad Statuto pataisos būtų tobulinamos, balsavo 33 Seimo nariai, 80 parlamentarų buvo už pataisų atmetimą.

Diskusijoje dalyvavę Seimo nariai suabejojo ne tik dėl techninių galimybių, bet ir, pavyzdžiui, dėl personalijų svarstymo.

„Toks įspūdis, kad visą likusį laikotarpį gyvensime pandemijos sąlygomis“, – pastebėjo socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Konservatorius Mantas Adomėnas suabejojo, ar galima pasitikėti elektroninio ryšio sistema ir tuo, kad ji sėkmingai dirbs.

„Sunkiai įsivaizduoju, kad galėtume atsiriboti nuo pardavėjų, medikų, policininkų, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu“, – svarstė „valstietis“ Jonas Jarutis.

Seimo pirmininkas V. Pranckeitis įtikinėjo kolegas, kad turime mokytis iš esamos situacijos, o nuotolinis darbas – tai papildoma galimybė dirbti Seimui.

„Čia ne kokios nors privilegijos, o suteikimas galimybės dirbti, jeigu ji būtų apribota“, – sakė V. Pranckietis, paminėjęs ir Astravo atominės elektrinės problemą.

Seimo pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad jei kokiam nors Seimo nariui būtų nustatytas koronavirusas, kiti kolegos turėtų saviizoliuotis, todėl Seimo darbas būtų apribotas.

V. Pranckiečio nuomone, Seimas, priėmęs Statuto pataisas, galėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, kuris įvertintų, ar jos atitinka Konstituciją.

Pagal atmestą projektą, „sprendimą organizuoti Seimo posėdžius nuotoliniu būdu priima Seimo valdyba, jeigu Seimo posėdžiai gali vykti ir sprendimai gali būti priimami realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis ir yra užtikrinamas Seimo nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas, užtikrinamas Seimo nario balsavimui keliamų reikalavimų vykdymas, daromas garso įrašas ir posėdis transliuojamas Seimo interneto svetainėje“.

Šį Seimo valdybos sprendimą, pagal projektą, turėtų patvirtinti Seimas, priimdamas nutarimą pirmajame po šio sprendimo vykstančiame Seimo posėdyje.

Pagal projektą, visus Seimo veiklos procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti šiame Statute ir kituose teisės aktuose arba kai Statuto ir kitų teisės aktų nuostatos negali būti taikomos atsižvelgiant į Seimo posėdžių organizavimo ir sprendimų priėmimo nuotoliniu būdu ypatumus, siūlytų spręsti Seimo posėdžio pirmininkas.

Kai Seimo posėdžiai organizuojami ir sprendimai priimami nuotoliniu būdu, visi dokumentai Seimo nariams ir Seimui būtų teikiami tik elektronine forma.

Statuto pataisas kartu su V. Pranckiečiu teikė Seimo nariai Rimantas Sinkevičius, Rasa Budbergytė, Andrius Mazuronis, Aušrinė Armonaitė, Mindaugas Puidokas.

Šiuo metu galiojančiame Seimo statute nereglamentuotas Seimo posėdžių organizavimas ir sprendimų priėmimas nuotoliniu būdu.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
4.3333

Top naujienos

82-iejų Laima mylimo darbo nė už ką neatsisakytų: čia jaučiasi geriau nei namuose (19)

Laimai Šilalienei – 82-eji, o ji šiandien sporto varžyboms vis dar ruošia jaunuosius raitelius....

Sureagavo į smūgį Lukašenkai: įspėja – Lietuvai tai irgi svarbu (110)

Vilniaus universiteto (VU) politologas Vytis Jurkonis sako, kad pirmadienį Europos užsienio...

Po audros Vilniuje perspėja kitus miestus: naktį gali kilti škvalas, tarnyboms – šimtai pranešimų apie gedimus be elektros likusių vartotojų skaičius vėl šoktelėjo iki 5200 (96)

Nors praėjusią parą Vilnius išvengė škvalo, panašu, kad ketvirtadienį audros išvengti...

Nausėda atsisakė paremti deklaraciją dėl LGBTQ teisių: ne taip sprendžiamos problemos (1082)

Prezidentas Gitanas Nausėda atsisakė pasirašyti Europos Sąjungos (ES) šalių lyderių...

Jau dvi kartas puoselėjamos kaimo sodybos savininkė Viktorija: verslas pats pasirinko mus

Lietuvoje turime nemažai kurortų, į kuriuos vasarą keliauja poilsio, jūros ir saulės...

Virš Alytaus užfiksuotas tikras „monstras“: reginys buvo įspūdingas ir momentais bauginantis (24)

Kai kuriuose Lietuvos miestuose praūžus audrai, žmonės dalijasi užfiksuotos stichijos vaizdais....

Lietuva prieš Ispaniją: palygino, kur pigiau apsistoti, skaniai pavalgyti ir papramogauti (29)

Atlaisvėjus karantino reikalavimams į šalies kurortus plūsta minios žmonių. Ne mažai jų...

Landsbergis: neįsivaizduoju, kaip Lietuvoje suderinti poziciją LGBTQ klausimu (375)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį pareiškė neįsivaizduojantis,...

Arūnas Milašius. Klanas, kuris tarpsta lietuviškose žemėse (17)

Jei galvojate, kad iš Lietuvos žemės (būtent iš žemės, ne iš jos dirbimo) daugiausia naudos...

UEFA naikina 56 metų senumo išvykos įvarčių pranašumo taisyklę (1)

Europos klubinio futbolo pasaulyje – revoliucingas sprendimas. Nuo ateinančio sezono nebus taikoma...