Seimas ketvirtadienį atmetė pataisas su siūlymu įtvirtinti draudimą dirbti su nepilnamečiais asmenims, kurie buvo teisti už seksualinio pobūdžio nusikaltimus prieš vaikus.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Už atitinkamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktą Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektą balsavo 33 Seimo nariai, prieš buvo 6, susilaikė 36 parlamentarai. Už pataisas balsavo socialdemokratai ir liberalai, prieš buvo arba susilaikė konservatoriai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai, kitų frakcijų atstovų balsų buvo abejose pusėse.

Pataisomis siekta įgyvendinti Europos Sąjungos direktyvą dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija.

Pataisomis siūlyta įstatymą papildyti nuostata, kuria tiesiogiai uždraudžiama už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus teistiems asmenims dirbti darbą vaikų socialinėse, sveikatos priežiūros, švietimo įstaigose ir organizacijose, taip pat draudžiama verstis individualia veikla, jeigu ji tiesiogiai susijusi su prižiūrimų vaikų auklėjimu ar jų saugumo užtikrinimu. Draudimas būtų galiojęs nepriklausomai nuo to, ar asmens teistumas yra išnykęs, taip pat jis nepriklausytų darbo funkcijų minėtose įstaigose.

Prieš pataisas pasisakiusiems parlamentarams įtarimų kėlė nuostata, kad vaikas turi būti apsaugotas nuo nusikalstamų veikų „seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui“. Konservatorius Rimantas Jonas Dagys pareiškė, esą taip siekiama įtvirtinti nuostatą, esą vaikas galės pasirinkti lytį, o nei tėvai nei mokytojai tam negalės prieštarauti.

„Mes, perkeldami direktyvą, įvedame naują pagrindą bausti už vaiko seksualinio apsisprendimo laisvės varžymą. Ką tai reiškia? Tai yra socialinė lytis, kur aš vieną dieną jaučiuosi tuo ar tuo ir nei tėvas, nei mokytojas, nei kas nors negalės jam prieštarauti, nes tai yra užkardymas. (...) Aš siūlau tikrai šitą įstatymą atmesti ir siūlyti jį patobulinti taip, kad jis nesikirstų su mūsų supratimu apie auklėjimą, švietimą ir visa kita, nes tai tikrai ne vaiko funkcija apsispręsti kiekvieną dieną, kokios lyties jis yra, o šitos sąvokos čia atsiranda“, - sakė R.J.Dagys.

Panašiai pasisakė ir „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas: „Daugelis Seimo narių palaiko tradicinę šeimą, mano klausimas yra toks, kodėl taip atkakliai, įvairiomis formomis, per įstatymą norite kabutėse prakišti kokius nors žodelius, kurie propaguotų homoseksualų elgesį tarp vaikų“.

„Kodėl, jūs, pavyzdžiui, stengiatės, kad būtų įrašyti kažkokie žodeliai, iš kurių būtų galima daryti sekančius įstatymų sprendimus apie tai, kad vaikui reikia suteikti seksualinę laisvę apsispręsti ar jis berniukas, ar jis mergaitė“, - kalbėjo parlamentaras.

Pataisas pristatęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis tvirtino, jog siūloma norma tiesiog apibrėžia nusikaltimą prieš vaiką. „Nekalbama apie jokias seksualines orientacijas ar tuos dalykus, kuriuos jūs ką tik paminėjote. Kalbama apie nusikaltimo pavadinimą, kuris yra apibendrintai įvardinamas, ir už kokias nusikalstamas veikas žmogus, kuris jas padarė, neturi teisės dirbti su vaikais“, - sakė viceministras.

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sprogimas Lesteryje sulygino namą su žeme: yra sužeistųjų, 2 būklė kritinė atnaujinta 01:52 (83)

Didžiosios Britanijos Lesterio mieste didžiulis sprogimas visiškai sugriovė vietos...

#MeToo Lietuvoje: taisyklė čia viena (378)

Jei vyras nejaučia, ar moteriai jo asistavimas yra priimtinas ir malonus, ar atgrasus, jis turi...

Atšaukė pavojų sostinės prekybos centre skambutis apie sprogmenį – melas (81)

. Policijos departamentas informavo, kad gavo pranešimą, jog Vilniuje, S. Batoro g. 43,...

Žiema paruošė dar vieną siurprizą: atsisveikins stingdančiu šalčiu (5)

Paskutinės vasario dienos bus itin speiguotos, temperatūra naktimis nukris žemiau –25 laipsnių....

Siaubas Šiauliuose: įtariama, kad moteris iš balkono išmetė savo vaiką ir iššoko pati moteriai galimai sutriko sveikata (949)

Šiauliuose iš balkono (ketvirtas aukštas) iškrito 6 metų mergaitė. Pirminiais duomenimis, po...

„Samsung“ pristatė naujus telefonus-flagmanus „Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“ (123)

Pietų Korėjos elektronikos gamintoja „Samsung Electronics“ sekmadienį mobiliųjų technologijų...

Moksleivei darbas prekybos centre virto pragaru – keikė nuo valytojos iki vadybininkės (204)

Esu moksleivė, tačiau tam, kad padėčiau savo tėvams bei galėčiau save aprūpinti, ieškojau...

Atvira lietuvaičio išpažintis: namuose manęs laukia dvi žmonos! (45)

Atvirai prisipažinsiu – šį kartą išgirdusi redaktorės pasiūlytą temą atviram pokalbiui...

Muravjovas: turime problemų su korupcija, jos prevencija – tai signalas vyriausybei (33)

„ Transparency International “ korupcijos suvokimo indekso rezultatai skelbia, kad korupcijos...

Valdininkams blogos žinios: bent trečdalio jų planuojama atsisakyti (462)

Mažinti biurokratiją skaitmenizuojant valstybės paslaugas – taip skamba vienas iš trijų...