aA
Seimas atsisakė imtis parlamentinio tyrimo dėl galimo informacijos nutekinimo buvusiam parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui.
Seimo posėdis
Seimo posėdis
© ELTA / Marius Morkevičius

Už šią Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Dainiaus Gaižausko pateiktą iniciatyvą antradienį balsavo 54 Seimo nariai, prieš buvo 64, susilaikė 8 parlamentarai.

Parlamentarai nesutiko tobulinti nutarimo projektą, siūlantį sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją, kuri nustatytų galimo informacijos apie Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu teisėsaugos atliekamą ikiteisminį tyrimą nutekinimo aplinkybes. Parlamentarų valia, projektas atmestas.

Seimo nariui D. Gaižauskui jau antrą kartą nepavyko įtikinti kolegų, kad situacija yra neeilinė ir reikalauja tyrimo.

“Klausimų liko labai daug, ar buvo nutekinta ta informacija, kiek Seimo narių buvo susipažinę su šia informacija iš anksto? (…) Kreipiuosi į valdančiuosius, nes be jūsų balsų mes nesudarysime komisijos. Ko jūs bijote? Ateikite, pasakykite, atsakykite ir dedame tašką”,- sakė D. Gaižauskas, kviesdamas kolegas palaikyti parlamentinį tyrimą.

Jo teigimu, kalba eina apie mažamečių prievartavimą, todėl negaIima palikti jokių neatsakytų klausimų ir abejonių.

Atmestame nutarimo projekte buvo siūloma, kad komisijoje dirbtų 13 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių parlamentarų, kurie tyrimą atliktų ir išvadą pateiktų Seimui iki šių metų balandžio 30 d.

Tyrimo komisijai buvo pasiūlyta atsakyti į 12 klausimų. Parlamentinio tyrimo iniciatoriai siekė išsiaiškinti aplinkybes, „susijusias su netikėtu Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus pareiškimu apie Seimo nario mandato atsisakymą ir kiek šios aplinkybės yra galimai susijusios su tuo, kad Kristijonui Bartoševičiui iš anksto galėjo būti atskleista informacija apie jo atžvilgiu teisėsaugos atliekamą ikiteisminį tyrimą“.

11 komisijai siūlomų ištirti klausimų susiję su politikais ar valstybės tarnautojais. Tačiau jei komisija nenustatytų aplinkybių, kurios informacijos nutekėjimą Kristijonui Bartoševičiui susietų su politikais ar valstybės tarnautojais, buvo siūloma aiškintis, ar informacija K. Bartoševičiui netapo prieinama kitu būdu, tai yra iš Lietuvos policijos, Lietuvos Generalinės prokuratūros arba asmenų, kitais būdais gavusių informaciją apie teisėsaugos veiksmus?

Komisiją buvo siūloma įpareigoti ištirti š. m. sausio 20 d. Generalinės Prokurorės Nidos Grunskienės vizito pas Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę–Nielsen aplinkybes, jo derinimą, susitikimo dalyvius.

Opozicija norėjo žinoti, koks buvo Generalinės Prokurorės Nidos Grunskienės žodžiu pateikto pranešimo turinys: ar buvo įvardinta kada prokuratūra norėtų, kad būtų sušaukta neeiline sesija; ar buvo paminėta dėl kokių nusikalstamų veikų atliekamas ikiteisminis tyrimas; ar buvo paminėta Seimo nario pavardė, dėl kurio imuniteto panaikinimo bus kreiptasi?

„Jei nebuvo įvardintas konkretus asmuo, ar buvo paminėta frakcija, kuriai Seimo narys priklauso, arba Seimo nario priklausomybė Seimo pozicijai arba opozicijai?“,- klausia tyrimo iniciatoriai.
Atmestame nutarimo projekte klausiama, ar Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen Generalinės Prokurorės patikėta informacija pasidalino su savo sekretoriato, Seimo kanceliarijos valstybės tarnautojais arba asmeninio politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojais bei kitų institucijų valstybės tarnautojais?

„Ar apie (...) Generalinės Prokurorės vizitą ir jo turinį, kuriuo nors laiku tarp š. m. sausio 20 d. ir sausio 23 d., buvo informuoti kiti Seimo nariai, Seimo frakcijos, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, valdančiąja koaliciją sudarančių partijų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariai? Jei taip, kokiems asmenims, kada ir kodėl buvo pateikta informacija?“,- klausia Seimo opozicija.

Ją domina ir tai, ar po Generalinės Prokurorės Nidos Grunskienės vizito, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen buvo susitikusi su Seimo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos, šios partijos ar partijos administracijos nariais, Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte ar Vyriausybės nariais?

Jei Seimas būtų pritaręs tyrimui, Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei – Nielsen tektų atsakyti, „ar asmeniškai ar per kitą asmenį skambino, siuntė bet kokios formos pranešimą, elektroninį laišką ar kokia kita forma bendravo su tuometiniu Seimo nariu Kristijonu Bartoševičiumi?“

Per parlamentinį tyrimą būtų siekiama išsiaiškinti, ar š. m. sausio 20 d. Seimo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos seniūnė ar kiti frakcijos atstovai skambino, siuntė bet kokios formos pranešimą, elektroninį laišką ar kokia kita forma bendravo su tuometiniu Seimo nariu Kristijonu Bartoševičiumi? Jei taip, kokia informacija buvo perduota Seimo nariui?

Informacijos nutekinimo istorijoje būtų aiškinamasi, kuriems asmenims prokuratūroje ir policijoje buvo žinoma apie Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu atliekamą ikiteisminį tyrimą ir faktą, kuomet bus kreipiamasi į Seimą dėl Kristijono Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo?

Parlamentinio tyrimo iniciatyvą savo parašais parėmė Seimo nariai Dainius Gaižauskas, Aušrinė Norkienė, Aurelijus Veryga, Saulius Skvernelis, Andrius Mazuronis, Viktoras Fiodorovas, Jonas Pinskus, Agnė Širinskienė, Jonas Jarutis, Rita Tamašunienė, Kęstutis Mažeika, Vytautas Bakas, Algirdas Butkevičius, Zigmantas Balčytis, Valius Ąžuolas, Aidas Gedvilas, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Orinta Leiputė, Rasa Budbergytė ir kiti.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.0000

Top naujienos

Girtam teisėjui pritaikyta malonė paprastiems pareigūnams negalioja: dvigubi standartai tiesiog glumina (3)

Kaltinamieji riaušių byloje sukėlė milžinišką šou, nes vienas iš juos teisiančių teisėjų...

Bronzinis latvių triumfas: pasaulio čempionatas užbaigtas dramatiška pergale prieš JAV

Pasaulio čempionato mažajame finale Tamperės mieste (Suomija) Latvijos rinktinė po pratęsimo 4:3...

Aurimas Perednis, laida Iš esmės, Virginija Spurytė

Gudrus konservatorių planas virto šnipštu: lemiamas vaidmuo – Šimonytei (33)

Konservatorių paskelbtas planas surengti pirmalaikius Seimo rinkimus ir taip esą po kilusio kvitų...

Į paskutinę kelionę išlydėta aktorė Daiva Rudokaitė: amžinojo poilsio atgulė Romainių 1-osiose kapinėse

Sekmadienį į Kauną atvykę artimieji, kolegos ir bičiuliai į paskutinę kelionę išlydėjo...

Rimvydas Valatka. Du rašizmo mitai

Moskovijos reichas, it Afrikos dramblys, drambliuką išnešiojantis per porą metų, jau 15 mėn....

Karas Ukrainoje. Rusija perspėjo Vakarus, kad jie žaidžia su ugnimi Rusijoje kilo dar vienas gaisras: šįkart netoli Sankt Peterburgo (5)

Naktį į sekmadienį Rusijos okupacinės pajėgos visoje Ukrainoje vėl paleido bepiločius...

Kai byra ašaros, Užkalnis valgo: į šį restoraną neleidžia sau ateiti net oligarchai (3)

Gerą klausimą iškėlė vienas skaitytojas: ar negėda rašyti apie maistą ir kvepalus tuo metu,...

Turkijoje baigėsi balsavimas antrajame rinkimų ture (1)

Turkijoje sekmadienį užsidarė balsavimo punktai – baigėsi istorinis antrasis rinkimų turas,...

Gausios gelbėtojų pajėgos kovoja su ugnimi – lentpjūvėje Panevėžio rajone kilo gaisras

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Panevėžio rajone kilo gaisras lentpjūvėje.