Seimo opozicijai nepavyko įtikinti valdančiųjų ištirti Vilniaus miesto valdžios ketinimų parduoti administracinį pastatą dešiniajame Neries krante. Nors iš pradžių valdantieji vaizdavo, kad pritartų ketinimams išsiaiškinti, kodėl Lietuvos sostinė pateko į tokią prastą finansinę padėtį, kad miesto įsiskolinimai pasiekė 750 mln. Lt, tačiau galiausiai užblokavo nutarimo priėmimą, mat jame opozicijos pastangomis atsirado aiški nuostata, kad Seimas sudarys laikinąją komisiją ir tirs, ar planai parduoti bei po to nuomotis savivaldybės pastatą yra skaidrūs.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Už „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūno Valentino Mazuronio iškeltą idėją, kuriai alternatyvų projektą parengė konservatorių-krikdemų frakcijos vadas Jurgis Razma, antradienį balsavo 43 Seimo nariai, prieš buvo 8 parlamentarai ir 39 tautos atstovai susilaikė.

Kadangi balsuojančiųjų prieš ir susilaikiusių skaičius buvo didesnis, laikoma, kad nutarimo projektui nepritarta ir jis grąžintas tobulinti.

Opozicijoje dirbantys „tvarkiečiai“ pasipiktino konservatorių mero Vilniaus Navicko norais sunkmečiu parduoti savivaldybės administracijos pastatą, o vėliau jį nuomoti. Pasak V. Mazuronio, jeigu sostinės savivaldybė trūkstant lėšų ir spaudžiant skoloms parduos dangoraižį, šalyje bus sukurtas precedentas ir tokiu pavyzdžiu gali pasekti visos Lietuvos savivaldybės.

Politikas buvo užregistravęs atitinkamą nutarimo projektą, bet konservatoriai parlamente sukurpė alternatyvų dokumentą, kurį V. Mazuronis pavadino „smulkaus razmiško elgesio pavyzdžiu“. Konservatoriai pasiūlė tirti ne dar neįgyvendintus ketinimus parduoti pastatą, o esamą miesto situaciją, kai skolos pasiekė kritinę ribą.

Valdantieji siūlė tirti 2007-2009 m. metais priimtus sprendimus. Tai būtų reiškę, kad į tyrimo sritį būtų patekę ir tie sprendimai, kuriuos priėmė ankstesnė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovo, buvusio miesto mero, dabartinio europarlamentaro Juozo Imbraso vadovauta koalicija, kurioje konservatoriai nedalyvavo.

„Tvarka ir teisingumas“ savo ruožtu norėjo, kad tyrimo laikas būtų išplečiamas iki 2002 m. Tokiu atveju į tyrimo sritį būtų patekę ir liberalcentristo Artūro Zuoko bei jo bendražygių nuveikti darbai.

Vis tik dauguma Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos frakcijos narių išsakė nuomonę, kad, nors Vilniui ne itin pasisekė su vadovybe, tačiau esą Seimo inicijuojamas tyrimas prieštarautų Konstitucijai, nes taip suplaktų valdžias.

„Vilniui nesiseka su vadovais“, - sakė konservatorius, buvęs sostinės tarybos narys Kęstutis Masiulis ir pabrėžė manąs, kad jo partijos kolegai V. Navickui ne itin sekasi valdyti miestą. Vis tik parlamentaras teigia, kad balsavime nugalėjo protas, mat parlamentas negali tiesiogiai kištis į savivaldos reikalus.

DELFI primena, kad skolų slegiamo Vilniaus miesto valdžia skaičiuoja, jog 14 500 kvadratinių metrų ploto pastato pardavimo sandorio suma gali siekti 80-100 mln. Lt. Pardavusi pastatą, reikiamas patalpas savivaldybė nuomotųsi iš naujųjų pastato savininkų. Nuomos kaina esą priklausytų nuo rinkos ir šiuo metu siektų apie 55 Lt už kvadratinį metrą.

Pasak V. Navicko, dangoraižio pardavimo sąlygos būtų griežtos, pastatą galėtų įsigyti ne mažos įmonės, o tik patyrę, dideli, gerą reputaciją turintys fondai. Pagrindinė pardavimo sąlyga – pastatas turės būti nuomojamas ne mažiau nei 30 metų, savivaldybė turėtų pirmumo teisę jį išpirkti.

Pardavus pastatą gauti pinigai būtų naudojami esamoms skoloms užkamšyti, vėluojančioms algoms mokėti, darželių ir mokyklų renovacijai. V. Navickas tikisi, kad atidavus likusią 20 mln. Lt paskolą už savivaldybės pastato statybą, liks 70-80 mln. Lt.

2004 m. Konstitucijos prospekte išdygusio savivaldybės dangoraižio statyba kainavo per 74 mln. Lt, jo kreditą savivaldybė įsipareigojusi padengti per 14 metų – savivaldybei dar likę išmokėti 20 mln. Lt paskolos. Per metus savivaldybė už pastato nuomą savo įmonei, pastato savininkei „Vilniaus kapitalinė statyba“ moka apie 7,9 mln. Lt.

Galutinį sprendimą dėl 20 aukštų pastato pardavimo turėtų priimti Vilniaus miesto taryba, tačiau privatizavimu susidomėjo prokurorai. Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl savivaldybės „planų teisėtumo ir pagrįstumo, dėl galimų įstatymų pažeidimų disponuojant savivaldybės turtu“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1887)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Siunčia žinią žemę pirkusiems neteisėtai – nori ją atimti (186)

Kai paaiškėjo, kad realiai žemės saugikliai neveikia ir agroverslo grupės sėkmingai superka...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime pildoma (53)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Lietuvos banką papiktino kai kurios automobilių draudimo kainos (14)

Draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis papildyta (74)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Juknevičius: tikrai nesiruošiu miegoti specialiai DELFI iš Saltos

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis vis dar yra tas ekipažas, kuris Dakaro ralyje pasiekė...

Naujasis Skvernelio kancleris startuoja su algos priedu už net nepradėtą darbą (211)

Nuo trečiadienio, sausio 17 dienos, Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kancleriu pradeda...

Neįtikėtina nuojauta: dingusį sužeistą sūnų surado pasamdęs sraigtasparnį (3)

Australijoje vieno nepilnamečio, kuris pateko į avariją ir 30 valandų praleido įstrigęs savo...

Kaip metų spalvą prisijaukinti namuose? (1)

„ Pantone Color Institute“ kasmet paskelbia spalvą, kuri bus dažniausiai matoma mados...

Skausmo draskomą moterį medikai gydė tarsi akli (14)

Jungtinės Karalystės gyventoja po 6 metus kęsto skausmo nutarė nepaklusti gydytojų...