aA
Lietuvos Seimas nutarė kreiptis į Europos Parlamentą (EP) ir paraginti jį atmesti Editos Estrelos rezoliucijos projektą dėl seksualinės bei reprodukcinės sveikatos ir teisių.
Petras Gražulis
Petras Gražulis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Antradienį Seimas priėmė "tvarkiečio" Petro Gražulio parengtą Lietuvos Seimo rezoliuciją. Už ją balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 14, aštuoni susilaikė.

Šį kreipimąsi palaikė visų parlamento frakcijos atstovai, išskyrus Liberalų sąjūdžio. Jam nepritarė ir dauguma socialdemokratų.

Savo rezoliucija Lietuvos parlamentarai išreiškė susirūpinimą dėl europarlamentarės Edite Estrela iš Portugalijos parengto dokumento, nes jis esą kelia grėsmę konstitucinei šeimos sampratai, konstitucinei tėvų teisei ir pareigai - auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais bei prieštarauja Europos Sąjungos teisei.

Lietuviškoje rezoliucijoje taip pat sakoma, kad "Europos Parlamente priėmus minėtą rezoliuciją, Europos Sąjungos šalys būtų raginamos užtikrinti, kad masturbacija ankstyvoje kūdikystėje prisideda prie lytinio švietimo bei kad vaikai iki 6 metų jau turi žinoti apie intymius santykius tarp tos pačios lyties, o iki 9 metų jau turi gauti informacijos apie kontracepcijos metodus".

"Paniekinamos visos mūsų tradicijos, tikėjimas, tai įvardijama kaip stereotipai ir prietarai – tos mūsų tradicijos, ta mūsų kultūra, kurioje augome, kurioje mes gyvenome. Dar labiau stebina tai, kad jau pačioje ankstyvoje jaunystėje privalo supažindinti moksleivius su lyties keitimo operacija, su jos privalumais ir kitais dalykais. 43 rezoliucijos straipsnis faktiškai privaloma tvarka propaguoja įvairiausius homoseksualinius iškrypimus ir įpareigoja valstybes tai propagandai skirti itin daug laiko ir pinigų", - europarlamentarės rengtu dokumentu piktinosi P.Gražulis.

"Norėčiau pabaigoje pasakyti: savotiškas pedofilijos įteisinimas. Kitaip negaliu įvardyti šios rezoliucijos", - pareiškė jis.

Socialdemokratei Giedrei Purvaneckienei atkreipus dėmesį, kad apie masturbaciją E.Estrelos rezoliucijoje nekalbama, P.Gražulis teigė, jog apie tai kalbėta ankstesniame EP rezoliucijos variante.

Kita socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė P.Gražulio dokumentą pavadino rašliava, darančia gėdą Seimui.

"Ar jūs pats skaitėte E.Estrelos rezoliucijos tekstą, nes savo rezoliucijoje teigiate melą apie kūdikystę ir vaikų švietimą? E.Estrelos rezoliucijoje kalbama apie pradinį ir vidurinį vaikų lytinį ugdymą. Ten nėra tų nesąmonių, kurias jūs teigiate savo rezoliucijos trečiojoje pastraipoje. Ar jūs norite, kad Lietuva pažeistų vaiko teisę gauti žinias ir mokslu grįstą lytinio ugdymo informaciją? Ar jūs norite, kad Lietuvos vaikai būtų tokie pat neišprusę, kaip ir jūs pats?" - klausė A.M.Pavilionienė.

Konservatorius Rimantas Dagys pareiškė matąs sistemines ir gerai finansuojamas pastangas nušalinti tėvus nuo ugdymo proceso.

"Ar nemanytumėte, kad Seimas turėtų imtis tam tikros iniciatyvos ir galbūt sudaryti darbo grupę, kuri nuosekliai peržiūrėtų mūsų Švietimo ir kitus įstatymus, kuriame tėvų teisė į ugdymą būtų nuosekliai iš principo ginama, nes tokį beprecedentinį kišimąsi ir nurodinėjimą mes jau pergyvenome sovietmečiu ir dabar iš panašių žmonių mes girdime tas pastangas ir čia, Seimo salėje, toliau?" - siūlė parlamentaras.

Tuo metu socialdemokratė Birutė Vėsaitė sakė, kad Lietuvoje atlikta vaikų ir jaunuolių apklausa parodė, jog jiems nepakanka žinių apie lytinį švietimą, todėl Seimo narė siūlė specialiai tam rengti pedagogus.

Vėliau P.Gražulis per plenarinį posėdį informavo, kad EP minimos E.Estrelos rezoliucijos nepriėmė kelių balsų skirtumu.

Strasbūre vykstančioje plenarinėje sesijoje buvo pritarta alternatyviai rezoliucijai, kurią parengė Europos liaudies partijos bei Europos konservatorių ir reformistų frakcijos.

Priimtoje rezoliucijoje pažymima, kad lytinės ir reprodukcinės sveikatos ir teisių, taip pat lytinio švietimo mokyklose politikos formavimas ir įgyvendinimas patenka į valstybių narių kompetencijos sritį, o ES gali prisidėti skatindama valstybių gerąją patirtį, pranešė EP.

Šiam tekstui pritarė 334 EP nariai, nepritarė 327, o susilaikė 35. Nesutikdama su EP pozicija, pranešėja E.Estrela atsiėmė savo pavardę ties priimtu dokumentu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paskutinių atodūsių liudininkas: kas vyksta su ligoniu, atsidūrusiu koronaviruso reanimacijoje (87)

Kaip ir didžiuma Romos jaunuolių Edoardo Lucci vakarais skuba paskutinio aperityvo, nes šeštą...

Lietuvių įmonė pasiūlė algą mokėti nors ir kasdien: ekspertai nauda abejoja (28)

Laikinojo įdarbinimo agentūra „ Biuro “ pasiūlė naujovę – darbuotojai gali išsimokėti...

Jack Losh | D+ nariams

Rusijos kariai Kalnų Karabache – aiški pergalė Maskvai

Sudarius šešias savaites trukusią kovą nutraukusias paliaubas mūšio lauke liks rusų kariai –...

Pasitikrinkite, ar jūsų nekankina metabolinis sindromas: endokrinologė išvardijo pagrindinius požymius (4)

XIX amžiaus žudikas – metabolinis sindromas. Gali būti, kad apie šį sindromą nė negirdėjote,...

Kava su vadovu. Pandemija padėjo pasiekti tai, ko bankai tikėjosi jau penkerius metus (12)

Pandemijos ir karantino metu vieni iš geriausių lakmuso popierėlių, kaip sekasi šalies...

Medikų atlyginimų didinimui pinigų 2021 metų biudžete kol kas nenumatyta (25)

2021 metų biudžete kol kas nenumatyta lėšų didinti medikų atlyginimus, sako valdantieji....

Naujas tyrimas pateikė atsakymą į svarbų klausimą: kiek laiko išlieka imunitetas prieš COVID-19? (8)

Turime kol kas geriausią atsakymą ir visiems labai rūpimą klausimą: kiek laiko išlieka...

Paskaičiavo, kada verta pirkti nuosavą būstą ir kokiais atvejais nuomotis yra nuostolinga (27)

Į klausimą, ką rinktis: mokėti būsto nuomą ar investuoti į nuosavą nekilnojamąjį turtą,...

Žiniasklaida: Šiaurės Korėjos lyderis kiniška vakcina paskiepytas nuo koronaviruso

Šiaurės Korėjos vadovas Kim jong-unas ir jo šeima, anot žiniasklaidos, jau paskiepyti nuo...

Svečias iš atogrąžų miškų jau skelbia Kalėdas: Feisbuke plinta „kalėduko“ nuotraukos

Pražydęs kalėdinis kaktusas daugelio namuose jau pranašauja artėjančias šventes, parduotuvėse...

|Maža didelių žinių kaina