Sugiedoję valstybės himną, parlamentarai ketvirtadienį vėlai vakare baigė pratęstą eilinę pavasario sesiją. Seimo posėdžio pirmininkas jos pabaigą paskelbė 22 val. 46 minutės. Po posėdžio parlamentarai dar iki vidurnakčio linksminosi Seimo pirmininko Artūro Paulausko surengtame priėmime.
Seimas
© DELFI
Paskutinė sesijos diena buvo ypač produktyvi. Parlamentas patvirtino 12-osios Vyriausybės programą ir priėmė ministrų priesaiką, suteikdamas įgaliojimus veikti socialdemokratų lyderio Algirdo Brazausko sudarytam ministrų kabinetui.

Tai viena iš greičiausiai suformuotų ir patvirtintų Vyriausybių. Nuo premjero kandidatūros pateikimo ir patvirtinimo iki Vyriausybės programos patvirtinimo Seime praėjo pusantros savaitės. Seimas ketvirtadienį taip pat įtvirtino valdžios perėmimą Seime, pasikeitus valdančiajai daugumai.

Parlamentarai slaptu balsavimu buvusį opozicijos lyderį Vytenį Andriukaitį išrinko ketvirtuoju A.Paulausko pavaduotoju, pakoregavo Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos sudėtį bei patvirtino naujus kai kurių Seimo komitetų pirmininkus ir pavaduotojus.

Iki šiol liberalų turėtus komitetų pirmininkų postus užėmė socialdemokratai, o socialliberalai išlaikė savo pozicijas. Opozicinėmis naujai Seimo socialdemokratų ir socialliberalų daugumos patvirtintai Vyriausybei posėdyje pasiskelbė Liberalų ir Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos.

Liberalų frakcijos, kaip didžiausios opozicinės frakcijos, seniūnas ekspremjeras Rolandas Paksas oficialiai perėmė opozicijos lyderio postą. Tris atstovus Seime turinti Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga taip pat apsisprendė pasitraukti į opoziciją.

Liberalai, konservatoriai ir modernieji krikščionys demokratai balsavo prieš Vyriausybės programos patvirtinimą. Kitų partijų atstovai balsavo už, susilaikė arba balsavime nedalyvavo. Iš viso šio partijos Seime vienija 45 narius.

Ketvirtadienį Seimas taip pat ratifikavo Lietuvos ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko bendrąją sutartį, priėmė Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo įstatymą, Nuodingųjų medžiagų kontrolės įstatymą, Baudžiamojo ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksų, Vyriausybės įstatymo, Vietos savivaldos įstatymo, Kelių fondo įstatymo bei Statybos įstatymo pataisas, taip pat nutarimus dėl Valstybės kontrolės 2000 metų veiklos ataskaitos įvertinimo, Valstybės strateginių atsargų kaupimo ir išlaikymo programos patvirtinimo ir Žurnalistų etikos inspektoriaus atlyginimo.

Seimas nusprendė padaryti prieštaringai vertinamų Aukštojo mokslo įstatymo pataisų svarstymo pertrauką. Prieš pataisas, įtvirtinančias naują mokesčio už studijas tvarką, šią savaitę prie Seimo piketavo aukštųjų mokyklų studentai.

Seimo pirmininko Artūro Paulausko teigimu, iš 413 sesijoje numatytų svarstyti teisės aktų projektų, 157 svarstymo procedūros buvo užbaigtos, 154 yra svarstymo stadijoje, o 29 nebuvo pateikti. Iš numatytų svarstyti 30 eurointegracinių įstatymų nebuvo priimti tik 5, o likę - priimti arba yra svarstymo stadijoje.

Tačiau kadangi nebuvo pradėtas eurointegracijai reikalingų Konstitucijos pataisų dėl žemės pardavimo užsieniečiams svarstymas, Seimas ketina dar iki rudens susirinkti į neeilinę sesiją.

Šioje sesijoje, pasak A.Paulausko, taip pat turi būti apsvarstytos ir įstatymo pataisos, reikalingos užbaigti JAV bendrovės "Williams International" ir Rusijos bendrovės "Jukos" ilgalaikį susitarimą dėl naftos tiekimo.

Naujoji dauguma atsisakė šias Vyriausybės pateiktas pataisas svarstyti ypatingos skubos tvarka, motyvuojant tuo, jog reikia laiko naujai Vyriausybei susipažinti su pataisomis ir išnagrinėti jų teisines pasekmes. Kol kas neaišku, kada gali būti sušaukta neeilinė sesija.

Pagal Seimo Statutą, neeilinę sesiją gali sušaukti Seimo pirmininkas ne mažiau kaip vieno trečdalio visų parlamentarų siūlymu, o kai kuriais Konstitucijoje numatytais atvejais ir šalies prezidentas. Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (179)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (33)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (399)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (13)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...

Štai kiek kavos puodelių jums kainuoja narystė ES (7)

Briuselis 2018 metus pradėjo drąsiu, bet paprastu teiginiu: narystė Europos Sąjungoje yra labai...

Vadinamasis Jolie genas – ne toks pavojingas, kaip manyta iki šiol (1)

Moterų, kurios yra pavojingo vėžio gen o nešiotojos, onkologinės ligos atveju galimybės...

Švedijos pakilimo istorija: kodėl jiems sekasi (235)

Švedijoje susiformavusiai ekonominei ir socialinei politikai didelės įtakos turėjo šalyje...

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (861)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Iš kelto Ryga-Stokholmas iškrito lietuvis, jo paieškos bevaisės (109)

Šeštadienį vakare iš „Tallink“ kelto „Isabelle“ iškrito lietuvis. Jo gelbėjimo...