aA
Suvalkiečiai į vakcinaciją pažvelgė išties kūrybiškai: Marijampolėje pradėta akcija „Atvežk pasiskiepyti senjorą ir būsi paskiepytas pats“. Miesto meras Povilas Isoda sako, kad tokia iniciatyva smarkiai prisidėjo prie pagreitėjusių vakcinacijos tempų. Kol premjerė Ingrida Šimonytė žeria kritiką savo tvarką įvedančioms savivaldybėms, Marijampolės meras į skiepijimo procesą siūlo žiūrėti be biurokratinių akinių.
Povilas Isoda
Povilas Isoda
© DELFI / Domantas Pipas

Marijampolės meras: „Tiesiog sujungėme du norus“

Pasak Marijampolės mero, miestas jau kuris laikas turėjo problemų su senjorų vakcinavimu, mat senoliai nesutiko skiepytis AstraZeneca vakcinomis:

„Šios vakcinos visada turėjome daugiausiai. Ta užduotis, kurią jautėme ir iš ministerijos, ir nacionaliniu mastu – pasiekti atitinkamą žmonių kiekį. Išnaudojom daug kvietimo būdų, pajungėm įkalbinėjimus. Ši akcija buvo skirta pritraukti vyresnius žmones, kurie nepaliko savo telefono numerių ar jie pasikeitė. Jie neskaito soc. medijos ir laikraščius ne visi turi“, – Aurelijui Bezekavičiui LNK pasakoja Marijampolės meras.

Savo vakcinacijos tvarką įvedęs Marijampolės meras: mes daug ką viešai nutylime
© jp.lt

Taip esą gimė mintis, kad geriausiai juos gali pasiekti artimieji: „Mes puikiai žinome, kad jaunesni žmonės nori skiepytis Pfizer vakcina, o jos negalima gauti mūsų savivaldybėje ne pagal prioritetą. Tai mes tiesiog sujungėm šiuos du norus į krūvą ir rezultatas yra puikus: pavyko pritraukti ir vyresnių senjorų, tikrai solidaus amžiaus, kurių kitu būdu tikriausiai būtume nepasiekę“, – pasakoja P. Isoda.

Vakcinavimo procesas: apie ką viešumoje kalbama nepakankamai?

Jaunesni žmonės, pasakoja meras, turėjo motyvaciją įkalbinėti senolius, nes tokiu būdu galėjo ir patys gauti skiepą. Ir senoliai, ir juos atvedę artimieji turėjo progą skiepytis taip norima Pfizer vakcina. Akcija, pasak miesto vadovo, pasiteisino net labiau, nei tikėtasi. Vis dėlto, mero teigimu, viešumoje per mažai kalbama apie tai, kaip stipriai skiriasi vakcinavimo procesai, kai kalbama apie Pfizer ar AstraZeneca vakcinas:

„Konkrečiu mūsų atveju Marijampolėje mes AstraZeneca siūlėme visiems dvidešimčiai prioritetų, dabar skiepijam 55+ grupę, perklaustos visos didžiosios įmonės, kuriose yra virš 100 darbuotojų, visi pareigūnai, senjorai, žmonės su lėtinėmis ligomis. Trečia diena skiepijam tikrai platų ratą žmonių, bet maksimaliai pavyksta paskiepyti 300 žmonių. Tikrai manau, kad mums jau reikia galvoti apie tai, kad AstraZeneca siūlytume visiems. Dabar – vienintelis laikas, kai ši vakcina gali būti paklausi.“

Premjerė kritikuoja savivaliavimą, meras siūlo daugiau kūrybiškumo

Galimybių pasas, sako P. Isoda, tampa didžiule motyvacija, dėl kurios žmonės turėtų sutikti skiepytis bet kokia vakcina, todėl reikėtų suskubti efektyviai išnaudoti AstraZeneca vakcinų likučius, kol juntamas kitų vakcinų trūkumas: „Jei lauksime, kol Pfizer pasieks 45+, 55+ ir žemyn amžiaus grupes – AstraZeneca tikrai rinksis absoliuti mažuma mūsų gyventojų“.

COVID-19 vakcinos
COVID-19 vakcinos
© Shutterstock

Marijampolė – ne vienintelė savivaldybė Lietuvoje, įvedusi savo vakcinavimo tvarką. Premjerė Ingrida Šimonytė tokias iniciatyvas vadina savivaliavimu. Visgi, meras sako griežto nuosprendžio iš šalies valdžios nesulaukęs:

„Ministras pripažino, mačiau ir viešai paskelbė, kad nėra noro susekti ir pagal raidę kažką nubausti. Manau, kad mes visi, tiek premjerė, tiek savivaldybės – esame suinteresuoti, kad paskiepytume kuo daugiau žmonių.“ Vienodos taisyklės skirtingoms savivaldybėms, anot Marijampolės mero, neveikia, o į skiepijimo procesą reikia žiūrėti kūrybiškai.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(102 žmonės įvertino)
4.6373

Top naujienos

Profesorė Žvirblienė įspėjo, kas grėstų, jeigu į Lietuvą atklystų jau Europoje plintanti COVID-19 atmaina (120)

Po Europą pradėjusi plisti indiškoji delta koronaviruso atmaina , dar žinoma kaip B.1.617.2,...

Baltarusių žurnalistė per „interviu“ su Pratasevičiumi atviru tekstu pasakė: netikiu nė vienu žodžiu (1)

Pirmadienį Baltarusijos valdžios surengtoje spaudos konferencijoje netikėtai pasirodė ir...

Seimo vicepirmininkas – susirinkusiems į mitingą: linkiu visiems įkvėpti ramybės ir važiuoti namo reikalavimų įgyvendinti nežada (514)

Antradienį prie Seimo prasidėjo tris dienas truksiantis „Didžiojo Šeimos gynimo maršo“...

Euro 2020 pilname stadione: Vengrija – Portugalija gyvai (47)

Europos futbolo čempionate startuoja didžiausią intrigą keliančios ir „mirtininkų“ vadinamos...

Savo hobius regione pavertė gaunamomis pajamomis: pasirinko kitokią veiklą nei kiti kaime gyvenantys žmonės (33)

Liepos Julijos džiaugsmas – žirgai, o Jono – parasparniai, štai apie tokius hobius ir darbus,...

Dėl Pravieniškių pareigūnų kaltės verslininkai susikrovė įspūdingą pelną (44)

Pravieniškių pataisos namai neteisingai apskaičiavo ir taikė palyginamąsias šilumos gamybos...

Latvija atsiveria: karantinuotis ir testuotis nereiks turintiems COVID pažymėjimą (1)

Latvijoje nuo birželio 16 dienos švelninami reikalavimai asmenims, atvykstantiems iš užsienio,...

Karantino laikotarpiu atsiradusį laisvą laiką mokytojas Saulius užpildo šamaniškų būgnų gaminimo terapija

„Balandis – žiauriausias mėnuo, skleidžiąs alyvas virš dykynės“ – ši T. S. Elioto...

Iš duomenų mokslininko – įspėjimas dėl pavojingos mutacijos: akivaizdu, kad reikia skubinti skiepijmą sako, kad turi būti tikslas suskiepyti 90 procentų populiacijos (7)

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius sako, kad vakcinacija turėtų vykti sparčiau....