aA
Sostinės valdžia, jau šįmet užsimojusi parduoti savivaldybės administracijos pastatą ir jo patalpas nuomotis, neatmeta, kad ateityje jį gali vėl įsigyti. Už sandorį planuojamus gauti 80-100 mln. litų ketinama panaudoti skoloms grąžinti bei savivaldybės vykdomoms funkcijoms pirkti.
Savivaldybės dangoraižį parduodantis V.Navickas pritartų ir Seimo rūmų pardavimui
© A.Didžgalvio nuotr.

Vilniaus valdžia skaičiuoja, kad 14 500 kvadratinių metrų ploto pastato pardavimo sandorio suma gali siekti 80-100 mln. litų. Pardavusi pastatą, reikiamas patalpas savivaldybė nuomotųsi iš naujųjų pastato savininkų. Nuomos kaina esą priklausytų nuo rinkos ir šiuo metu siektų apie 55 Lt už kvadratinį metrą.

„Lietuvoje tai naujas procesas, bet pasaulyje absoliučiai normalus dalykas, kai fondai išperka valstybės ar savivaldybės turtą, o po to jį tos organizacijos nuomojasi“, - antradienį žurnalistams sakė Vilniaus meras Vilius Navickas. Esą Švedijoje tokiu būdu parduoti teismų, policijos, prokuratūros pastatai.

Pasak V. Navicko, pardavimo sąlygos bus rimtos, griežtos, pastatą galės įsigyti ne mažos įmonės, o tik patyrę, dideli, gerą reputaciją turintys fondai. Pagrindinė pardavimo sąlyga – pastatas turės būti nuomojamas ne mažiau nei 30 metų, savivaldybė turės pirmumo teisę jį išsipirkti.

Įvykdžius sandėrį gauti pinigai bus naudojami esamoms skoloms užkamšyti, vėluojančioms algoms mokėti, darželių ir mokyklų renovacijai. V. Navickas tikisi, kad atidavus likusią 20 mln. paskolą už savivaldybės pastato statybą, liks 70-80 mln. Lt.

„Mes neieškome naujų burbulų. Kokie gali būti geresni laikai? Visi ekspertai sako, kad tokio burbulo, koks buvo, daigiau nebus“, - į klausimą, ar dabar tinkamas metas parduoti savivaldybės pastatą, atsakė V. Navickas. Pasak jo, atėjus geresniems laikams, jei bus poreikis, bus galima pastatą vėl išsipirkti. Savivaldybės pastatą ketinama parduoti dar šįmet.

Pritartų ir Seimo rūmų pardavimui

V. Navicko teigimu, ne taip svarbu, ar sėdima nuomotame, ar savame pastate, svarbu - teikti paslaugas miestiečiams. „Šiandien situacija tokia, kad finansiniai srautai mums neleidžia normaliai atlikti daugelio funkcijų. (...) Čia kaip ir nėra alternatyvos“, - teigė Vilniaus meras.

V. Navickas neigė opozicijos priekaištus, kad viskas daroma slaptai – esą pirmą kartą visą savivaldybės turtą galima rasti internete. V. Navicko teigimu, vykdoma turto reforma – atsakas į ankstesnės valdžios įsiskolinimus.

Esą pastaraisiais metais savivaldybės įsiskolinimai nuolat didėjo, o dabar siekia 760 mln. Lt.

Tokia situacija, pasak mero, verčia ieškoti tam tikrų sprendimų. Antra, sako jis, savivaldybė turi susitelkti į viešųjų paslaugų teikimą, o ne turto valdymą.

Vilniaus mero teigimu, savivaldybės pastatas galbūt būtų parduodamas ir tuomet, jei savivaldybės skolų nebūtų - esą tai – „normalaus valdymo dalis“. V. Navickas „labai teisingai“ sureaguotų, jei savo pastatą parduotų ir Seimas.

„Esame 8 mėnesius valdžioje. Ar buvo nors vienas korupcijos pavyzdys?“, - įtarimus dėl proceso metu galimos korupcijos atmetė V. Navickas.

DELFI primena, kad 2004 m. Konstitucijos prospekte išdygusio savivaldybės dangoraižio statyba kainavo per 74 mln. Lt, jo kreditą savivaldybė įsipareigojusi padengti per 14 metų - savivaldybei dar likę išmokėti 20 mln. Lt paskolos. Per metus savivaldybė už pastato nuomą savo įmonei, pastato savininkei „Vilniaus kapitalinė statyba“ moka apie 7,9 mln. litų.

Galutinį sprendimą dėl 20 aukštų pastato pardavimo turėtų priimti Vilniaus miesto taryba.

Spalio viduryje savivaldybė pranešė apie planus parduoti jai priklausančias įmones.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Ruošia staigmeną Putinui: NATO Rusijai paliko du pasirinkimus ir abu jie – pražūtingi (4)

Vakarų sankcijos ne tik nustums į prarają Rusijos ekonomiką, bet ir paralyžiuos gynybos...

Drastiškai išaugus grūdų kainoms, ūkininkai nebeišgali auginti vištų: kiaušiniai galėtų kainuoti ir 5 eurus (4)

Miestą į kaimą išmainę Kaišiadorių rajono ūkininkai Rasa ir Andrius Prusakovai džiaugiasi...

Karas Ukrainoje. Rusijai apšaudant Ukrainos Donecko sritį žuvo 5 civiliai mūšiuose dėl Lysyčansko žuvo baltarusių bataliono vadas

Didžiojoje Ukrainos dalyje penktadienio vakarą buvo paskelbtas oro antskrydžio pavojus. Vietos...

Augant sergamumui koronavirusu, primena SAM pasiūlymus: 4 rekomendacijos

Nauja koronaviruso banga grįžta anksčiau nei tikėtasi. Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM )...

Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja: baigiasi Rusijos kariavimo ištekliai

Rusijos vadovybė svarsto kelis tolesnio karo prieš Ukrainą scenarijus ir orientuojasi į situaciją...

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Transformacija nuo lietuviško į tarptautinį prekės ženklą: svarbiausios pamokos

Prekės ženklas – nėra vien logotipas , tai ir priemonė, padedanti įmonei judėti į priekį...

Kodėl režisierė išlaikė savo mylimąjį: mama sakė – o kas daugiau tokią negražią darboholikę ims?

Pasisvečiuoti pas režisierę, baleto artistę ir Baltijos baleto teatro įkūrėją Mariją Simoną...

Po Rusijos raketos smūgio žuvo Brazilijos modelis ir snaiperė: kovojo už Ukrainą, anksčiau prieš ISIS Irake

Brazilijos modelis ir snaiperė Thalito do Valle žuvo po Rusijos raketos smūgio Ukrainoje ,...