aA
Praėjo pusmetis, kai iniciatyvos Niekieno vaikai savanoriai Vilniaus klinikinėje ligoninėje budi prie vienišų vaikų, ir mėnuo, kai rūpinasi vienišais ligoniukais Kauno klinikose.
© Shutterstock

„Esame be galo dėkingi Kauno klinikų vadovams ir personalui už šiltą priėmimą, pasitikėjimą mūsų veikla ir palaikymą. Ten mūsų savanoriai jau po dvi savaites budėjo prie dviejų vienišų ligoniukų”, - feisbuke padėka dalijosi Niekieno vaikų iniciatoriai, pasidaliję viena istorija apie sergantį berniuką iš globos namų.

Vaikutis, kuriam daugiau nei 1 metukai, atrodė tarsi 4-5 mėnesių kūdikis. Pradžioje tarsi į nieką nereagavo, nebuvo aišku, ar iš viso ką nors mato, maitinamas per gastrostomą.

„Mūsų savanorės, budėjusios prie jo pirmomis dienomis, nieko nelaukdamos pradėjo vaikutį švelniai kalbinti, glostė galvytę, laikė, migdė ant rankų. Kaip sako mūsų savanorė Raimonda: „Gavęs daug švelnumo ir individualaus dėmesio, vaikas pradėjo keistis net ne dienomis, o valandomis. Pradėjo atsisukti kalbinamas, vis dažniau savanores apdovanodavo savo šypsena. Pastebėjau, kad ir duobutes žandukuose turi. Po kurio laiko jau ir pats pradėjo kalbinti savo kūdikiška kalba, atrodo lyg kviestų dar pabūti ilgiau“, - dalijamasi Niekieno vaikų paskyroje feisbuke.

Pasak savanorių, berniukas ramindavo save kišdamas į burną rankytę, kurią jau buvo nusičiulpęs iki kraujo, tad buvo su apsaugine pirštine.

Savanorėms pavyko jį šiek tiek atpratinti ir rasti būdų kitaip nusiraminti. Berniukas užmigdavo laikydamas savanorės ranką ar įsikibęs į jos pirštus.

„Kaip pasakoja mūsų savanorės, vaikas net akivaizdžiai svorio priaugo. Buvęs labai smulkutis tikrai kiek papilnėjo, atgavo rožinę spalvą. Kaip toje pasakoje, kur bjaurus ančiukas į gulbę pavirto”, - lygino Niekieno vaikų iniciatorės.

Savanoriai prie berniuko budėjo dvi savaites, keisdamiesi pamainomis kas 5 valandas, tad pavyko užtikrinti, kad vaikas nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro nė minutei neliktų vienas.

„Naktį juo rūpinosi ligoninės personalas, kurie, beje, savo darbą puikiai atliko ir dienos metu. Tačiau realybė yra tokia, kad personalo darbuotojai ligoninėje neturi ir neturėjo galimybių būti prie vaikų nuolat ir atliepti į visus jų emocinius poreikius, tad patys be galo džiaugėsi savanorių pagalba ir savo akimis matė vaikučio pokyčius. Išlydint berniuką, su juo atėjo atsisveikinti daug gydytojų ir slaugytojų, patys gydytojai pabrėžė akivaizdžius teigiamus vaiko pokyčius per šį laikotarpį. Tikime, kad berniukas ir toliau gaus tinkamą priežiūrą”, - rašoma Niekieno vaikų paskyroje.

Ruošiant savanorius visada aptariami jų lūkesčiai. Kalbama apie tai, kad nereikia turėti tikslo per savaitę ar dvi buvimo su vaikučiu padaryti stebuklus: kad vaikas jaustųsi visiškai saugus, kad padarytų pažangą savo raidoje, kad išmoktų ir įvaldytų tam tikrus įgūdžius.

„Tačiau mūsų patirtis tik patvirtina raidos specialistų teiginius, kad vaiko raidoje kiekviena diena, o juo labiau dvi savaitės gali būti labai reikšmingos. Meilė, dėmesys ir šiluma tikrai daro stebuklus! Mes tai žinome ir dirbame toliau”, - teigia Niekieno vaikų iniciatorės, dėkodamos savanoriams už jų laiką ir dėmesį, skiriamą vaikams.

Kaip skelbė ELTA, 2017 metų gruodžio duomenimis, Vilniaus kūdikių namuose, savivaldybės vaikų globos įstaigose, valstybiniuose vaikų globos namuose, nevyriausybiniuose vaikų globos namuose buvo globojami 254 vaikai iki 14 metų amžiaus.

Susirgusieji hospitalizavimo atveju neretai buvo paliekami ligoninėje vieni. Kaip rodo globos institucijų globotinių gydymo ligoninės statistika, 2017 metais ligoninėse gydėsi 52 vaikai iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų (vidutinė hospitalizacijos trukmė - 20,8 dienos), 4 vaikai iš Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namų (vidutinė hospitalizacijos trukmė - 9,2 dienos), 25 vaikai iš „Vilniaus SOS vaikų kaimo“ (vidutinė hospitalizacijos trukmė - 6 dienos).

Dar 35 vaikai į Antakalnio klinikinę ligoninę atvežti ištikus krizinei situacijai šeimoje dėl smurto, girtavimo ir pan.

„Mes juos vadiname niekieno vaikais, todėl taip pavadinome projektą, kurio tikslas būtų užtikrinti reguliarų buvimą bei emocinį palaikymą kūdikiams ir vaikams, kai jie vieni atsiduria ligoninėse. Mes siūlome apmokyti ir koordinuoti asmenis, kurie reguliariai lankytų kiekvieną vaiką visą jo hospitalizavimo laikotarpį“, - Eltai sakė viena iš iniciatyvos autorių Indrė Vileitė.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

DELFI Dėmesio centre: ar tikrai gyvenimas Lietuvoje sustotų, jei 2019 m. valstybės biudžetas bent kol kas nebūtų priimtas? (11)

DELFI Dėmesio centre - pokalbis su finansų ministru Viliumi Šapoka ir Seimo biudžeto ir finansų...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (780)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Aplinkos ministerija gali atitekti Kirkilo socialdarbiečiams (180)

Skiriant naujuosius ministrus, neatmetama, kad Aplinkos ministerijos kuravimas bus perleistas Lietuvos...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (1)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (52)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (21)

Prieš keletą dienų dizainerė Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie Juozo Statkevičiaus...

Lietuvė išdavė priežastį, kodėl tautiečiai taip pamėgo Turkiją: atostogos tik priedanga (113)

Kelionės po Turkiją keičia savo veidą. Anksčiau poilsiauti Antalijos ar Kemero viešbučiuose su...

Po metų darbo Tokijuje lietuvis suprato: japonai pažengę ne visose srityse (3)

„Mane labiausiai sužavėjo japonų mentalitetas. Jie visada galvoja apie žmones aplinkui. Japonai...

Kodėl Skvernelis tapo profsąjungų taikiniu: šita valdžia iš kokios pusės bepažiūrėsi atrodo blogai (821)

Mokytojų profesinių sąjungų veiksmai sukūrė precendentą, kuris yra linkęs kartotis ateityje,...

Lietuvos miestų eglių kova: išrinkite gražiausią žaliaskarę! (89)

Eglučių įžiebimo maratonas jau pasibaigė – tikriausiai Lietuvoje neliko nė vienos miestelio...