aA
Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas sako palaikantis „Šeimos maršo“ idėją, tačiau kontroversiškai vertina organizatorius, jų retoriką ir dėl to teigia renginyje nedalyvausiantis.
Paulius Saudargas
Paulius Saudargas
© DELFI / Tomas Vinickas

„Aš kontroversiškai vertinu organizatorius šito „Šeimų maršo“. Idėja gal yra gera, tik nežinau, kiek ji gera yra pandemijos kontekste, bet pats turinys, dėl ko yra pasisakoma, tai aš pritarčiau tam“, – Žinių radijui trečiadienį sakė parlamentaras.

„Galbūt forma, kaip radikaliai pasisakoma, galbūt naudojama šiek tiek neapykantos kalbos ir grasinimų – to nederėtų daryti. Organizatoriai tokiu būdu diskredituoja save ir patį renginį“, – pridūrė jis.

Seimo vicepirmininkas taip pat teigia renginyje nedalyvausiantis.

„Pagrindiniai veikėjai, nenoriu skelbti pavardžių, bet internetuose mes matome gan radikalius pasisakymus ir ankstesnius pasisakymus ir tos pačios šeimos atžvilgiu anekdotus praeityje, kokie jie buvo pasakojami, tai suteikia negatyvaus prieskonio ir manęs neragina įsijungti į šį maršą (...) Konkrečiai šiame nežingsniuosiu“, – kalbėjo P. Saudargas.

„Didysis šeimos gynimo maršas“ organizuojamas gegužės 15 dieną, organizatoriai skelbia, kad renginio dalyviai automobiliais keliaus iš Klaipėdos į Vilnių, vis prisijungiant dalyviams iš kitų regionų.

Mitingas yra bus organizuojamas Vingio parke.

„Apginsime savo šeimas, vaikus, jaunimą, vaikų darželius ir mokyklas nuo prievarta brukamos išsigalvotų socialinių lyčių propagandos. Vieningai pasisakysime prieš rengiamą Stambulo konvencijos ratifikavimą Seime, kuris uždraustų žodžio ir įsitikinimų laisvę, įteisintų totalią visuomenės minčių kontrolę ir bausmes už Konstitucijoje įtvirtintą teisę reikšti savo nuomonę ir tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus“, – teigia organizatoriai.

Renginio iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Mato pavojų Partnerystės įstatymo projekte

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad iš esmės jau parengtas Partnerystės įstatymo projektas, vienas iš Seimo pirmininkės pavaduotojų, konservatorių atstovas Paulius Saudargas teigia, kad šio nemažas aistras visuomenėje keliančio įstatymo likimas dar nėra aiškus. Krikdeminio konservatorių sparno lyderio teigimu, Partnerystės įstatymo projekto nuostatos, kurias antradienį paviešino portalas Delfi, kuria tradicinėms šeimoms pavojingą kultūrą, todėl, anot politiko, neturėtų susilaukti Seimo palaikymo.

„Kad visi balsuos ar kad koalicija įsipareigoja kaip nors būtinai tą priimti – tokių įsipareigojimų nėra. Matyt čia bus nuomonių išsiskyrimas“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė P. Saudargas.

„Niekas jokių garantijų tokiems klausimams nedavė, kurie yra aštresni ar vertybiškai išsiskirian,tys. Jų vienas ar kitas likimas neturėtų paveikti koalicijos ar lemti jos subyrėjimą“, – pridūrė jis, pažymėdamas, kad apskritai kalbos apie kylančias rizikas dabartinei valdančiajai koalicijai yra išpūstos. Todėl, pasak jo, net ir Partnerystės įstatymo klausimo atmetimas neturėtų būti veiksniu, suardysianči dešiniųjų jėgų suformuotą valdančiąją daugumą.

„Vieno ar kito įstatymo nepriėmimas neturėtų pakenkti visai koalicijai dirbti vieningai kitais klausimais, kuriais yra sutarta“, – sakė jis.

Mato rizikas tradicinėms šeimoms

P. Saudargas pažymėjo, kad palaiko dar ankstesnio Seimo kadencijoje pateikimo stadiją praėjusio įstatymo projekto idėją, kuri, tikino politikas, sprendžia tos pačios lyties partnerių „ūkinius“ klausimus. Konservatoriaus teigimu, jis po ilgų diskusijų su LGBT bendruomene suprato, kad būtent ūkiniai klausimai yra tai, kas rūpi netradicines šeimas kuriantiems asmenims.

„Yra pateikimo stadiją praėjęs įstatymo projektas dar praėjusią kadenciją. Jis šiuo metu yra Teisės ir teisėtvarkos komitete. (Šiame – ELTA) projekte yra sprendžiame ūkiniai klausimai. Nes aš daugybę metų diskutuodamas su LGBT atstovais girdžiu keliamus klausimus, kad labai svarbūs yra ūkiniai klausimai: turto pasidalinimo, paveldėjimo, medicininės informacijos gavimo vienam iš partnerių. Tai šie klausimai būdavo kaip tam tikros problemos... Tad štai įstatymas, kuris praėjęs pateikimo stadiją, kuris sprendžia šias problemas. Tokiam variantui mes pritariame“, – sakė P. Saudargas.
Tuo tarpu dabartinės valdančiosios koalicijos partnerių parengtą Partnerystės įstatymo projektą politikas traktuoja netinkamu, nes pastarasis, įsitikinęs jis, pretenduoja ne tik spręsti „ūkinius klausimus“, bet ir tapti savotiška alternatyva vyro ir moters kuriamai santuokai.

„Mes tam nepritariame. Būtent partnerystės įstatymui, kuris kurtų tarsi naują kultūrą tradicinei šeimai“, – konservatorių krikdeminio sparno vardu sakė P. Saudargas.

Politikas būgštavo, kad ketinamas pateikti Partnerystės įstatymo projektas sukurs prielaidas valstybės teisinės sistemos „dreifui“ ir tos pačios lyties asmenų partnerystės bus prilygintos šeimoms su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis.

Kodėl toks prilyginimas yra netinkamas, politikas paaiškino abstrakčiais hipotetiniais svarstymais, esą tai gali sukurti prielaidas iš švietimo sistemos išstumti tokias sąvokas kaip „mama“, „tėvas“ ar net „vyras“ ir „moteris“.

„Natūralu, kad ta (LGBT – ELTA) bendruomenė nenurims, kaip ir Laisvės frakcija, siūlys kitas idėjas, siūlys žengti kitus žingsnius ir mes žingsniuosime iki tų stadijų, kaip mes matome kitose valstybėse, kur kalbama, kad švietimo sistemoje reikia išimti sąvokas kaip „mamytė“, „tėvelis“, gal sąvokas „vyras“, „moteris“ išimsime. Tokios apraiškos man kelia nerimą“, – sakė konservatorius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(41 žmogus įvertino)
4.3659

Top naujienos

NT rinkoje įsibėgėja nerimą kelianti tendencija: Vyriausybei namų darbus pasidaryti reiktų jau dabar (21)

Kiek laiko galima toleruoti tendenciją, kai būsto kainos auga sparčiau negu vidutinis darbo...

Kovos dėl olimpinio medalio: galingai finišavęs Rapšys užtikrintai žengė į finalą (8)

Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis Danas Rapšys sugebėjo tinkamai išnaudoti trumpą atokvėpį...

Nuo pirmadienio reikės izoliuotis grįžtantiems iš Airijos, Belgijos, dalies Graikijos salų

Nuo pirmadienio atlikti koronaviruso tyrimą ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį...

Savo planu pasidžiaugęs Rapšys žavėjosi tunisiečio akibrokštu: gal dėl to man ir buvo lemta nepatekti į finalą specialiai Delfi iš Tokijo

„Protingiau plaukiau. Kaip ir vakar sakiau, rezervo tikrai yra. Kadangi ryte tikrai nežinojau, kiek...

Europos siūlomos anglies dioksido taisyklės susidurs su naftą ryjančia pramone: ko tikėtis (4)

Plataus masto ES pasiūlymai apriboti šiltnamio efektą sukeliančius išmetamuosius teršalus per...

Martyna Bankauskaitė | D+

Teisininkas atsako: ar galima iš žmogaus atimti paskutinį būstą fizinio asmens bankroto metu?

„Delfi Plius“ sulaukė skaitytojos Marytės klausimo, ar LR įstatymai numato teisę iš asmens,...

Po tragedijos Robino Williamso sūnus prabilo apie paskutines tėvo gyvenimo akimirkas: jis jautė kančią

Robino Williamso sūnus Zakas davė atvirą interviu Maxo Lugavere tinklalaidės „The Genius...

Pusfinalyje poziciją pagerinusi Teterevkova įrodė, jog neatsitiktinai pateko greta planetos elito (2)

Jauniausios Lietuvos rinktinės narės 19-metės Kotrynos Teterevkovos debiutas olimpinės žaidynėse...

Gydytojas Morozovas išvardijo kelias klaidas, dėl kurių kiekvienas gali priprasti prie vaistų

Prie gero greitai priprantama, net jei tas geras – viso labo tabletės ir lašiukai. Ar tikrai prie...