aA
Praėjusią savaitę teismui įpareigojus skubiai grąžinti į Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pareigas Algį Sasnauską, jis nuo praėjusio penktadienio jau lankosi darbe.
Algis Sasnauskas
© DELFI / Tomas Vinickas

Vis dėlto įstaigai vadovauja ne jis, o pernai rugsėjį konkursą laimėjusi Jūratė Sabalienė, nes dar laukiama pažymos dėl A.Sasnausko tinkamumo iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, BNS patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai bei pats A. Sasnauskas.

„Šiandien buvome susitikę su A. Sasnausku, kalbėjomės, bandėme siūlyti taikius būdus sprendimo, savo pasiūlymus jam įteikėme ir lauksime sprendimo“, – BNS sakė ministras Aurelijus Veryga.

A. Sasnauskas teigė, kad jam ministras pasiūlė nesilankyti darbe ir už tai žadėjo neskaičiuoti pravaikštų, tačiau jis su tuo nesutiko ir nuo penktadienio jau eina į darbą – šiuo metu jis dirba greta direktoriaus kabineto esančioje konferencijų salėje.

„Dalyvavau gamybiniame susirinkime, pasakiau žmonėms, kad aš direktorius. Bet ministerija parašė raštą į Ligonių kasą ir man, kad dabar, kol jie (specialiųjų tarnybų – BNS) pažymų negaus, vadovė yra Sabalienė", – sakė jis.

Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę įpareigojo skubiai grąžinti A. Sasnauską į pareigas, šį antradienį teismas atmetė ministerijos prašymą ištaisyti „rašymo apsirikimą“ t.y. nurodyti, kad A. Sasnausko grąžinimas neturėtų būti vykdomas skubiai.

Ministerija pabrėžia, kad prokurorai dar ketina kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą dėl Apeliacinio Teismo priimto sprendimo išteisinti A. Sasnauską piktnaudžiavimo byloje. SAM taip pat nurodė, kad dar praėjusią savaitę kreipėsi į STT prašydama pateikti informaciją apie A. Sasnauską, „kaip yra įprasta prieš skiriant asmenis eiti vadovaujančias pareigas“.

Anot A. Sasnausko, ministro įsakymas dėl skyrimo į pareigas būtinas, nes jis šiuo metu negali susipažinti su finansiniais įstaigos dokumentais, jis norėtų inicijuoti ir VLK auditą.

„Aš dirbau su slapta informacija, atitikau visus reikalavimus ir sakau: koks mano reikalas? Galų gale, jūs turite vykdyti teismo sprendimą, ir jei aš kažko neatitinku, galite atleisti pagal tai, ko neatitinku. Elgiuosi normaliai“, – pabrėžė A. Sasnauskas.

Jis sako nenorintis įstaigoje kelti konfliktų ir stengiasi elgtis mandagiai, taip pat nenori trukdyti dirbti ir į pareigas paskirtai J. Sabalienei.

Buvęs VLK vadovas pareigų neteko 2016 metų liepą, kai Apeliacinis teismas paliko galioti jam paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį piktnaudžiavimo byloje dėl VLK viešųjų intelektualinių paslaugų pirkimo, nors, anot tyrimo medžiagos, pirktomis paslaugomis siekta aptikti ir neutralizuoti pasiklausymo aparatūrą. Įtarta, kad A. Sasnauskas taip siekė apsisaugoti nuo teisėsaugos institucijų tyrimų.

Šiemet kovą bylą dar kartą išnagrinėjęs Apeliacinis teismas buvusį VLK vadovą visiškai išteisino – sprendimas įsiteisėjo, tačiau jį prokurorai ketina skųsti Aukščiausiajam teismui. Anot SAM, po mėnesio baigiasi antroji A. Sasnausko kadencija, todėl jis eitų pareigas tik trumpą laiką, o tai galėtų sukelti riziką skaidrios ir tinkamos įstaigos veiklos tęstinumui.

„Jokio keršto, jokio pykčio neturiu, elgiuosi mandagiai. Bet man devynerius metus traiškė stuburą, mane teisė ne už kažką, už kažkokį nieką, kur darė provokaciją, kad kažkam trukdžiau švaistyti pinigus“, – kalbėjo A. Sasnauskas.

A. Sasnauskas laikosi pozicijos, kad įskaitant nušalinimo ir neteisėto atleidimo terminus, net ir pasibaigus kadencijai jis darbe dar turėtų būti 3 metus ir 11 mėnesių. Jis sako, kad sieks teisėtų sprendimų

„Ar aš liksiu, ar ne – čia jau mano reikalas. Aš matau galimybes dirbti, jokių problemų nematau, bet klausimas, ar aš norėsiu. Žiūrėsiu, ką daryti. Reikia pirma peršokti upelį, tada sakyti op“, – pareiškė jis.

VLK be nuolatinio vadovo dirbo ne vienus metus. Laikini vadovai nuo 2014 metų buvo skiriami dėl ilgai užtrukusio A. Sasnausko baudžiamosios bylos proceso.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (96)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (38)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Negailestingą onkologinės ligos kirtį patyrusiam Stano – jautrios kolegų emocijos

Dainininkas Stanislavas Stavickis -Stano patvirtino jau gerą pusmetį pramogų pasaulio...

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (116)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Betoninės sienos po žeme slėpė neregėtos prabangos rūmus ir didžiausią LSD fabriką istorijoje (7)

Paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje praktiškai visos LSD siuntos atkeliaudavo iš...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (16)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Albumą pristačiusi Monika Pundziūtė-Monique scenoje išgirdo asmeninį prisipažinimą (3)

Atlikėja Monika Pundziūtė- Monique iš jaudulio žibančiomis akimis pristato antrąjį solinį...

Kodėl vyrai neveda meilužių

Pirmiausia turiu pasakyt, kad nesu nei meilužė, nei kažkurio meilužio žmona, jei netyčia turit...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (6)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...