aA
Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad konkrečios sumos, skirtos viešojo sektoriaus atlyginimų didinimui, bus nustatytos tada, kai bus galutinai patvirtinta strategija.
Vilius Šapoka
© DELFI / Andrius Ufartas

„Manau, kad konkrečios sumos bus aiškios tada, kai bus patvirtinta strategija, kolektyvinės šakinės sutartys (...) ir kai bus parengtas biudžeto projektas, tada tos visos sumos detaliai bus žymiai aiškesnės, kaip jos pasiskirstys, ir bus galima detaliai pakomentuoti“, - ketvirtadienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė V. Šapoka.

Jis pridūrė, kad labai svarbu, jog yra numatoma spręsti šias problemas ne prabėgomis, kaip esą daryta anksčiau, o yra sistemiškai įvertinta ir numatytas kelerių metų kelias, iki kokių dydžių turi didėti atlyginimai.

„(Numatyta. - ELTA), koks turi būti santykis su vidutiniu darbo užmokesčiu, ir tai yra pagrįsta remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, į kurią mes neseniai įstojome“, - teigė ministras.

Vis dėlto V. Šapoka sakė, kad, jo nuomone, viešasis sektorius Lietuvoje turėtų būti mažesnis.

„Per pastaruosius tris dešimtmečius gyventojų skaičius Lietuvoje smarkiai susitraukė, o viešasis sektorius tiek nesusitraukė, todėl efektyvumo šaltinių tikrai yra. Įvairūs tyrimai rodo, kad vieni viešojo sektoriaus dalyviai jau susitvarkė, optimizavo pastatus (...). Turime nuolat tobulinti savo viešąjį sektorių, nuolat ieškoti galimybių tam, kad tos paslaugos būtų efektyvios, visuomenė būtų jomis patenkinta, o kad yra nepasitenkinimas viešųjų paslaugų kokybe, yra daugiau nei akivaizdu“, - komentavo finansų ministras.

ELTA primena, kad Ministrų kabinetas trečiadienį pasitarime pritarė strategijai dėl viešojo sektoriaus darbuotojų algų didinimo.

Projektas dar bus tvirtinamas Vyriausybės posėdyje, į jį žadamą kviesti socialinius partnerius.

„Pasiūlymas yra padidinti mažiausios pareiginės algos koeficientus, kad jau 2020 metais pareiginė alga nebūtų mažesnė viename sektoriuje kaip 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Šiuo metu yra dar darbuotojų, kurie gauna 44-45 proc. VDU“, - Vyriausybės pasitarime trečiadienį sakė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis.

Anot jo, taip pat siūloma, kad nuo 2020 metų rugsėjo 1 dienos atlyginimai mokytojams kiltų 10 proc. ir būtų siekiama, kad nuo 2025 mokytojo atlyginimas sudarytų 130 proc. šalies VDU.

„Kitais metais taip pat yra pasiūlymas padidinti 15 proc. ikimokyklinio ir priešmokyklinio pedagogų atlyginimus ir siekti, kad laipsniškai sumažėtų atotrūkis tarp šių pedagogų ir bendro ugdymo mokytojų darbo užmokesčio“, - sakė D. Matulionis.

Vicekanclerio teigimu, jau yra pasirašyta kolektyvinė sutartis sveikatos apsaugos srityje, kur įrašyta, kad kitais metais gydytojų atlyginimai turėtų pasiekti 3 vidutinius darbo užmokesčius, kaip bazę imant 2017 metus. Slaugytojų atlyginimai turėtų sudaryti 1,5 VDU, kaip bazę imant 2017 metų VDU.

Taip pat siūloma 15 proc. didinti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus ir siekti, kad jų atlyginimas iki 2025 metų didėtų prie vidutinio atlyginimo. Numatytas ir 15 proc. socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimų didinimas.

Strategijoje užfiksuotas siūlymas 12 proc. didinti atlyginimus vidaus tarnybos sistemos statutiniams valstybės tarnautojams bei iki 2025 metų vykdyti reformą, kad atlyginimai jiems pakiltų.

Per dvejus metus siūloma atkurti ir iki krizės buvusį bazinį dydį.

„Siūlome konkretų dydį kasmet suderėti nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje ir toliau kasmet didinti 2 proc. automatiškai paliekant teisę nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje išsiderėti didesnį augimą“, - sakė D. Matulionis.

Anot jo, šie pasiūlymai iš valstybės biudžeto pareikalaus 135 mln. eurų, iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto - 150 mln. eurų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Nausėda nutarė kirsti atgal: Šimonytės štabo lėšos pasiekė konservatorių partijos narius ir giminaičius (80)

Pirmadienį, likus mažiau nei savaitei iki antrojo prezidentinių rinkimų turo, Ingridos Šimonytės...

Oligarchai nusamdė aukščiausios kategorijos mušeikas, gyventojai įtūžo – galiausiai įsikišo Putinas (139)

Istorija apie nepastatytą bažnyčią Uralo kalnų mieste Jekaterinburge pasižymi visais elementais,...

Gyvai / DELFI Diena. Finalinis Nausėdos interviu: kandidatų kampanijų pinigai ir kiti aštrūs klausimai vyksta apklausa (37)

Išskirtinai „DELFI Dienai“ – kandidato į Prezidentus G. Nausėdos interviu: kodėl papuolė į...

Vairuojantys „devyndarbiai“ prisipažino apie avarijas: net nepastebėjo partrenkto žmogaus (2)

Sėdę prie vairo vairuotojai nesugeba susitelkti svarbiausiai veiklai – vairavimui, sako saugaus...

Zelenskiui – Kremliaus perspėjimas (42)

Kremlius antradienį perspėjo Ukrainos naująjį prezidentą Volodymyrą Zelenskį neprašyti...

Nauja tendencija: turtingieji kuria šeimos biurus, kad dar labiau praturtėtų (53)

Pasaulyje daugėja šeimos biurų, kurie skirti padėti turtingoms šeimoms ne tik valdyti jau turimą...

Surplys atleido NMA vadovą Bėrontą papildyta Bėronto komentaru (22)

Šiandien žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pasirašė įsakymą dėl Nacionalinės mokėjimo...

Įvardijo sritį, kurioje Lietuva ir Portugalija yra ES čempionai (3)

Prognozės dėl Vilniaus vakarinio aplinkkelio pasitvirtino – ši miesto arterija žymiai sumažino...

Artūras ir Augustinas Rakauskai atsidalino verslus: toliau vystys savarankiškai (25)

Investuotojai Artūras Rakauskas ir jo tėvas Augustinas Rakauskas pranešė, kad keičia iki...

Vaida Kurpienė – apie nedovanotinas lietuvių klaidas: mano, kad gamina sveikai, o iš tiesų mirtinai sau kenkia (77)

Pastaraisiais metais Lietuvoje grilinimo mada išpopuliarėjo tiek, kad kepti maistą ant žarijų...