Ša­ly­je dau­gė­ja vy­rų kri­zių cen­trų, ta­čiau daž­nam įvai­rių prob­le­mų tu­rin­čiam stip­rio­sios ly­ties at­sto­vui vis dar gė­da pra­ver­ti to­kių įstai­gų du­ris.
© Shutterstock nuotr.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, pa­pras­tai jo­se lan­ko­se tie, ku­riuos tai da­ry­ti pri­ver­čia teis­mai, ir tie, ku­rie jau­čia­si ne­be­tu­rin­tys nei kur ei­ti, nei ko pra­ras­ti. Dar vi­sai ne­se­niai vy­rų kri­zių cen­trai vei­kė tik Vil­niu­je ir Kau­ne. Bai­gian­tis 2013-ie­s.

Pir­ma­sis Vil­niaus vy­rų kri­zių cen­tras gy­vuo­ja nuo 2001 me­tų. Jo įkū­rė­jas žur­na­lis­tas Al­gir­das Meš­kaus­kas tei­gė šio cen­tro idė­ją par­si­ve­žęs iš da­ly­ki­nės vieš­na­gės po Skan­di­na­vi­jos ša­lis. Ten jam te­ko su­si­pa­žin­ti su to­kių įstai­gų veik­la. „Nes­lėp­siu, kai iš­gir­dau apie to­kį cen­trą, ma­ne šo­ki­ra­vo vien jo pa­va­di­ni­mas. Tuo­met ne­įsi­vaiz­da­vau, kad vy­rai ga­li pa­tir­ti kri­zių, dėl to smur­tau­ti ar tap­ti smur­to au­ko­mis“, - pri­si­pa­ži­no A.Meš­kaus­kas. Ta­čiau la­bai grei­tai jis su­vo­kė, kad par­amos stip­rio­sios ly­ties at­sto­vams ti­krai rei­kia, to­dėl su­sku­bo kur­ti vy­rų kri­zių cen­trą Lie­tu­vos sos­ti­nė­je. A.Meš­kaus­kas pri­si­mi­nė, kaip iš pra­džių ne­drą­siai, o pa­skui ga­na gau­siai į jo įkur­tą įstai­gą pra­dė­jo ei­ti prie sky­ry­bų slenks­čio at­si­dū­rę ar­ba jas jau iš­gy­ve­nę vy­rai ir ieš­ko­ti tei­si­nės bei psi­cho­lo­gi­nės pa­gal­bos.

Ute­nos aps­kri­ties vy­rų kri­zių cen­tro di­rek­to­rius Egi­di­jus Kor­ne­vas - pe­da­go­gas, dir­ban­tis Ute­nos vai­kų glo­bos na­muo­se. Su jų di­rek­to­re Dia­na De­vei­kie­ne pe­da­go­gas ir įkū­rė vy­rų kri­zių cen­trą. Jis vei­kia nuo pra­ėju­sių me­tų gruo­džio. „Pir­mas į mū­sų cen­trą krei­pė­si ran­ką prieš žmo­ną pa­kė­lęs, to­dėl į po­li­ci­jos aki­ra­tį pa­te­kęs vy­ras. Žmo­gus ti­ki­no ne­be­ma­tan­tis pra­smės gy­ven­ti ir klau­sė mū­sų, ar jam dar ga­li kas nors pa­dė­ti“, - pa­sa­ko­jo E.Kor­ne­vas. Anot jo, jau po tri­jų kon­sul­ta­ci­jų šis ne­lai­mė­lis ra­do jė­gų gy­ven­ti.

An­tro šio vy­rų kri­zių cen­tro lan­ky­to­jo is­to­ri­ja, ga­li­ma sa­ky­ti, pi­kan­tiš­ka. Ve­du­sį vy­rą pra­dė­jo at­akuo­ti jau­nys­tės lai­kų drau­gė. Mo­te­ris tvir­ti­no au­gi­nan­ti jo vai­ką ir rei­ka­la­vo šį iš­lai­ky­ti. „Ka­dan­gi tas vy­ras su žmo­na at­ža­lų ne­su­si­lau­kė, mes jį įti­ki­no­me, kad tu­rė­ti vai­kų - di­džiu­lis džiaugs­mas. Jis tai su­pra­to ir da­bar ne­be­si­jau­čia toks ne­lai­min­gas, koks bu­vo iki tol“, - kal­bė­jo E.Kor­ne­vas. Jis pri­si­mi­nė dar vie­ną iš­skir­ti­nį at­ve­jį, kai į kri­zių cen­trą pa­skam­bi­no vy­ras ir pa­si­guo­dė, kad žmo­na jį iš­va­rė iš na­mų. Žmo­gus pra­šė prie­globs­čio. Vy­ras bu­vo pa­kvies­tas lan­ky­ti kur­sus ir ban­dy­ti iš­mok­ti gy­ven­ti taip, kad dau­giau ne­be­tek­tų pa­lik­ti na­mų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (187)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (126)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Naktinis reidas Vilniuje: girtus vairuotojus gaudė ir policija, ir pareigingi piliečiai (14)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį reidą surengę Vilniaus kelių policijos pareigūnai vėl...

Šaltis smogs kaip reikiant: –15 laipsnių bus ne riba (25)

Žiemos gerbėjai gali džiūgauti, nes sniegu ir žiemišku šaltuku dar kurį laiką tikrai...

Baikerio Kilkaus nužudymu įtariamas Baltrūnas griebėsi naujos taktikos (421)

Prieš daugiau kaip tris mėnesius mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus tyčiniu nužudymu...

Tryliktasis Dakaro etapas: puikiai pasirodęs Žala finišą pasiekė 9-oje vietoje, Juknevičius ir Vanagas dvidešimtuke (526)

Priešpaskutinis 2018 metų Dakaro etapas Lietuvos komandoms klojosi lyg iš natų. Geriausiai sekėsi...

Papasakojo, kas Kaune dedasi vakarais: be dujų balionėlio į gatvę nekelia kojos (488)

„Apie 22 val. laukiau autobuso ir telefonu kalbėjau su drauge. Stotelėje sėdėjęs aiškiai...

„AX Armani“ su naudingais lietuviais paskutinę sekundę triumfavo Vitorijoje, CSKA paėmė „Pao“ tvirtovę „Real“ krito Malagoje (10)

Viena autsaiderių Milano „AX Armani“ (6/13) Eurolygoje iškovojo antrąją pergalę iš eilės....

Nesušalkite! 6 pozos, tinkamos seksui po antklode (49)

Neatsisakykite meilės žaidimų vien dėl to, kad kambaryje yra vėsu.

Kaip buvo „taisoma“ nomenklatūrininkų sveikata (172)

Dažnas vyresnio amžiaus skaitytojas atsimena sovietmečiu sklidusius gandus apie tai, kad įtakingus...