„Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams įvertinus tai, Prezidentas ir pirmoji ponia renginyje dalyvavo dėvėdami kaukes ir laikydamiesi kitų rekomendacijų, informavo, jog jokių papildomų saugumo priemonių jiems imtis nereikia“, - teigė A. Bubnelis.

Premjero Sauliaus Skvernelio koronaviruso testo atsakymas irgi yra neigiamas. Tai pranešė Vyriausybės vadovo atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

„Delfi“ primena, kad testus nuspręsta atlikti po to, kai paaiškėjo, kad Raseinių meras Andrius Bautronis yra užsikrėtęs COVID-19. Jis kartu su prezidentu, pirmąja ponia, premjeru, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu, kitais garbingais svečiais, dalyvavo memorialo partizanams atidaryme Kryžkalnyje.

Patvirtinta, kad Kryžkalnyje renginyje taip pat dalyvavusio Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko prof. Vytauto Landsbergio koronaviruso testas yra neigiamas.

Raseinių vadovai sako su prezidentu ir premjeru artimai nekontaktavę

Raseinių vadovai sakė su prezidentu ir premjeru sekmadienį vykusiame renginyje Kryžkalnyje artimai nekontaktavę, be to, tuo metu turėję neigiamus koronaviruso testo rezultatus, rašė BNS.

Memorialo partizanams atidengimas Kryžkalnyje vyko sekmadienį, apie tai, kad užsikrėtė koronavirusu, meras A. Bautronis ir administracijos direktorius Edmundas Jonyla sužinojo penktadienį.

„Ne, tokios garbės (pabendrauti – BNS) neturėjome. Juo labiau, kad mes buvome patikrinti, testas tada mums rodė nulius. Tikrinomės profilaktiškai, dėl visa ko, nes savivaldybėje atsirado vienas kitas sergantis. Rezultatus gavome šeštadienį“, – BNS teigė E. Jonyla.

Paaiškėjus, jog renginyje dalyvavusiems Raseinių vadovams diagnozuotas COVID-19, prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis bei kiti renginyje buvę jų komandų nariai žada atlikti koronaviruso testus.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) teigia, kad renginio Kryžkalnyje data nepatenka į užkrečiamąjį periodą, todėl renginio dalyviams izoliuotis nereikia.

Renginyje dalyvavęs konservatorius parlamentaras Arvydas Anušauskas BNS sakė, kad, nors artimo kontakto su Raseinių vadovais neturėjo ir buvo su kauke, kol kas atšaukė visus susitikimus ir užpildė anketą, laukia NVSC atsakymo, ar reikia atlikti testą.

„Aš laikiausi nuošaliau, man neteko nei kalbėtis su juo (Raseinių meru), bet ko gero reikėtų pasitikrinti. Nežinau, ar pripažins, kad man galima tikrintis, ar ne“, – sakė A. Anušauskas.

Simo narys Povilas Urbšys irgi BNS teigė, kad renginys vyko lauke, laikėsi nuošaliau, o, kaip elgtis toliau, vadovausis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis.